• Banyo aksesuarları kategorisinde bulunan çamaşır sepetleri, kirli kıyafetlerinizi saklamak ve kaldırmak için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Pek çok farklı malzemeden yapılanı ve tasarımları da günümüzde mevcuttur. Cimri’de Atadan ve Alper gibi markaların size en uygun çamaşır sepetlerini bulabilir ve en ucuz çamaşır sepeti modellerine hemen sahip olabilirsiniz.

  • Hasır Çamaşır Sepetleri Nasıl Temizlenmelidir?

    Pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Plastik, kumaş ya da hasır modeller; banyonuzda kirlilerinizi kaldırmayı da en efektif şekilde gerçekleştirmektedir. Ancak hasır çamaşır sepetleri yıkanmadan temizlik gerektiren ve kurumuş dalların en şık modellere dönüştürülmüş halidir. Hasır modellerin dayanıklı malzemelerden örülmüş olması ile uzun ömürlü kullanım imkanı da sunmaktadır. Ancak hasır çamaşır sepetleri tozlanmaya ve kirlenmeye de müsait yapıdadır. Bu nedenle temizliğine özen göstermek gerekmekte ve hasır modellerin temizliğini yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunun nedeni, su altında yıkandığı zaman formunun bozulması ve eski verimini sağlayamayacak olmasıdır. Temizlenmesinin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Temizlerken, hasırın doğal yapısına zarar verebilecek kimyasallardan kaçınmanız gerekmektedir. Bunun yerine kalıp sabunları suda eriterek, çok bastırmadan temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Temizlemenin bir diğer yöntemi ise nemli bir beze damlatacağınız birkaç damla sirke ile de gerçekleştirilebilmektedir. Nemli beze damlattığınız sirke ile üzerindeki leke veya tozlardan kolayca arınmasını sağlayabilirsiniz. Efektif bir şekilde temizlemenin bir diğer yolu ise tuzlu su kullanmaktadır. Tuzun pek çok farklı alanda temizlik maddesi olarak kullanılması, temizlenmesini sağlamaktadır.

  • Hasır Çamaşır Sepetlerinin Ömrü Nasıl Uzatılır?

    Doğal bir malzemeden oluşmanın yanı sıra aynı zamanda son derece şık ve banyonuzun dekorasyonunu değerli kılacak ürünlerden biridir. Kullanımı her ne kadar uzun ömürlü olsa da bir zaman sonra eskimeye başlayacaktır. Bakımında son derece özenli olunması, ve temizliklerinin atlanmaması uzun ömürlü bir kullanımın önünü açacaktır.

    Siz de banyonuza en uygun çamaşır sepeti modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz çamaşır sepetlerine hemen sahip olabilirsiniz.