track source
track source

Bornozluk

Bornozluk Fiyatları

88 Ürün gösteriliyor.
Bornozluk fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bornozluk modelleri ve Bornozluk fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bornozluk kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Dekoreko, Grohe, Tema, Çelik Ayna, Saray Banyo. 88 adet Bornozluk fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bornozluk Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bornozluk markası:

En Çok İncelenen Bornozluk Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bornozluk Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 88 Bornozluk modeli içerisinde en ucuz Bornozluk fiyatı 17.94 TL iken, en yüksek Bornozluk fiyatı 490.71 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bornozluk fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Bornozluk fiyatı ise 75.85 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bornozluk Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bornozluk

Banyo yapmak, kişisel bakım rutinleri arasında düzenli olarak yapılması gereken en önemli işlemlerdir. Kişisel hijyenine önem veren her yaştan bireyin aksatmadan yapması gereken banyo, şampuan ve sabunlar yardımı ile gerçekleştirilir. Temizliğin yanı sıra günün yorgunluğundan arınmak ve rahatlamak için de yapılan banyolarda temizlik ürünlerinin yanında kurulanmak için de belirli malzemeler gerekir. Bunlar ise havlu ve bornoz çeşitleridir. Banyo tekstil ürünleri üreten birçok firma tarafından üretilen bornoz ve havlular kişilerin tercihlerine göre birçok farklı modelde temin edilebilir. Bu ürünler çoğunlukla banyolarda bornozlar ve havlular için ayrılmış özel alanlarda saklanabilir. Kişiye özel olan bu ürünlerin hanede yaşayan diğer bireylerin havlu ve bornozlarından ayırt edebilmek için banyolarda bir takım aksesuarların bulunması gerekir. İşte bu noktada bornozluk askısı ön plana çıkan ürünlerdir.  Yapı dekorasyon ürünleri içerisinde yer alan bornozluk ürünleri birçok firma tarafından çeşitli model tasarımları ile üretilir. Her banyonun tasarımına uygun olarak bulunabilecek ve genelde paslanmaz metal malzemelerden üretilen bornozluklar evlerin yanı sıra otel ve benzeri işletmelerin banyolarında da kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin genellikle duş alanına yakın noktalara monte edilmesinin sebebi ise kişilerin banyo işlemini bitirdikten sonra havlularına kolay ulaşabilmelerini sağlamak içindir. Bornozluk modelleri kimi zaman ayaklı bornozluk olarak tasarlansa da en çok tercih edilen çeşitleri yapıştırma ya da vidalama yöntemi ile duvara asılan modellerdir. 

Bornozluk Çeşitleri

Banyolar evlerin ve birçok mekanın en önemli alanlarından biridir. Kişisel hijyeni korumak adına yapılacak tüm işlemler banyolarda gerçekleştiğinden bu alanların dekorasyonları da oldukça önemlidir. İnsanların en değerli vakitlerini geçirdikleri bu alanların dekorasyonlarında kullanılacak malzemeler bu nedenle oldukça önemsenir. Keyifle dekora edilmiş bir banyoda kişiler tüm negatif enerjilerini üzerlerinden atabilir. Banyolarda yapılan en özel bakım işlemleri şüphesiz duş saatleridir. Keyifle yapılacak bir duş kişinin tüm aurasını değiştirebilir. İşte bu yüzden de duşlarda kullanılacak tüm ürünlerin her yaştan birey için önem teşkil ettiği söylenebilir. Gelişen  teknoloji ile birlikte tüm yaşam alanlarında olduğu gibi banyolarda kullanılmak üzere tasarlanan ürünlerde çeşitlenmiştir. Banyo dekorasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanan bornozlukların bu ürünler arasında önemli bir yer teşkil ettiği söylenebilir. Adından da anlaşılacağı gibi bu ürünler banyo tekstilinde kullanılan bornozları asmak için gerekli ürünlerdir. Bornozluk modelleri ise banyoların stillerine göre farklı birçok tasarımda olabilir. Genel olarak bornozluk üretiminde kullanılan krom bornozluk modellerinin en fazla alternatife sahip tasarımlar olduğu söylenebilir. Gümüş, bronz ya da altın renkler ile kaplanan krom bornozluklar tekli bornozluk ya da çoklu olarak tasarlanabilir. Bu durumda da hanede yaşayan kişi sayısına göre tercih yapmak gerekebilir. Böyle durumlarda çiftli bornozluk modelleri birden fazla kişinin yaşadığı mekanlar için idealdir. Bu ürünler genelde banyodan çıkar çıkmaz ulaşılabilecek mesafelerde monte edilir. Böylelikle banyo yapan kişi diğer alanlara su sıçratmadan bornozuna sarılarak duştan çıkabilir. Genelde duvara yapışkanlı bornozluk olarak bilinen bu ürünler üzerinden havlular tek hamlede çekilip alınabilir. Ürünlerin genel tasarımlarından bahsetmek gerekirse havuların asıldığı zaman kayma ve düşme riskini ortadan kaldırmak için tasarım ne olursa olsun askı bölümlerinin tavana bakması gerekir. Bu sayede bornozlar  aparat üzerine rahatlıkla asılabilir. Bu detay seramik bornozluk ya da diğer modeller için de geçerlidir. Bornozluklar evlerin dışında otellerde de oldukça sık kullanılan ürünlerdir. Özellikle konsept  işletmeler tarafından titizlikle seçilen her dekorasyon parçası gibi bornozluklar da detaylı incelemeler sonucu seçilir. İşletmelerin konseptlerine göre tercih edilen bornozluk çeşitleri kimi zaman gümüş, altın, bronz ve siyah krom bornozluk çeşitlerinden olurken kimi zaman da pirinç ve seramik modeller tercih edilebilir. Özellikle butik işletmelerde en çok rastlanan bornozluk çeşitlerinin pirinç oymalı modeller olduğu söylenebilir. Sonuç olarak; bornozluk çeşitleri arasında her zevke ve dekorasyona uygun olarak bir çeşit bulanabileceğinden, ürün seçimleri tamamen kişilerin tercih sebebidir. Tüm yapı dekorasyon ürünleri gibi bornozluk çeşitleri de cimri.com sayfaları üzerinden incelenebilir. 

Bornozluk Fiyatları

Yapı aksesuarları arasında yer alan ve banyolarda kullanılan bornozluklar birçok farklı tasarımda bulunabilen ürünlerdir. Genel olarak krom malzemelerden üretilen bu ürünler paslanmaz ve soyulmaz yapıları ile banyolarda uzun süreler kullanılabilir. Bu sebepler modeller arasında karar verirken tasarımlarının banyolarla uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Türkiye piyasasında üretilen bornozluk modelleri hem evlerde hem işletmelerde kullanılmak üzere farklı çeşitlerde bulunabilir. Bu nedenle mekan dekorasyonuna uygun olarak birçok seçenek temin etmek mümkün sayılabilir. Bu nedenle ürünlerin kullanım alanları ile ilgili bir kategorilendirme yapmak pek mümkün değildir. Ancak otel tipi bornozluk modelleri araştırmaları için daha çok modern tasarımların listelendiği söylenebilir. Evde ya da otellerde kullanılabilecek bornozluk çeşitlerinin fiyatları da tıpkı modellerde olduğu gibi farklı şekillenebilir. Fiyatları etkileyen en önemli faktörler için ise ürünlerin malzeme kaliteleri, dayanıklılık süreleri, marka ve tasarımları sıralanabilir. 

Bornozluk Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bornozluk satın alırken ürünlerin mekanlar ile uyumunun yanında montaj biçimleri de oldukça önemlidir. Banyolar genellikle nemli ve ıslak bölgeler olduğundan ürünlerin monte edildikleri alanda uzun süre kalmaları için dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmaları gerekir. Bu durum özellikle yapışkanlı bornozluk modellerinde en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir. Yapışkanlık derecesi yeterince dayanıklı olmayan bu bornozluklar birkaç kullanım sonrasında özelliğini yitirerek monte edildikleri yerden düşebilir. Vidalı modellerde ise ürünlerin vida kalınlıkları oldukça önemlidir. Duvarları genelde karo veya fayans olan banyolarda bu alanlar üzerine vidalama yapmak sakıncalı olabilir. Bu sebeple .çok kalın vidalı bornozlukların bu tip alanlarda tercih edilmemesi gerekir. Bunun dışında bornozluk tercihleri kişilerin ve mekanların ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmelidir. Konaklama hizmeti veren işletmelerde, evlerde ve gerekli olabilecek tüm mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanan bornozluk çeşitleri arasından seçim yapmak isteyenlerin bu detayları göz önünde tutarak değerlendirme yapması önerilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery