Duş Başlığı

Duş Başlığı Fiyatları

501 Ürün gösteriliyor.
Duş Başlığı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Duş Başlığı modelleri ve Duş Başlığı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Duş Başlığı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Modatools, IKEA, Grohe, Artema. 501 adet Duş Başlığı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Duş Başlığı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Duş Başlığı markası:

2021 yılı Duş Başlığı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 501 Duş Başlığı modeli içerisinde en ucuz Duş Başlığı fiyatı 8.0 TL iken, en yüksek Duş Başlığı fiyatı 157799.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Duş Başlığı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Duş Başlığı fiyatı ise 54.74 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Duş Başlığı Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Duş Başlığı

Duş, bir kişinin tipik olarak ılık veya sıcak su spreyi altında banyo yaptığı bir yerdir. Duş adına ilk patenti 1767'de Londra'da bir fırın üreticisi olan William Feetharn, almıştır. O zamanlardaki duşlar sadece bir el pompasına sahiptir ve daha az su kullandıkları için banyolardan daha popülerdir. Sağlık açısından ne kadar yararlı oldukları fark edildikten sonra duşların, popülaritesini artmış ve kullanımı hızla yayılmaya başlamıştır.

Duş almak, enfeksiyonlardan, hastalıklardan ve diğer rahatsızlıklardan korunmanın, sağlıklı olmanın en önemli yollarından biridir. Duş almanın temel amacı kir ve kokuları gidermektir. Ancak aynı zamanda temizliği korumak, özgüvenimiz, fiziksel ve duygusal sağlığımız için de oldukça önemlidir.

Duş başlığı, duş almak için kullanacağınız suyun, yönünü ve şiddetini ayarlayan delikli bir aparattır. Kullanım şekilleri, su püskürtme hızları, basınç ayarlamaları ve diğer fonksiyonlarıyla zenginleşmiş duş başlığı seçenekleri arasından en doğrusunu seçmek zorlayıcı bir karardır. Piyasada birbirinden farklı duş başlığı modelleri, özellikleri ve markası bulmak mümkündür. Bazı duş başlıklarının masaj etkisi, nazik sprey, güçlü sprey ve aralıklı darbe veya kombinasyon modları gibi farklı su desenlerini püskürtme gibi ayarlanması mümkün özellikleri vardır.

Duş Başlığı Modelleri ve Özellikleri

Tek Püskürtmeli Duş Başlığı

Şüphesiz en uygun fiyatlı olan tek püskürtmeli duş başlıkları uzun zaman boyunca piyasadaki varlığı göz önüne alındığında, en basit ve klasik seçenektir. Bu model tek bir kalıp halinde, tazyikli su püskürtür. Bu duş başlığını kullanırken saçınızı kolayca durulayabilir ve vücudumuzun her bir kısmına ulaşmak için yeterli su alabilirsiniz. 

Çift Taraflı Duş Başlığı

Çift duş başlığı tipi, hem el tipi hem de yağmur duş başlığı özelliklerini bir arada bulundurmaktadır ve yine de makul miktarda nakit harcamanızı sağlar. Sahip olmak istenilen mod kolayca seçebilir.

Çok Fonksiyonlu Duş Başlığı

Adından da anlaşılacağı gibi, çok fonksiyonlu duş başlığı bir arada birçok işlevi kapsar. Bu duş başlığı tipi ile, el duşu ve yağmur duşu deneyimi keyfini bir arada yaşamak mümkündür. Ayrıca bu model masaj etkisi yaratır ve vücudunuzun her parçasına ulaşmanızı sağlar.

Yağmur Duş Başlığı

Yağmur duş başlıkları hakkında ilk izlenim lüks bir banyo olduğu ama çok fazla su israfına sebep olacağıdır.Ancak bu izlenim kısmen doğru değildir, çünkü duş başlığının akış hızının ne kadar olması gerektiği konusunda düzenlemeler vardır. Bu modeller, banyo tavanına monte edilmiş ve banyo duvarına bir musluk ile donatılmış büyük bir duş başlığı setinden oluşur ve iyi miktarda su püskürterek rahatlatıcı bir his verir. Yağmur duş başlığı ile sadece vücudunuz rahatlamakla kalmayacak, aynı zamanda vücudunuza eşit miktarda su dağıtacaktır. Sonuç olarak, vücudunuz boyunca temiz bir durulama elde edersiniz.

Tepe Duş Başlığı

Tavana monte edilen bir duş başlığı tepe modeli ile su, banyonuzun büyük bölümünü kaplayan geniş bir alana eşit olarak dağıtılır. Ayrıca, tavana monte duş başlığı suyu banyodan çıkmayacak şekilde yönlendirir. Bu, banyonuzun etrafındaki alanı kuru tutar ve size daha iyi bir banyo zamanı sağlar. Ayrıca tavana monte duş başlığı, delikleri kolay temizlenecek şekilde yapıldığı için daha az tıkanma şansı vardır.

El Duş Başlığı

Duş başlıkları arasında, el tipi duş başlıkları en pratik olanlardır. Bunlar duvardan sökülebilen ve belirli bir alana su püskürtmek için kullanılan duş başlıklarıdır. Bununla sadece daha iyi bir temizlik deneyimi elde etmekle kalmaz, aynı zamanda sudan da tasarruf edersiniz

Düşük Su Basınçlı Duş Başlığı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür duş başlıkları düşük su basıncı koşullarında verimli bir şekilde çalışabilir. Bu tip duş başlıkları, suyun basıncını en üst düzeye çıkaracak ve böylece temiz bir durulama sağlayacaktır.

Duş Panelleri

Duş paneli, ev sahiplerinin lüks banyo deneyiminin tadını çıkarabileceği çoklu işlevlere sahip tek bir ünite sistemidir.Tepe duşu, el duşu, saptırıcı ve ayarlanabilir farklı masaj jetleri gibi çeşitli bileşenlerin hepsi tek bir ünitede yer almaktadır. Ayrıca duş panelleri göre tıkanma olasılıkları daha düşük olduğundan en az bakıma ihtiyaç olacaktır.

Sürgülü Bar Duş Başlığı Tipi

Farklı boyutlarda üyeleri ve evcil hayvanları olan aileler için, sürgülü duş tartışmasız en iyi çözümdür. Bu tip duş başlığı sürgülü olduğu için, herhangi bir boyuta uyacak şekilde ayarlanabilir ve böylece su israfını önler.

Duş Başlığı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Duş başlığı seçimi yaparken, kimler tarafından kullanılacağını göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır. Örneğin, evcil hayvan sahibi ya da küçük çocuğu olan kullanıcıların, tek püskürtmeli duş başlığı kullanması zorluklara sebep olabilir. El tipi ve sürgülü duş başlıkları küçük çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı yıkamak için daha iyi bir çözümdür. Böylece suyu çocuklarınıza ya da  evcil hayvanlarınıza yönlendirebilir hem su israfı hem de kendinizi ıslamayı önleyebilirsiniz.  

Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise, su basıncıdır. Tepe duş başlıkları su basıncının düşük olduğu banyolarda pek verimli değildir ve çok daha fazla masrafa yol açarlar. Su basıncının düşük olduğu banyolar için ideal olan seçenek düşük basınçlı duş başlığıdır. Bu, banyo yeni bir su sistemi ve tadilat gerektirdiği için pahalı bir seçenek gibi gözükebilir ancak su faturaları zamanla durumu düzenleyecektir.

Bir diğer konu ise duş başlığının tasarımıdır. Birçok banyo için lüks bir görünüm elde etmek zor bir iştir. Çünkü banyo alanı için tasarlanmış birkaç dekorasyon vardır. Bu sebepten banyonuza istediğiniz görünümünü vermek için, banyo ekipmanlarını kullanmanız gerekmektedir. Tepe duş başlığı ve duş panelleri banyonuza şık bir görünüm katacaktır.

Duş başlığının büyüklüğü dikkat edilmesi gereken diğer bir diğer özelliktir. Banyo genişliği ile duş başlığı büyüklüğü arasında uyum olması önemlidir. Duş başlığından en iyi şekilde yararlanmak için size en uygun boyutu seçmeniz gerekir. 

Duş Başlığı Fiyatı

Duş başlığı fiyatlarında değişikliğe sebep olabilecek birçok etken bulunmaktadır ve fiyatlar her bütçeye hitap edebilecek çeşitliliğe sahiptir. Bu etkenlerden bir tanesi duş başlığının tasarımıdır. Örneğin, aynı markanın tepe duş başlığı modeli ile tek püskürtmeli duş başlığı modeli arasında ciddi bir fiyat farkı vardır. Piyasada bulunan en uygun fiyatlı duş başlığı, tek püskürtmeli olanlardır Ayrıca, duş başlığının hangi marka tarafından üretildiği de fiyatını etkileyen bir diğer faktördür. Daha popüler markaların fiyatı daha yüksek olacaktır. Cihazın sahip olduğu özellikler de fiyatta değişikliğe sebep olacaktır. Duş başlığı tasarımı ne kadar fazla özellikle donatılmış ve gösterişli hale gelmiş olursa fiyat da aynı oranda artacaktır. Bazı ürünler satın alma da yüksek maliyetli ancak faturalarda bütçenizden yana olabilir.

Sayfamızda bulunan Duş başlığı çeşitlerini, özellikleriyle birlikte inceleyebilmek mümkündür. Cimri.com’da seçtiğiniz ürünleri birbiriyle karşılaştırırken seçim sürecini de en hızlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz duş başlıklarına diğer kullanıcılardan gelen yorumlar ile gerçek tecrübelerden faydalanıp seçiminize yön verebilirsiniz. Tercih ettiğiniz duş başlığını en kısa sürede ve en uygun fiyata satın alabilmek için, cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery