track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Makyaj Aynası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Makyaj Aynası markası:

En Çok İncelenen Makyaj Aynası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Makyaj Aynası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 220 Makyaj Aynası modeli içerisinde en ucuz Makyaj Aynası fiyatı 6.2 TL iken, en yüksek Makyaj Aynası fiyatı 9314.43 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Makyaj Aynası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Makyaj Aynası fiyatı ise 108.86 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Makyaj Aynası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Makyaj Aynası

Ayna ışığın tamamını yansıtarak görüntüyü düzgün bir şekilde yansıtmaya yarayan cilalı bir yüzey olarak bilinir. Geçmişten günümüze ayna yapımında gelişmeler meydana gelir. İlk olarak metal yüzeylerin parlatılması ile elde edilen aynanın yerini daha iyi görüntü oluşmasını sağlayan, cam panellerin bir yüzeyi cıva amalgamları ile kaplanarak elde edilen aynalar kullanılmaya başlandığı görülür. Günümüze geldiğimizde ise gümüş, alüminyum, altın ve platin kullanılarak aynalar elde edilir. Elbette düşük maliyetli olmasından kaynaklı piyasada en çok gümüş ile sırlanarak elde edilen aynalar kullanılır. Aynalar parabolik, düz ve tümsek olarak üçe ayrılır. Gündelik hayatta kullanılan aynalar genel olarak düz ve küresel olarak ayrılır. Aynalara özellikle kişisel bakım yapabilmek için ihtiyaç duyulur. Günümüzde birçok insanın evinde bulunan makyaj aynası içi kullanılan aynalar genel olarak daha büyük ve bir görüntü elde edilebilmesi için çukur aynalardan imal edilir. Kullanıcının yüzünü daha iyi görebilmesi cilt bakımını veya makyajını kolaylıkla yapabilmesine yardımcı olur. Bir masanın üzerine monte, ayaklı ya da el aynası olarak birçok modele  bulunur.

Makyaj Aynası Modelleri

Makyaj aynaları kullanıcının zevkine, isteklerine ve kullanım alanlarına göre çeşitli modellere sahip olarak üretilir. Şekil ve boyut olarak farklı alternatiflere sahip olan aynalar yuvarlak, dikdörtgen yada kare olarak üretilir. Modeller düz ayna veya çukur aynadan üretilebileceği gibi ışıklı ya da büyüteçli seçenekleri de bulunur. Işıklı makyaj aynası ilk olarak film, tiyatro, dizi setleri gibi çekim alanlarında hazırlık aşamasında kullanılan ürünler olarak bilinir. Bir ışık kaynağının çukur aynanın odağından paralel ışık demetleri olarak yayılır. Bu aynaya bakan kullanıcının çok net bir görüntüsünü yansıtır. Bu ayna modelli geçmişte yalnızca belli bir kesime hizmet ediyor olsa da günümüzde bu profesyonel hissi yaratan modeller evlerde de yerini alır. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise ledli makyaj aynasıdır. Bu aynalar farklı malzemelerle birleştirilerek kullanıcıya farklı alternatifler sunar. Ledli aynalar ahşap, MDF, krom gibi zeminlerin üzerine yerleştirilerek üretilir. led kısımları farklı modeller de farklı şekillerde yerleştirilerek kullanıcıya çeşitli seçenekler sunulur. ledler bazı modellerde direk olarak ayna üzerine yerleştirilirken, kimi modellerde ise kullanılan tamamlayıcı malzemeden oluşan çevrenin kenarına yerleştirilebilir. Yuvarlak makyaj aynası modelleri ışıklı ya da ışıksız olabilir. Işıklı olan modelleri genel olarak aynanın çevresini tam dönecek şekilde tasarlanır. Yuvarlak aynalar boyutlarına göre birkaç farklı tasarım seçeneğine de bulunur. Duvara monte şeklinde olan yuvarlak aynanın boyutu büyük ise duvara monte olarak kullanılırken, daha küçük boyutlu olan aynalar genel olarak bir sap üzerinde istenildiği şekilde hareket ettirilebilir şekilde olabilir. Makyaj yapmak için büyük ebatlar yerine küçük ebatlı aynaları tercih eden kullanıcılar sıklıkla makyaj aynası ayaklı modelleri tercih ederler. Portatif ve taşınabilir özellikleri sayesinde, sabit bir yere bağlı kalmaksızın istenilen yerde kullanılmaya uygun şekilde tasarlanır. Bu aynalar ev, iş yeri ve seyahate çıkarken kolaylıkla yanında taşıyabileceği özelliklerde olması nedeni ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Materyal olarak da sertleştirilmiş plastik ya da suya dayanıklı krom malzemeden üretilmiş seçenekleri de bulunur.

Makyaj Aynası Fiyatları

Aynalardaki boyut ve tasarım farklılıkları, kullanılan materyallerin cinsi fiyatlarında farklı olmasını neden olan özellikler arasında yer alır. Aynı tamamlayıcı materyalden üretilmiş farklı boyutlardaki aynaların fiyatları aynı olmadığı gibi, aynı boyutlara sahip ama farklı materyaller kullanılarak üretilen aynalarda aynı fiyata sahip olmayabilir. Ürünün boyutları arttıkça fiyatı da aynı paralellikte artış gösterir. Makyaj aynası fiyatlarını etkileyen bir diğer özellik ise aynanın hangi özellikleri barındırır. Buna örnek verecek olursak; aynaya ekstra olarak büyüteç özelliği eklenmiş ise bu diğer ürünlerden farklı bir fiyatlandırma yapılmasına sebep olur. Ayrıca ürünlerde kullanılan aydınlatma araçlarının niteliklerine göre de fiyatlandırma aralıkları değişim gösterebilir. Aynanın ebatına göre kullanılacak olan aydınlatma elemanı sayısı da artar ya da azalır, bu durum da ürünü fiyatında farklılıklara sebep olur. Ürünü satın almadan önce maliyetleri etkileyen faktörler detaylı olarak incelenerek bir fiyat analizi yapmak, kullanıcının alacağı ürün için ne kadarlık bir bütçe ayrılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmasını sağlar. Her kullanıcının oldukça kolay bir şekilde aradığı özelliklere sahip, kendi bütçesine uygun ürünü bulabilir.

Makyaj Aynası Satın Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir ürünü beklentileri karşılayabilecek nitelikte olması, ürünü satın almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli özellikler arasında yer alır. Bu sebeple de kullanıcının ilk olarak üründe hangi özelliklere sahip olmak istediğini belirlemesi yapacağı seçim için bir hayli önem arz eder. Makyaj aynası modelleri oldukça fazla olan ürün yelpazesiyle aranılan nitelikteki ürünün kolaylıkla bulanabilmesine imkan sağlar. Eğer üründen beklenti dekoratif amaçlı değil, yalnızca kullanıma yönelik ise portatif ve kullanışlı olan berber aynası en uygun modellerden birisi olabilir. Portatif ve kullanışlı olan bu model sade ve şık bir görünümü bulunur. Hayatın her parçasını dekore etmekten ve uyum içerisinde olmasından hoşlanan bir kullanıcı, ürün tercihi konusunda da buna özen gösterir. Seçimlerinde işlevselliğin yanı sıra dekoratif olarak mekana uyum sağlayacak ürünlerde tercih edebilir. Işıklı olarak bilinen modeller özellikle bu tarz kullanımlar için doğru tercih olabilir. Kullanılacağı alana şıklık ve profesyonellik katan bu ürünlerin pilli ya da elektrikli olan modelleri tercih edilebilir. Elektrikli modellerde ise kullanılacak alanda elektrik bağlantı sağlanabiliyor olmasına dikkat edilmesi gerekir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery