track source
track source
track source

Dijital Fotoğraf Makineleri

Dijital Fotoğraf Makineleri Fiyatları

662 Ürün gösteriliyor.
Etkin Piksel Sayısı(MP)
Ekran Boyutu
Değiştirilebilir Objektif
Video Kaydı
Görüntü Sabitleyici
Su Geçirmezlik
Toz Geçirmezlik
Pil Kapasitesi
En Düşük ISO
En Yüksek ISO
Sensör Formatı
Optik Zoom
Maksimum Video Çözünürlüğü
Video Kare Hızı
Zaman Aralıklı Video Çekimi
Ses Girişi
Ses Çıkışı
Wi-Fi
Bluetooth
USB girişi
HDMI Girişi
Ekran Tipi
Sürekli Çekim Adedi
Akıllı Yön Sensörü
Histogram
Dual Pixel RAW
Dahili Mikrofon
HDR
PictBridge
AF Noktası Genişletme
Al Focus AF
Al Servo AF
Geniş Alan AF
Alan AF
Tek Çekim AF
Tek Nokta AF
Otomatik
Bulutlu
Tungsten
Özel
Renk Sıcaklığı
Gölge
Floresan Işık
Gün Işığı
Flaş
MP4
MOV
Akıllı Otomatik
Diyafram Öncelikli
Enstantane Öncelikli
Manuel
Özel
Filtreler
Sahne Seçimli
Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dijital Fotoğraf Makineleri modelleri ve Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dijital Fotoğraf Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Samsung, Sony, Casio, Canon. 662 adet Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Dijital Fotoğraf Makineleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Dijital Fotoğraf Makineleri markası:

En Çok İncelenen Dijital Fotoğraf Makineleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Dijital Fotoğraf Makineleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 662 Dijital Fotoğraf Makineleri modeli içerisinde en ucuz Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatı 45.0 TL iken, en yüksek Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatı 164246.53 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Dijital Fotoğraf Makineleri fiyatı ise 1272.94 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Dijital Fotoğraf Makineleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Fotoğraf Makineleri

Fotoğrafla ilgili çalışmalar 10. yüzyıl gibi çok eski tarihlere dayansa da günümüze en yakın fotoğraf çalışması 1800’lü yıllara dayanır. İlk fotoğraf kelimesi ise Henry Fox Talbot’un yaptığı çalışmalarda kullanılır. 1800’lü yılların sonunda hayatımıza giren fotoğraf makinesi 1900’lerde büyük bir teknolojik gelişme olarak hemen her eve giren bir makine haline gelmeye başlar. Günümüze kadar ortaya çıkan birçok gelişme ile fotoğraflar yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelir. Hemen her anımızı kayıt altına alma isteği, özel anların yıllarca aile albümlerinde ve dosyalarında hatırlanması için biriktirilmesi gibi ayrıntılar nedeniyle insanların önem verdiği cihazlardan biri olur. Hem profesyonel hem de amatör amaçlar için sıklıkla kullanılan bu makinelerin ise birçok çeşidi bulunur. Özellikle kullanım amaçlarına göre ayrılan bu makineleri hangi şartlar altında ve hangi amaç için kullanacağınızı da tespit etmeniz gerekir. Böylece kendiniz için doğru fotoğraf makinesine karar verebilirsiniz. Set, kompakt, ultra kompakt, SLR ve DSLR olarak farklı türlerde satışa sunulan bu makinelerin araştırmasını iyi yapmanız durumunda doğru makineye kolaylıkla karar verebilirsiniz. Birbirinden farklı teknik detaylarla donatılmış bu makineler hemen her ihtiyaca uygun olarak tasarlanır. Ufak anlar için ve sıklıkla kullanmayacaklar için üretilen hafif makinelerin yanı sıra profesyonel olmak isteyenler için teknik olarak daha fazla gelişmiş ve daha fazla kontrole izin veren makinelerin üretimi bunlara birer örnektir.

Fotoğraf Makineleri Modelleri ve Özellikleri

Birçok model ile birlikte sunulan bu fotoğraf makineleri tercih yapmanızda zorlanmanıza sebep olacak kadar farklı teknik detaylarla donatılmıştır. Günümüzde en çok tercih edilen modellerden birisi olan dijital fotoğraf makinesi sahip olduğu bellek sayesinde uzun süreler saklayabileceğiniz ve bilgisayara kolaylıkla aktarabileceğiniz fotoğrafları sizlere sunar. Üstelik megapiksel, çözünürlük gibi teknik detayları gelişmiş bir makine ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Üstelik SD kart takarak hafızalarını genişletebilirsiniz. Böylece uzun seyahatlerde kaç fotoğraf çekmeniz gerektiğini düşünmeden istediğiniz kadar fotoğrafı depolayabilirsiniz. Dünyaca ünlü markalar tarafından birçok farklı çeşitte üretilen bu makineler, herkesin kullanabileceği teknik detaylarla kullanıcılara sunulur. Bu nedenle arayüz kullanımı rahat bir makine sayesinde kolayca fotoğraf ayarlarınızı yapabilirsiniz. Kompakt dijital fotoğraf makinesi ise ufak boyutları ve minimal tasarımları ile taşımaya oldukça elverişli makinelerdir. Arada bir veya hobi olarak fotoğraf çekmek isteyenler için uygun bir seçenek olan bu makineler, tüm ayarları otomatik olarak ayarlayabileceğiniz için özel olarak bir ayar yapmanız gerektirmez. İstediğiniz zoom aralığına sahip bir makine ise kolaylıkla uzak mesafeleri de fotoğraflayabilirsiniz. Uygun gün ışığı, netlik ve odak ayarını kendisi ayarlayarak sizin için önemli anların yalnızca fotoğrafını çekmek kalır. Bu kolay kullanımı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen bu makineler sizlerin de çantanızın ayrılmaz bir parçası olabilir. Mini dijital fotoğraf makinesi her anı kolaylıkla kayıt almak isteyenler oldukça uygun bir seçenektir. Birbirinden farklı renkler ve modellerle sunulan bu fotoğraf makineleri özellikle anında baskı yapmaya uygun olarak üretilir. Sahip olduğu filmleri fotoğrafı çektiğiniz an baskıya alarak ön yüzünden çıktı almanıza izin verir. Ayrıca bazı modellerde fotoğrafları hafızasına alarak istediğiniz fotoğrafın basılmasına istediğiniz zaman karar vermenizi sağlayan teknik detaylar da mevcuttur. Böylece istediğiniz an ve yerde basılı bir fotoğrafa sahip olabilirsiniz. DSLR makine seçmek isterseniz eğer seviyenizin ne olduğunu tespit etmeniz gerekir. Birçok marka bu fotoğraf makinelerini amatör, yarı-profesyonel ve profesyonel olarak sınıflara ayırır. ISO, enstantane ve diyafram gibi ayarları yapmanız için çok daha fazla ayarı bulunduran bu makineleri fotoğrafçılık ve hobiniz için seçebilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Fotoğraf makinesi fiyatları birbirinden oldukça farklı modeller ve teknik detaylarla üretilmesi sebebi ile oldukça değişkenlik gösterir. Bu nedenle öncelikle hangi ortamda ve şartlarda fotoğraf çekeceğinize karar vererek kendiniz için uygun fotoğraf makinesini tespit edebilirsiniz. Böylece daha doğru bir fiyat analizi yapabilir, bütçenizi de bu fiyat aralığına göre düzenleyebilirsiniz. Eğer kısa tatillerde, anılarınızı kayıt altına almak için fotoğraf çekmeyi düşünüyorsanız büyük boyutlarda bir makine yerine kompakt veya mini fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Böylece oldukça uygun fiyatlara fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz. Dijital fotoğraf makinesi fiyatları ise görece daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bunun sebebi amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için fotoğrafı bir sanat olarak düşünmenin gerekliliği olarak daha fazla teçhizata ve teknik donanıma sahip olmasıdır. Işık, enstantane ve diyafram ayarlarının dışında hafıza kartları, tripod ve çantalar gibi birçok aksesuar ile birlikte gelen bu makineler özel olarak fotoğraf deneyiminin kendisini sunar. Bu nedenle seçim yaparken özellikle hangisine daha çok ihtiyacınız olduğunu tespit etmelisiniz. Eğer amatör olarak yeni başlamak isterseniz fotoğraf makinesi markaları tarafından sunulan üç farklı düzeyde amatör olanı tercih edebilirsiniz. Bu üç farklı düzeyin de teknik detayları farklı olduğu için farklı fiyatlandırmalarla piyasaya sunulur. Tüm bu seçenekler arasında karar verememeniz durumunda sayfamız üzerinde yapılan yorumlara göz gezdirebilir, böylece kullanıcı yorumlarını baz alarak kendiniz için en uygun seçeneğe karar verebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz fotoğraf makinesine karar vermenizin ardından cimri.com üzerinde sıklıkla arama yaparak dönemsel olarak yapılan kampanyaları ve indirimleri yakalayabilir, oldukça uygun fiyatlarla istediğiniz makineyi satın alabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sevdiğiniz anları kayıt altına almak istersen uygun bir fotoğraf makinesi seçmek en önemli adımlardan biridir. Bu noktada fotoğraf makinesi satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu, hangi amaçla kullanacağınızdır. Eğer anlık çekimler, güzel anıları kayıt altına almak gibi amaçlarla çekim yapacaksınız kompakt makineler ve mini dijital fotoğraf makineleri yeterli olacaktır. Kompakt makineler de birçok teknolojik detayla birbirinden ayrılır. Megapiksel, çözünürlük ve zoom aralığı özelliklerine dikkat ederek kendinize orta düzey veya gelişmiş bir kompakt makine seçebilirsiniz. Bu konuda da hangi şartlar altında çekim yapacağınız önemlidir. Örneğin; akşamları çekim yapmanız gerekirse düşük ışık performansının iyi olduğuna emin olduğunu bir makine tercih etmeniz gerekir. Eğer hem çekim hem baskıyı bir arada yapmak isterseniz mini dijital fotoğraf makineleri tam olarak sizin isteğinize göre tasarlanır. Çekim yapmanızın hemen ardından fotoğrafı baskı olarak alabileceğiniz gibi aynı zamanda bazı modellerde dijital ekrandan seçeceğiniz fotoğrafın baskısını istediğiniz zaman alabilirsiniz. Böylece hemen her ortamda istediğiniz zaman baskılı fotoğraf alarak albümünüze veya cüzdanınıza koyabileceğiniz güzel anılarla dolu bir fotoğrafa sahip olabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra çok daha fazla detaya sahip fotoğraf makinesi profesyonel seçeneklerle de kullanıcılarına sunulur. Hemen her ayarı kendi üzerinden yapılmasını sağlayarak profesyonel ve oldukça estetik fotoğraflar çekmenize izin verecek bu makineler ile yalnızca anılarınızı değil sanatsal olarak yeteneklerinizi de sergileme fırsatı bulursunuz. Fakat bu makineleri seçerken seviyenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İlk olarak üst düzey bir makineyi kullanmaya başlamak ayarları çözememenize ve bu nedenle hem verdiğiniz paranın boşa gitmesine hem de kullanmayı bırakmanıza sebep olur. Böylece tüm bu süreçlere dikkat ederek seçeceğiniz fotoğraf makinesini uzun yıllar kullanabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery