Uydu Sistemleri

En Ucuz Uydu Sistemleri Fiyatları

994 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    uydu alıcısı
Uydu Sistemleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Uydu Sistemleri modelleri ve Uydu Sistemleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Uydu Sistemleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Uydu Alıcısı Aksesuarları, Uydu Alıcıları, Switchler, LNB ler, Uydu Kablosu. 994 adet Uydu Sistemleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
S-Link SL-5504 Switch
S-Link SL-5504 Switch
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Uydu Sistemleri Nedir?

Uydu sistemleri, insanlara bir noktadan yapılan yayınları izleme imkanı veren ürünlerin genel ismidir. Genellikle televizyon için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra radyo için de uydu alıcılar mevcuttur. Uydular çatılara konumlandırılarak kullanılmaktadır.

Uydu Sistemleri Ürünleri Nelerdir?

Uydu alıcıları, uydu sistemleri kategorisinin en önemli cihazlarından biridir. Uydudan yeryüzüne gelen sinyallerin, LNB yardımı ile alıcıya ulaşması sağlandıktan sonra, ulaşan sinyallerin işlenmesi sonucu televizyonda görüntüye çevirme işlemlerini gerçekleştiren cihazlara uydu alıcısı denir. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte uydu alıcılarının da günümüzde pek çok modeli bulunmaktadır. Uydu sistemleri kategorisinde bulunan LNB’ler, uydu yayınlarını alabilmek için, uydudan antenin odak noktasına gelen yüksek frekanslı sinyallerin üzerinde işlem yapan donanımlara LNB denmektedir. Alıcıların görüntüyü çanak aracılığı ile elde etmesini sağlayan LNB’leri alırken dikkat edilmesi gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle tercihlerinizi modellerine göre belirlemeniz gerekmektedir. Tekli, çiftli ya da dört veya sekiz girişli olarak piyasada bulunmaktadır. Bu noktada seçimlerinizi yaparken girişlerine, kaç televizyon ile birlikte kullanacağınıza bağlı olarak karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin evinizde üç televizyonu bağlamayı düşünüyorsanız dörtlü modelleri yeterli olabilecektir. Switch, Bir diğer adı da ağ anahtarıdır ve iletişim bağlayıcısıdır. Aynı ağ içinde bulunan bilgisayarları birbirine bağlayabildiği gibi; yine aynı ağ içinde bulunan farklı ağ üyelerinin birbirine bağlanmasını sağlar. Hub elemanları arasında iletişim sağlar ve onları birbirine bağlar demek de doğru olacaktır. Çanaklar ise radyo dalgalarını toplamada ve yaymada işe yarar. Antenler iki çeşittir. Verici antenler radyo televizyon gibi aygıtların dalgalarını yayar. Daha sonra bu elektrik sinyallerini elektromanyetik dalgalara çevirir. Elektromanyetik dalgalara çevrilen bu dalgalar alıcı anten tarafından toplanır. Toplanan bu dalgalar elektrik uyarılarına dönüşür. Böylece yayın gerçekleşir. En basiti anten şekli iki direk arasına çekilenidir. Bugün daha çok T anteni kullanılıyorsa da, kurulacağı yer elverişliyse ve maliyetin yükseleceği düşünülmüyorsa şemsiye veya huni biçimi antenler tercih edilmektedir. İyi bir radyo alıcı anteni, binanın dışında, parazit taşıyıcı bütün iletkenlerden uzakta, yerden 3 metre kadar yükseklikte 15-25 metre uzunluğunda olmalıdır. Bir diğer ürün olan uydu kablosu, evde ya da işyerinde uydu anteni sahibi olanların görüntüyü net ve sorunsuz bir şekilde izlemesi için özel üretilen kablo çeşididir. Neredeyse bütün evlere giren uydu antenler, daha çok kanalı daha net görüntü ile izlemek isteyenler için çok önemli hale gelmiştir. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız elektronik kategorisi adı altında istediğiniz sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Uydu Sistemleri Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Uydu sistemleri ürünlerinin fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.