Görüntü Sistemleri Kabloları

En Ucuz Görüntü Sistemleri Kabloları Fiyatları

2509 ürün gösteriliyor.
Görüntü Sistemleri Kabloları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Görüntü Sistemleri Kabloları modelleri ve Görüntü Sistemleri Kabloları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Görüntü Sistemleri Kabloları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: HDMI Kablo, Görüntü Sistemleri Çevirici & Adaptörü, Ses Kablosu, Konnektör, RCA Kablo. 2509 adet Görüntü Sistemleri Kabloları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Görüntü Sistemleri Kabloları Nedir?

Görüntü sistemleri kabloları; televizyon, dvd, blu-ray oynatıcılar, medya oynatıcılar gibi ürünlerin ses ve görüntüyü verebilmesi için elektriğe bağlanan üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplanmış metal tellerdir.

Görüntü Sistemleri Kabloları Nelerdir?

Görüntü sistemleri kabloları arasında en çok kullanılan HDMI kablo, Görüntü ve ses aktarımı gerçekleştirmek için kullanılan bir arabirim kablo türüdür. Sıradan kablolardan farklı olarak çok yüksek bir çözünürlük kalitesi sağlamaktadır. En öne çıkan özelliği ise görüntü sıkıştırması yapmadan yüksek kalitede veri iletimi yapmasıdır. Daha pürüzsüz ses ve görüntü için HDMI denilen yüksek çözünürlük sağlayan kablolar cihazlarla birlikte kullanılmaktadır. Farklı cihazlardan yüksek verim alabilmek için özel olarak farklı HDMI kablolar üretilmiş ve hem kablo sayısı azaltılmış hem de istenen yüksek kaliteye ulaşılmıştır. Bunun yanı sıra görüntü sistemleri çevirici ve adaptör ürünleri sayesinde cihaz girişleri birbirlerinden farklıysa kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Çoğu cihazın birbirine sadece bağlanmasını sağlamak için bile birden fazla adaptör gerekmektedir. HDMI adaptörler, uyumlu olmayan cihazlarda bulunan HDMI kalitede görüntüleri, aynı kalite ile izleyebilmenizi sağlar. Konnektör, elektronik devreleri birbirine bağlamaya yarayan araçlardır. Bağlantı çeşidine göre farklı ürün modelleri vardır. Uydu antenlerinde de kullanılır. Uydu içindeki bu bağlantı cihazları doğru bağlanmadığında bazı devrelere zarar verebilirler. Özellikle yağmur sularının devrelerin içine sızmasına sebep olabilir. RCA kablo ya da RCA konnektör ses ve video sinyali taşımada kullanılır. Birkaç megahertz aralıklarına kadar kullanılan RCA kabloların kaliteli olanlarını seçmek önemlidir. Çünkü iyi bir ses ve görüntü kalitesi için önemli unsurlardan biridir. İzlediğimiz bir filmin ya da herhangi bir görüntünün daha büyük bir etki bırakabilmesi için yüksek görüntü ve yüksek ses kalitesi önemlidir. Bu nedenle ister ses sistemi için olsun ya da ister televizyon için, uyumlu kabloyu seçmek faydalı olacaktır. Scart kablo ise; TV, DVD oynatıcı, VCD oynatıcı, uydu alıcı, kamera, oyun konsolları gibi görüntü aktarımı yapan cihazları birbirine bağlayan, scart girişlerine uygun üretilen özel kablolardır. Teknoloji geliştikçe yüksek görüntü ve ses kalitesi aranılan özelliklerin ilk sırasına yerleşmiştir. Scart ara kablo, yüksek donanım özellikleri ile verimli ve net şekilde ses ve görüntü aktarımı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kompozit video bir çeşit analog video sinyalidir. YUV şeklinde ifade edilir. Y sembolü parlaklık, U ve V ise renk değerlerini ifade eder. Kompozit kablo hem parlaklık hem de renk bilgisini tek bir sinyal aracılığıyla taşır.

Görüntü Sistemleri Kabloları Ne İşe Yarar?

Görüntü sistemleri kabloları sayesinde görüntü ve ses istediğiniz gibi ve net bir şekilde size ulaşacaktır. Bu nedenle kablolar olmazsa aldığınız görüntü sistemlerinin bir faydası olmayacaktır. Sizde ihtiyacınıza göre olan görüntü sistemleri kablolarını elektronik kategorisi adı altında inceleyebilirsiniz.

Görüntü Sistemleri Kablolarının Fiyat Aralıkları Nedir?

Görüntü sistemleri kabloları fiyat aralıkları marka, model ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.