track source
track source
track source

Uydu Sistemleri

Uydu Sistemleri Fiyatları

2027 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
Uydu Sistemleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Uydu Sistemleri modelleri ve Uydu Sistemleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Uydu Sistemleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Uydu Alıcıları, Uydu Alıcısı Aksesuarları, Switchler, LNB ler, Uydu Kablosu. 2027 adet Uydu Sistemleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Next Punto Plus Uydu Alıcısı
Next Punto Plus Uydu Alıcısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Uydu Sistemleri

Uydu kanallarını ulaşılabilir kılmak için uzayda bulunan uydular, Dünya’dan yaklaşık 35.784 kilometre uzaklıkta yer alır. Dünya’dan gelen sinyalleri çekerek ulaşılması gerekilen kapsama alanına ulaştırılması hedef alınır. Uyduların konumu ise yörüngededir ve aynı yönde dönerek birçok işlevi yerine getirirler. Televizyon kurulumunda birçok uydu sistemi ve aksesuarı kullanılır. Sinyal verici ve alıcı olarak ise çanak anten adı verilen cihazlar kullanılır. Bu ise televizyonların istenildiği gibi çalışması için önemli bir parçadır ve görünüm olarak kapak gibi görünürler. Gösterimde olan televizyonların çalışması için diğer aksesuarlar ile beraber uyum içinde çalışması gerekir. Uydu sistemleri ise alıcılar, kablolar, switchler, çanak antenler ve daha birçok teknik cihaz ve parçadan oluşur. Belirli aralıklarla değiştirilmesi ve yenilenmesi gerekebilir. Bu durumda televizyon modellerine göre uyumlu olan kablo ve alıcılar arasından internet üzerinden karşılaştırma yaparak satın alma seçeneğine sahipsiniz.

Uydu Sistemleri Ürün Çeşitleri

Uydudan yeryüzüne ulaşan sinyaller ise birçok aksesuar yardımıyla ulaşır. Bunlar arasında en önemlilerinden biri LNB kablosudur. Bu kablo gelen sinyallerin uydu alıcısına ulaşmasına imkan tanır ve televizyon da bu sinyalleri alarak görüntüye çevirir. Uydu alıcıları zamanla büyük ölçüde değişir ve gelişir. İlk olarak analog adı verilen uydu alıcıları piyasaya çıkar ve şuan farklı teknolojik özelliklere sahip oldukça gelişmiş alıcı modellerini bulmak mümkündür. Uydu Kablosu aynı zamanda anten kablosu olarak da bilinir. Uydu sinyallerini almak amacıyla kullanılan kablolardır. Bu nedenle bu kabloların kaliteli olması ve doğru çalışması önemlidir. İyi bir iletim sistemine sahip olan uydu kabloları sayesinde görüntüde karıncalanma ya da kesinti yaşamazsınız. Uydu alıcıları farklı sinyal seviyelerine sahip olabilir ve ideal olan yüzde 60 olarak belirlenir. Bu kabloların televizyona doğru bir şekilde bağlanması önemlidir. Karıştırılan kablolar kısa devre yaparak televizyona zarar verebilir. Bu nedenle bu işlemi yaparken bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Bu kabloların onlarca farklı üretici firması bulunur ve bunlar arasından hem kaliteli hem de bütçenize uygun olanına karar vermek zor olarak görülebilir. Bu nedenle güvenilir markalardan satın almanız tavsiye edilir. Kalitesiz olan bir uydu alıcı veya kablosu büyük zararlara yol açabilir. Çanaklar veya çanak antenler ise bir ayna görevi görürler. Bir çanak antenin çalışma performansı bu çanağın büyüklüğü ve tasarımı ile ilişkilidir. Genellikle metal, polyester ya da çelik karışımlarından üretilir. Çanakların ise farklı çeşitleri bulunur. Bunlar arasında parabolik çanaklar, offset çanaklar ve multifeed çanaklar öne çıkan modellerdir. Bu çanakların belirli bir eğimde durması gerekir ve montaj kurulumu için bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Hassas ayara sahip olan ya da birden fazla LNB tarafından desteklenen çanaklar da bulunabilir. Switchler ise teknik bir terimdir ve anahtar anlamına gelir. İki farklı kullanım şekli vardır ve bunlar kısaca açık ve kapalıdır. Bilgisayarda ise ağ anahtarı anlamında kullanılır. Farklı ekipmanların entegre olmasına imkan veren önemli bir parçadır. Uydu sistemlerinin kurulumu içinden birçok ekipman gerekir ve bu ekipmanların birbiri ile uyumlu çalışması gerekir. Performans olarak herhangi birinin düşüklüğü sizlere düşük bir ekran görüntüsü sunar ve bazı durumlarda bu bağlantı hiç sağlanmaz.

Uydu Sistemleri Ürün Fiyatları

Uydu alıcısı aksesuarları içinde switch uydu bölücüler, çanak antenler, uydu alıcılar, uydu besleme kartları ve uydu kabloları yer alır. Bu ürünler üretildikleri firmalara göre ve boyutlarına göre farklı fiyat seçeneklerinde sunulur. Fiyat ve uydu alıcısı aksesuarları arasında karşılaştırma yaparak en kaliteli ürünü uygun fiyat seçenekleri ile satın almak için cimri.com’u tercih edebilirsiniz. Cimri.com’un sizleri yönlendirdiği sitelerden dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Ürünlerin yapıldıkları malzemelerin kalitesine, teknolojik özelliklerine ve sizlerin televizyon girişlerine uygun olup olmadığını kontrol ederek satın almalısınız. Fiyatlar üründen ürüne artış ya da azalış gösterebilir. En ideal ürünü bulmak bazı araştırmalar gerektirebilir. Bu nedenle ürün detaylarını detayı incelemek ürün elinize ulaştığında kötü sürprizler yaşamanızı önler. Fiyat seçeneklerini inceleyerek fiyat ve performans açısından dengeli ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Uydu Sistemleri Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Uydu sistemleri ve aksesuarları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler yer alır. Kaliteli ürünler sizlere kesintisiz ve yüksek çözünürlüklü tv izleme imkanı sunar. Uydu alıcıların boyutları da değişiklik gösterir. Yer açısından daha minimalist düşünüyorsanız mini uydu alıcıları tercih edebilirsiniz. LCD plazma gibi birçok tv modelinde kullanılan ve uyum sağlayan alıcılar olarak bilinir. Mini olanlar normal olan uydu alıcılarına göre farklı özellikler gösterebilir ve bu özellikler arasında ram ve işlemci farklılıkları sayılabilir. Her televizyonda kullanmaya uygun olmayabilir ya da yavaş çalışabilirler. Satın almadan önce tv modelinize göre karar vermeniz gerekir. Satın alacağınız kablolar ve çanaklar da aynı şekilde tv modeline uyumlu olmalıdır. Farklı girişler kullanılarak kurulum yapılır. Analog uydu alıcılar günümüzde teknolojik gelişmelerle dijital uydu alıcıları olarak geliştirilir ve yüksek çözünürlüklü modeller ise HD uydu alıcıları olarak bilinir. Satın alırken belirli filtreleme yöntemlerini kullanarak aradığınız ürünleri daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Bütçenize uygun olan ürünler arasında seçim yaparken ürün altında bulunan ürün yorum ve değerlendirmelerinden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery