Birçok bebek kıyafeti içerisinde en işlevlisi ve rahat kullanılanı bebek bodyleridir. Farklı beden ölçüleri ve tasarımları ile her anneye kolaylık sağlayan Sevi Bebe, Sema Bebe, Chicco, Baby Center gibi markaların en ucuz bebek body modellerini en uygun alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Bebek Body Nedir?

Bebeklerin giymesi için pamuk, koton veya penye kumaşlardan üretilmiş, kolsuz, yarım kollu ve uzun kollu modelleri olan, çıtçıtlı yapısıyla anne ve bebeğe kullanım kolaylığı sağlayan bebek giyim eşyasıdır. Birçok farklı renkte ve boyda üretilmesiyle bir bebeğin vazgeçilmez eşyalarından biridir. Çıtçıt özelliğiyle bebeğin belinin açılmasını ve üşümesini engeller. Gün içerisinde defalarca üst değişimi yapmak durumundaki anneye çıtçıtlı yapısıyla büyük kolaylık sağlayan bebek için body çeşitleri, bebeğin huzursuz olmadan kolayca kıyafet değişimine imkân verir.

Bebek Body Çeşitleri Nelerdir?

Rahatlığı ön plana çıkaran bebek body modelleri kol uzunluğuna göre 3 farklı şekilde üretilirler. Kolsuz body; sıcak yaz günlerinde hassas ciltli bebeklerin rahat edeceği ve güneşten faydalanacağı modellerdir. Kısa kollu bebek body modelleri nispeten ılıman havalarda bebekleri koruyarak, rahat günler geçirmelerini sağlar. Biraz serin havalarda tercih edilen uzun kollu bebek body çeşitleri; ekstra koruma özelliği ile rahatça kullanılabilir. Kemik yapısı yeni gelişen ve ciltleri çok hassas olan bebeklerin en rahat kıyafetlerinden olan bu giyim eşyaları rengârenk yapılarıyla ebeveynlerin en severek aldığı kıyafetlerdendir. Değişik çizgi kahramanlar ve sözler barındıran esprili bebek body modelleri; son yılların en gözde seçimlerindendir. Bu baskılı bebek body seçenekleri şık ve rengârenk yapılarıyla bebeğinizin rahatlığını ve şıklığını garantileyecektir. Yakın zamanda organik kumaşlardan üretilen çeşitler hayatımıza girmiş ve özellikle bambu bebek body modelleri sağlıklı yapılarıyla ailelerin ilk tercihleri arasına yerleşmiştir.

Ay ay büyüyen bebeklerin ciltlerine en uygun kumaşlardan üretilen bodyler, ister iç kıyafet olarak ister gündelik kıyafet olarak kullanılma imkânına sahiptir. Yaka ve fırfır eklentileriyle bodyler, altlarına bir etek veya pantolon giydirilerek çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Genelde beyaz renkte üretilse de, pembe, mavi, sarı gibi birçok farklı renkte ve desende üretilen badiler, bebek cildine uygunluğu ve kullanım kolaylığı ile tercih edilir.