Kaset depolama ürünlerinin özellikleri nelerdir?

Kaset depolama ürünleri, genellikle analog ve dijital olmak üzere iki formatta kayıt yaparlar. Giriş sinyalleri, elektriksel anlamda bazı değişikliklere uğratılarak, analog sinyal elde edilir. Analog sinyallerde, giriş ve çıkış sinyali arasında matematiksel bir formül gösterilebilir. Dijital kayıtta ise sadece kullanılacak olan değerler seçilir, gerisi atılır. Örneğin, eski taş plaklarda ses gerçeğe daha yakındı ve tamamen analog cihazlarla işlenip, çalınıyordu. Bugün dijital dediğimiz seslerde ise, insan kulağının algılayamayacağı, ancak var olan seslerin tümü atılır. Böylece kayıt için ihtiyaç duyulan alan azalır. Mini DV, DVD-RW, DVD-R gibi medya tipleri vardır. Maksimum kayıt süreleri, ürünün özelliklerine göre değişir. Minimum kayıt süresi, ortalama 30 dakikadır. Diğer süreler ise, 30-60 dakika, 60-90 dakika veya 90 dakika üzeri kayıt kapasitesine sahiptir. Bu ürünleri, kamera kaseti, mini DV, mini-dvd-rw olarak gruplandırabiliriz. Kameranız için en ucuz kamera kasetlerini Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

DV ürün ne demektir?

DV25 sıkıştırma metodunu kullanan, 3 farklı bant tipi vardır. Bu metodun veri oranı, 25Mbps’dir. Bunlar, MiniDV, DVCAM ve DVCPRO’dur. Bu sıkıştırma işlemi, veriler bant üzerine kaydedilirken gerçekleştirilir. DV, genel olarak sıkıştırılmış bir formattadır. Bazen, ‘sıkıştırmasız DV’ olarak ürün aranılabilir, ancak böyle bir ürün zaten yoktur. Bir DV görüntü, sabit diskte ne kadar yer kaplar diye hesaplayacak olursak, 1 saatlik bir görüntünün yaklaşık 13 GB’a denk geldiğini söyleyebiliriz. Video kameranız için en ucuz miniDV’leri Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyebilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Kaset ve depolama ürünlerinin fiyatları ne kadardır?

Kaset ve depolama ürünlerinin fiyatları, ürün özelliklerine, kullanılacağı cihazın özelliklerine, kayıt türüne, kayıt süresine ve diğer teknik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Maxell, Memorex, TDK, Panasonic ve Sony marka en uygun fiyatlı kaset ve depolama ürünlerini, cimri.com sitesinde, fotoğraf ve kamera kategorisi altında bulunan, kaset ve depolama ürünleri sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürün fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız depolama ürününün satışını yapan sanal mağazaları sizin için gezerek, en uygun fiyatlı ürünleri bulmanıza yardımcı olur.