Duş Spirali

En Ucuz Duş Spirali Fiyatları

23 ürün gösteriliyor.
Duş Spirali fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Duş Spirali modelleri ve Duş Spirali fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Duş Spirali kategorisinde en favori markalar şu şekilde: IKEA, Artema, Grohe, HomeCare, Dibanyo. 23 adet Duş Spirali fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Duş Spirali Nedir? Tam Olarak Ne İşe Yarar?

Duş spirali ilk başta kulağa çok yabancı bir isim olarak gelse de esasında herkesin gün içinde bir defa da muhakkak karşılaştığı ve kullandığı bir üründür. Duş telefonunu musluk ile bağlayan bir boru türüdür esasında. Spiral denmesinin sebebi ise dış çeperinin halkalarla örülü olmasındandır. Duş spirali su kanalının korunmasından sorumludur. Bu sayede olası bir su sızıntısı engellenmiş olur. Aynı zamanda da dik bir tutuş imkanı da sağlar. Duş telefonu ağır olduğundan dolayı ayakta durması güçtür. Duş spirali sert çeperi sayesinde bu imkanı sunar.

Duş spirali çeşitleri nelerdir?

Duş ahizesi hortumları, yapıldıkları materyal ve uzunluklarına göre değişik çeşitlerde üretilirler. Genellikle 150cm, 175cm, 200cm duş hortumu olarak üretilirler. Esnek örgülü, krom kaplama, PVC, ip takviyeli, çift kenetli, uzayabilen duş hortumu, konik bağlantılı gibi yapısal çeşitleri vardır. Duş zincirlerinin renkleri, batarya ve lavabo musluklarına uygun olarak seçilebilir, parlak kromaj, sarı ve bronz olabildiği gibi PVC olan ürünlerde birçok farklı renk alternatifi bulunabilir.

Duş Spirali Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duş spirali musluk ile telefon arasındaki yolu temsil eder. Esasında bir borudur ve o bölgeyi sert çeperi ile koruyarak olası bir sızıntıyı da önler ve dik bir tutuş imkanı sağlar. Duş spirali alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki dış çeperinin ne tür bir metal alaşımdan üretildiğidir. Bazı kalitesiz markaların ki bu markalar genelde Uzak Doğu menşeilidir, kullanmış oldukları metal alaşımlar bir süre sonra ağız kısımlarından paslanmaya başlanmasıdır. Bu durum iki sonucu beraberinde getirmektedir. Bunlardan ilki duş spiralinin ağız kısmının telefon ile birleştiği noktadan kırılmasıdır. Bunun sebebi paslanma sonucu alaşımın kuvvetsiz olmasıdır. İkinci sonuç ise yuvasında durmamasıdır ki bunun sonucunda da yine kırılma ile aynı sonucu vermektedir aslında. Bu yüzden bir duş spirali alınacağı vakit kaliteli markalar tercih edilmelidir. Eğer mümkün ise uzman bir kişiden veya daha önce denenen markaların ürünlerine dair tavsiyeler alınmalıdır.

Duş spirali ve başlığı nasıl monte edilir?

Duş ahize hortumunda bozulma olması ve değiştirilmesi gereken durumda, hortum, muslukla bağlandığı yerde bulunan rekor kısmından sökülür. Daha sonra, duş ahizesinin sökülme işlemi gerçekleştirilir. Eski hortum atılır ve yeni duş spirali takılabilir hale gelir. Yeni hortum ve musluk bağlantısının olduğu yere, öncelikle conta koyulur. Daha sonra duş ahizesine ait conta yerleştirilir. İyice sıkıştırıldıktan sonra, su açılarak kontrol edilir. Ahizeden akan su, tüm deliklerden homojen şekilde ve eşit şiddette geliyorsa, duş spiralinin ahizeye ve bataryaya bağlandığı yerlerde bir sızdırma yoksa spiral takılmış demektir. Banyonuzdaki duş hortumunu değiştirmek istiyorsanız, en ucuz duş spiralini Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

Duş Spirali Fiyatları Nasıldır?

Duş spirali banyonun en kilit materyallerinden biridir. Bu yüzden hassas da bir üründür. Duş spirali müthiş yaygın bir üründür. O yüzden hemen hemen her yerde bulunabilir. Buna bağlı olarak da piyasada da duş spiralinin fiyatı çok dalgalı değildir. Ortalama olarak piyasada 10 Türk Lirası ile 30 Türk lirası arasında uzunluğuna göre de değişen fiyat yelpazesine sahiptir. En kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarda karşılaştırmalı olarak analiz edebileceğiniz Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.