• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Banyo Aksesuarları Ne İşe Yarar?

Banyo aksesuarları banyonuzda kullandığınız malzemeleri konumlandırmak amacıyla üretilmiştir. Aynı zamanda dekorasyonunuza ve zevkinize uygun olan birçok ürün yer almaktadır. Eskiden sadece işlevsel bir alan olan banyolar, şimdi çoğu evde salon, mutfak gibi alanlardan çok daha fazla özenilerek dekore ediliyor. Yoğun çalışma saatleri sonunda keyifli bir banyo yapıp rahatlamak ya da işe giderken konforlu bir ortamda hazırlanmak gibi ihtiyaçlar bu durumda etkili olabilir. Banyonuzu daha şık göstermenin ve daha kullanışlı kılmanın yollarından biri de şık banyo aksesuarları kullanmak.

Banyo Aksesuarları Nelerdir?

Banyo aksesuarları ürünleri arasında yer alan sabunluk, katı ve sıvı olmak üzere farklı kullanım amaçları içerisinde yer almaktadır. Katı sabunluklarda duvara monte modeller daha sık görülürken, sıvı sabunluk büyük ölçüde banyo tezgahının üzerinde kullanılacak şekilde tasarlanmaktadır. Sıvı sabun katı sabuna göre daha ekonomik olduğu ve sabunluk modelleri daha dekoratif olduğu için daha çok tercih edilir. Sıvı sabunluk el temasını da engeller ve sabununuzu steril koşullarda saklamanızı sağlar. Banyoda kullanılan çöp kovaları sayesinde sildiğiniz makyajınızın mendilini atabilir ya da farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Banyoda kullandığınız havluları konumlandırmak ya da kurutmak amacıyla kullanılan havluluk ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Yumuşak ve ağartılmış iplikten dokunmuş olmaları, havlulara emicilik özelliğini kazandırır. Ülkemizde, el işlerine meraklı bazı hanımlar, satın aldıkları havlulara, havlu kenarı motifleri ile süslemeler yaparlar. Genellikle küvet, jakuzi ve duş kabinlerinin üstlerine konulur. Havlu rafına yerleştirilen havlu, duş sırasında yukarıda kaldığı için ıslanmaz, be banyo sonrası kolaylıkla erişilebilir. Diş fırçalarınızı hijyen açısından korumak istiyorsanız diş fırçalık kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Diş fırçalarının temiz ve hijyenik olması demek, ağız ve dişlerimizin sağlıklı olması demektir. Bu yüzden fırçalarımızı saklarken hijyenik olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kirli kıyafet ya da çamaşırlarınızı koymak için kullanılan çamaşır sepeti en çok tercih edilen banyo aksesuarları ürünüdür. Duş seti sayesinde rahatça duş alabilirsiniz. Duvara kolay monte edilen şekilleri, dikey jakuzi yapısı, şemsiye sistemi ya da sürgülü duş sistemi gibi farklı çeşitleri vardır. Dispenser, içerisine konan sabun, havlu veya tuvalet kâğıdı gibi malzemelerin kolay kullanımını ve muhafazasını amaçlayan, metal, krom veya plastik malzemelerden üretilmiş üründür. Genelde alışveriş merkezleri, oteller ve restoranlarda kullanılmaktadır. Çamaşırlarınızı kurutmak amacıyla tasarlanan çamaşır kurutmalık sayesinde evinizin herhangi bir köşesinde çamaşırlarınızı kurutabilirsiniz. Banyo aksesuarları arasında yer alan diğer ürünler ise köşe rafı, süngerlik, tuvalet kağıtlığı, banyo askılık, makyaj aynası, klozet fırçası, bornozluk, banyo rafı, banyo havlusu ve banyo etajeri olarak sıralanmaktadır. Sizde bu ürünleri incelemek istiyorsanız hırdavat, yapı market ve bahçe kategorisi adı altında inceleyebilirsiniz.

Banyo Aksesuarları Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Banyo aksesuarları ürünlerinin fiyat aralığı ürüne, markaya ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca sıraladığınız ürünlerin fiyat değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde haberdar olabilirsiniz.