Yıllar ilerledikçe saçlarımız yıpranmaya, dökülmeye ve zor şekil almaya başlamaktadır. Bu olumsuz etkileri engellemek için başvurduğumuz kozmetik ürünlerin belki de en başında saç losyonu ve tonikleri gelmektedir. Siz de onlarca markanın en ucuz saç losyonu ve toniğine fiyat ve ürün karşılaştırması yaparak Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Saç Losyonu ve Toniği Nedir?

Saç losyonları, saça hacim ve esneklik katarak saçın şekillendirilmesini sağlar, bunun yanı sıra saç dökülmesine karşıda kullanılır. Günlük kullanıma uygun olan saç losyonlarının kullanımı ve uygulaması da oldukça basittir. Yıkanmış ve kurulanmış saça masaj yaparak uygulanırlar. Saç toniği ise saçın daha kolay şekil almasını sağlamak için kullanılan bir kozmetik üründür. Saçın fazla yağlı olmasını engeller ve ayrıca kuru saçların nemlenmesini de sağlar. Saçın nem dengesini ve kolay şekil almasını sağlamasının yanında saçların gürleşmesine ve canlı bir görünüm almasında da yardımcıdır. Saç toniği uygulaması parmak uçlarıyla masaj yaparak gerçekleştirilir. Ayrıca gün sonunda mutlaka toniğin temizlenmesi gerekmektedir aksi halde saçta olumsuz etkilere yol açmaktadır.

Saç Losyonu ve Toniği Ne İşe Yarar?

Belki de en çok hassasiyet isteyen yer olan saçların bakımı da bir o kadar önemlidir. Saça bakım yapılırken kullanan saç losyon ve toniğinin çeşitli etkileri vardır. Saç toniğinin, saç diplerinde biriken ölü derileri temizleme, kan dolaşımını hızlandırma, saçın nem dengesini koruma, kolay şekil alması ve pro-vitamin katkılı yapısı ile daha güçlü ve sağlıklı saçlar oluşturma gibi etkileri vardır. Saç losyonlarının da çeşitlerine göre birçok farklı görevi vardır. Saç dökülmesi varsa buna uygun bir losyon tercih edilmelidir. Dalgalı veya kıvırcık saça sahip olanların bukle belirginleştirici losyon, saçların uzun süre düz kalması içinse pro-keratin katkılı saç losyonları kullanılmalıdır. Kükürt katkılı losyonlar ile de kepek oluşumunu engellemek mümkündür. Sebamed, Wella, Goldwell, Nashi, Farmona gibi ünlü markaları bir araya getiren Cimri’ de çeşitli ürünlerinden ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda aradığınız ürünü bulabilirsiniz.