Marka
Avene
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Yaz mevsimi geldiğinde güneş ışınları dünyaya daha dik açıyla vururlar ve bulutlar da gökyüzünden neredeyse tamamen çekildiğinden, yoğun bir güneşe maruz kalırsınız. Güneşin hem vücuda hem cilde çok faydası vardır fakat her şeyin olduğu gibi onun da fazlası zarardır. Bioderma, Avena, Sebamed, Vichy, La Roche-Posay, Solante, Garnier, Dermoskin markalarının güneş kremleri ve losyonları çeşitlerini en uygun fiyatlarla cimri.com’da görüntüleyebilir ve güneşin zararlı ışınlarından yüksek oranda korunabilirsiniz.

 • Güneş kremleri ve güneş losyonları arasındaki fark nedir?

  Genel anlamda bakılacak olursa, krem de losyon da cildi yumuşatıcı ürünler sınıfındadırlar. Losyonlar ve kremler arasındaki en büyük fark, yağ ve su oranlarıdır. Losyonlar, tabiri caizse, su içerisine yağın damlatılmasıyla meydana gelir, yani su oranı o derece fazladır ve bu nedenle serinletici etkiye sahiptirler. Bu yüzden de yaz aylarında çokça tercih edilirler. Losyonlar daha hafiftir, yağsızdır ve cilt tarafından kolayca emilirler. Su formunda olmalarından dolayı genelde şişelerde satılırlar. Kremler ise, tam tersi, yağ içerisine karıştırılan su damlacıkları olarak düşünülebilir. Bu nedenle kıvamı daha yoğundur ve genelde kavanozlarda satılır. Losyonlar, kremlere nazaran daha kaygandır.

 • Güneş kremleri ve losyonları neden ve nasıl kullanılmalıdır?

  Yaz aylarında güneş ışınları çok yoğun bir şekilde gelirler ve güneşin zararlı ultraviyole ışınları mevcuttur. Bu ışınlardan cildinizi korumazsanız çeşitli yaralar ve yanıklar oluşabilir, çok ciddi acılar çekebilirsiniz. Cildiniz bronzlaştıkça, yani güneşe alıştıkça koruma gücü daha düşük ürünler kullanmaya başlayabilirsiniz fakat öncelikli olarak yüksek faktöriyel korumaya sahip ürünler tercih etmelisiniz. Ayrıca güneş kremleri ve losyonları türlerini az miktarda sürdüğünüz takdirde tam bir koruma yapmayacaktır, bu nedenle bol bol sürünüz. Güneşe çıkmadan yarım saat önce sürersiniz vücut emilim sağlayacağından koruma seviyesi artacaktır. Güneş koruma ürünleri yaz aylarında daha sık kullanılmakla beraber, güneşli kış günlerinde de kullanılması önerilmektedir. Çünkü güneş ışınları bulutları dahi geçerek cildinize, özellikle yüzünüze ulaşabilmektedir. Ayrıca güneş kremleri kullanmanın kırışıklıkları azalttığı yönünde de tezler mevcuttur. Tatilin tadını doyasıya çıkarırken cildinizde de gönül rahatlığıyla bir koruma sağlamak istiyorsanız, en ucuz güneş kremleri ve losyonları fiyatlarına cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.