GÜNEŞ SONRASI KREM VE LOSYONLAR NASIL KULLANILIR?

Güneş vücudumuz için hem gerekli hem de cildimiz için yıpratıcı bir faktördür. Yaz mevsimine girerken, güneşten koruyucu kremler ve güneş sonrası krem/losyonlar, günlük bakımımızda mutlaka yer alması gereken ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneş sonrası krem, güneş sonrası losyon ya da after sun krem ve after sun losyonlar bu grupta yer almakta ve güneşe maruz kalarak yıpranan ciltleri yatıştırmaya destek olmaktadır.

Güneş Sonrası Krem/losyon nedir ve ne işe yarar?

Güneş cildinizi kurutur ve fazla maruz kalındığında güneş yanıklarına da neden olabilir. İçerdiği UV dalgaları ile ciltte DNA hasarına ve toksik maddelerin açığa çıkmasına neden olarak; yaşlanmayı hızlandırır. Güneşten korunama kadar after sun bakım da eşit miktarda önemlidir. Güneş sonrası losyonlar, hafif su bazlı içerikleri ile cildin kaybolan nemini yeniler ve içerdiği antioksidan maddelerle güneş hasarına karşı destek sağlar. Güneş sonrası kremler, losyonlara göre biraz daha yoğundur ve yağ içeriği biraz daha fazladır. Daha kuru ciltler için ya da uzun süreli güneşe maruz kalınması sonrası kullanımları daha uygundur. Güneş sonrası yağlar ise yoğun besleyicidir ve ışıltı verir.

Güneş Sonrası Krem/Losyon nasıl kullanılır?

Güneş sonrası krem/losyonlar yaz ve kış günlük bakımda nemlendirici olarak ya da yaz aylarında güneş sonrası bakımda kullanılabilmektedir. Güneş yanıklarında kullanılmakta olan ilaçların ve güneş sonrası yanık kremlerinin yanında, mutlaka su bazlı bir losyon günde 2-3 kez kullanılmalı ve cilde ekstra nem sağlayarak gerginliği azaltılmalıdır. Farklı ihtiyaçlara göre olgun ciltler için yaşlanma önleyici etkili ve antioksidanlı krem ve losyonlar seçilebileceği gibi daha genç ciltler için hafif losyonlar ve çok yoğun güneşe maruz kalanlar için vitamin içeren güneş sonrası yağlar tercih edilmelidir. Güneş sonrası bakım ürünlerinin üzerine hemen sonrasında makyaj yapmakta mümkündür.

Günlük bakımızda ve güneş sonrası bakımda vazgeçilmez olan Nuxe, Bioderma, Arko, Sebamed, Babe, Dermalogica, Gernier, Institut Esthederm, Clinique, Shiseido, Vichy, Bebak, Piz Buin ve Mustela marka güneş sonrası krem/losyonları, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.