Marka
Olympus
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Fotoğraf ve kamera kategorisinde bulunan dijital fotoğraf makineleri, yakalamak istediğiniz anları ölümsüzleştiren kameralardır. Teknolojinin gelişmesi ile farklı kamera tiplerine sahip olan dijital fotoğraf makinelerinin aynı zamanda pek çok farklı özelliği de bulunmaktadır. Cimri’deCanon, Nikon, Sony, Fujifilm ve Samsung gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun dijital fotoğraf makinesini bulabilir ve en ucuz dijital fotoğraf makinesine hemen sahip olabilirsiniz.

  • Dijital fotoğraf makineleri nasıl seçilmelidir?

    Tercihlerinizi yapmadan önce, ne çekmek istediğinize ve ne sıklıkla kullanacağınıza doğru bir şekilde karar vermeniz gerekmektedir. Pek çok çeşidi bulunduğundan, ağırlık konusunda da hassas davranmalı ve ona göre bir dijital fotoğraf makinesi tercihi yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda fotoğraflarınızı bastırmayı yoksa arşivlemeyi mi tercih edeceğiniz de seçimlerinizi etkileyecek ilk etkenlerden olacaktır. Alırken bu sorulara cevap verdikten sonra özellikleri açısından da incelemeniz gerekmektedir. Kompakt bir dijital fotoğraf makinesi mi yoksa DSLR mı olacağına karar vermeniz, seçiminizi yapacağınız modeller arasında da seçeneklerinizi daraltacak bir diğer unsur olacaktır. Bu noktada unutmamanız gereken önemli nokta ise kompakt modellerde sadece otomatik ayar seçenekleri bulunurken, DSLR kameralarda ise makinenizin ayarlarını ve objektif değişimi de yapabilirsiniz. Bir diğer önemli husus ise kaç megapikselden oluşacağıdır. Megapikseller, fotoğraflarınızın çözünürlüğünü belirleyeceğinden önemli bir rol oynayacaktır. Eğer fotoğraflarınızı bastırmayı, özellikle de büyük boyutlarda bastırmayı düşünüyorsanız o zaman yüksek çözünürlüğe sahip dijital fotoğraf makinelerini tercih etmeniz gerekmektedir. Seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer unsur ise video özelliğini isteyip istemediğinizdir. Artık çoğu modelde video özelliği bulunsa da, bulunmayan makineler de görülmektedir. Bu noktada ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve eğer video çekme özelliği bir dijital fotoğraf makinesi alacaksanız da mutlaka video performansını da incelemeniz gerekmektedir. Son olarak dikkat edilmesi gereken husus ise hafıza kartı seçeneğidir.

    Size en uygun dijital fotoğraf makinelerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele kolayca sahip olabilirsiniz.