track source
track source

Telefon & Telsiz

Telefon & Telsiz Fiyatları

608 Ürün gösteriliyor.
Telefon & Telsiz fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Telefon & Telsiz modelleri ve Telefon & Telsiz fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Telefon & Telsiz kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Telsiz Telefon, Telefon, Lisanssız Telsiz & Aksesuarları, Telefon Santralleri, VOIP Telefon. 608 adet Telefon & Telsiz fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Telefon ve Telsiz

İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı birbirleriyle iletişim kurarlar. Eski zamanlarda insanlar uzaktan iletişim ihtiyacını mektuplarla görürlerken, günümüzde ise uzaktan iletişim kurabilmek için pek çok seçenek bulunur. Ama bu seçenekler arasında özellikle telefonlar, bir numaralı iletişim aracı olarak insanların karşısına çıkar. 90’larda veya daha önce doğmuş olan herkes, telefonların gelişim sürecini hatırlar. Kullanımı oldukça meşakkatli, kütle olarak ağır olan telefonların zaman içinde gelişip bugün çok daha kompakt, çok işlevli hale geldiği görülür. Özellikle cep telefonları ve akıllı telefonların icadıyla birlikte, telefonlar asli işlevlerinden çok daha fazla işleve sahip olmaya başlar. Her ne kadar bugün birçok insanın akıllı telefonu olsa ve iletişim ihtiyaçlarını buradan karşılasa da hala sabit telefonların kullanılması gerektiği durumlar bulunur. Özellikle kurumsal kimliği bulunan yerlerde sabit telefonların kullanılması zaruri bir durum olur. Sabit telefonların en gelişmiş versiyonları ise telsiz telefonlar olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Telsiz telefonlar, adından da anlaşıldığı üzere kullanıcıları ahize kablosunun kısıtlayıcılığından kurtarır ve belirli bir alan içerisinde gönül rahatlığıyla telefonla konuşulabilmesini sağlar. Telsiz telefonlar, neredeyse herkesin cep telefonu sahibi olduğu bu dönemde, kullanıcılara cep telefonuyla konuşuyormuş gibi sabit telefonla konuşma imkanı verir.

Telefon ve Telsiz Modelleri

Cep telefonlarının kullanım rahatlığına alışan insanlar için, kablolu sabit telefonların kullanmak, kullanıcılara kısıtlı bir telefon kullanım alanı verdiği konforlu olmaz. Aynı zamanda hızlı yaşam şartlarında çoğu zaman telefonla konuşurken aynı anda başka işlerle de meşgul olma gerekliliği ortaya çıkabilir. Bu tip durumlarda kablolu telefon modelleri oldukça kullanışsız olur. Telsiz telefonlar, telefon yatağı ve telsiz telefonlardan oluşur. Telefon kablosu telefon yatağına bağlanır. Bu yatak, hem telefon sinyallerinin kablo ile alınması için, hem de telsiz telefonun şarj edilmesi için kullanılır. Telefon yatağı, belirli bir mesafe içerisinde telsiz telefona kablosuz olarak gerekli verileri iletebilir. Bu da kullanıcıya herhangi bir kablo ile uğraşmadan, belirli mesafe içerisinde cep telefonuyla konuşur gibi sabit telefonla konuşma imkanı sağlar. Birbirinden farklı özelliklere sahip telsiz telefon modelleri bulunur. Standart telsiz telefonlar telefon kablosuyla aldıkları ses bilgisini, kablosuz olarak ahizeye yönlendirir ve bu şekilde iletişimi sağlar. Bir başka telsiz telefon tipi olan VOIP telefonlar daha farklı bir mantıkla çalışır. Açılımı Voice Over Internet Protocol olan VOIP telefonlar, telefon görüşmelerinin internet aracılığıyla yapılmasını sağlar. Ses bilgilerini şifreleyerek internet üzerinden diğer tarafa gönderir, daha sonra şifreyi çözüp tekrar sese dönüştürerek iletişimi sağlar. VOIP telefonlarının kullanımı, telefon internet üzerinden çalıştığı için normal telefonlara göre daha uygun fiyatlı olur. Bir diğer telsiz telefon tipi, FCT sistemlerini kullanan telefonlardır. FCT telefonlar, telekom hatlarını kullanmak yerine, çeşitli cep telefonu operatörlerinin telefon paketlerinin içinde yer alan sabit telefon özelliklerini kullanır. Bu cihazlar sayesinde de kullandığınız GSM operatörü haricinde başka bir yere herhangi bir bedel ödemeyeceğiniz için telekom hizmetlerini kullanmaya göre daha uygun fiyatlara iletişim kurabilirsiniz. Eğer kurumsal bir telefon ağı kurmak istiyorsanız, yani aynı telefon numarası üzerinden bir işyerindeki herkese ulaşabilmeyi mümkün hale getirmek istiyorsanız telefon santrallerini kullanmanız gerekir. Telefon santrallerine bağlı telefonlar hem birbirleri arasında iletişim kurabilirler hem de dışarıdan gelen bir arama, santrale bağlı telefonlardan herhangi birine yönlendirilebilir. Özellikle çok çalışanlı işyerlerinde telefon santrallerinin kullanımı büyük önem arz eder.

Telefon ve Telsiz Fiyatları

Çeşitli markaların çeşitli tiplerde birçok telsiz telefon modeli bulunur. Hem telekom hatlarını kullanan, hem internet üzerinden iletişimi sağlayan hem de GSM operatörleri üzerinden çalışan birbirinden farklı telsiz telefon modellerine rastlanabilir. Bu sistemlerin her biri birbirinden farklı teknolojiler barındırdığı için, fiyatlar da kendi aralarında değişiklik gösterir. Telsiz telefonların ses kalitesi, kapsama alanı gibi özellikleri, fiyatlar arasında farklılık yaratır. Örneğin; DECT teknolojisine sahip telsiz telefonların kapsama alanları çok daha yüksek olur. Bu durum da, bu teknolojiye sahip telefonların daha yüksek fiyatlarla satılmasına sebebiyet verir. Konferans telefonları ismi verilen, aynı anda ikiden fazla kişinin yüksek kalitede görüşme yapmasını sağlayan telsiz telefon tipleri, barındırdıkları yüksek teknolojiden dolayı standart telsiz telefonlara göre çok daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Telefon ve Telsiz Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir ürün satın almadan önce üründen beklentiler iyice belirlenmelidir. Eğer ürün, çalışmak için belirli altyapılara ihtiyaç duyuyor ise, elde bulunan altyapıların analizi de iyi yapılmalıdır. Bir telsiz telefon satın almadan önce, telsiz telefonu hangi amaçlarla kullanacağınızı ve telefonun hangi kanal üzerinden çalışacağını bilmeniz gerekir. Eğer internet paketiniz telefon hizmeti içeriyorsa, buna uygun VOIP telefonlara, GSM operatörünüzün sabit telefon paketlerini kullanacaksanız FCT sistemlere, telefonu direkt olarak telekom hattına bağlayacaksanız standart telsiz telefon modellerine yönelmeniz gerekir. Aynı zamanda telefonu kullanacağınız maksimum mesafeyi iyi belirlemeli ve telefon satın alırken telefonun kapsama alanının bu mesafeye uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Telsiz telefonlar çoğu insan tarafından standart telsizlerle karıştırılır. Telsizler, telsiz telefonların aksine internet, telekom gibi bir hatta ihtiyaç duymazlar. Telsizler hiçbir ek hat olmadan, kendi aralarında iletişim kurma yetisine sahiptir. Eğer aradığınız telsiz telefon değil de telsiz ise lisanssız telsiz & aksesuarları kategorisini inceleyebilirsiniz. Bütün ihtiyaçlarınıza karar verip kullanacağınız altyapı sistemini belirledikten sonra, bütçenize uygun bir telsiz telefon modelini satın alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery