Görüntü Sistemleri Kabloları

Görüntü Sistemleri Kabloları Fiyatları

2670 Ürün gösteriliyor.
Görüntü Sistemleri Kabloları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Görüntü Sistemleri Kabloları modelleri ve Görüntü Sistemleri Kabloları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Görüntü Sistemleri Kabloları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: HDMI Kablo, Görüntü Sistemleri Çevirici & Adaptörü, Ses Kablosu, Konnektör, RCA Kablo. 2670 adet Görüntü Sistemleri Kabloları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Görüntü Sistemi Kabloları

Görüntü sistemi kabloları; televizyon, bilgisayar, laptop, DVD ve CD oynatıcı, blu-ray oynatıcılar ve medya oynatıcılar gibi ürünlerin görüntü ve ses verebilmesi için elektronik aletlerde kullanılan yalıtkan kablolardır. Görüntü kalitesini arttırmak ve yüksek çözünürlükte görüntü sağlamak amacıyla üretilen görüntü sistem kabloları, günümüzde hemen hemen tüm elektronik aletler ile uyumludur. Genel olarak görüntü sistemi veri kabloları; VGA, DVI ve HDMI’dır. VGA basit olarak video grafikleri dizilimi olarak açıklanabilir. 1987 yılında ortaya çıkmış bir görüntü sistem kablosudur. Günümüz teknolojisinde biraz eski kalmış olsalar da PC’lerde kullanılmaya devam eder. VGA girişi vardır ve analog sinyallerle çalışır. Djital görsel arayüz olarak bilinen DVI kablo, daha çok bilgisayar ve monitör ekranında yer alır. Dual link konnektörleri ile çok yüksek çözünürlükte görüntü sağlarlar. HDMI yüksek çözünürlüklü multimedya arayüzü olarak açıklanır. Yüksek çözünürlüklü televizyonlarda kullanılır ve yeni üretilen televizyonlarla uyumludur. PC’lerde de çok kullanılan görüntü sistem kablosuzdur ve günümüzde en çok tercih edilen görüntü sistem kablosudur. 

Görüntü Sistemi Kablosu Çeşitleri ve Özellikleri

Değişik marka ve modellerde çok sayıda farklı özellikleri olan görüntü sistemleri kablo çeşitleri vardır. Her markanın kendine özgü modelleri ve kablo çeşitleri bulunur. Her modelin teknik detayının farklı olması, birçok görüntü sistem kablosu olmasına ve çeşit sayısının artmasına neden olur. Yüksek kalitede görüntü elde etmek için kullanılan 3 çeşit görüntü sistem kablosu vardır. Bilgisayar ve monitörlerde  VGA ve DVI görüntü sistemi kabloları kullanılır. HDMI kablolar ise yeni model televizyonlar ile yeni teknoloji üretilen tüm elektronik aletlerde kullanılır. VGA kablolar kullandıkları yüksek frekanslar sayesinde nispeten yüksek çözünürlükte görüntü sağlar. Ancak kullanılan kablonun kalitesine göre verim alınır. Kullanılan elektronik alete giriş biçimi yamuk şekline benzer. VGA konnektörü 2 sıraya ayrılmış 15 pin içerir ve VGA konnektörlerin rengi de genellikle mavidir. DVI görüntü sistemi LCD televizyon ve projektörlerde görüntü kalitesinin arttırılıp, görüntünün sorunsuz şekilde aktarılmasını sağlar. Sağlanan görüntü standartlarında 2560 x 1600 çözünürlüğü sağlayabilecekleri en yüksek çözünürlüktür. HDMI görüntü sistemi kabloları yüksek çözünürlük görüntülerini sıkıştırmadan dijital olarak aktarmak için geliştirilmiş görsel arayüzdür. Bilgisayar, DVD, medya oynatıcı ve benzeri elektronik aletlerin birbirine uyumlu bağlantı yapılmasını sağlar ve yüksek kalitede görüntü ve ses aktarımını başarılı şekilde gerçekleştirir. HDMI kablolar kendi alanında tip A, tip B, tip C, tip D ve tip E olmak üzere 5 çeşittir. Hepsi hemen hemen aynı işlevi görür fakat kullanıldıkları cihazlar farklıdır. En yaygın olarak kullanılan modeli tip A’dır. 19 pinli olup tek hatlı DVI - D ile çalışır. Piyasada en yaygın bulunan HDMI kablo çeşididir. Tip B konnektör, çok yüksek çözünürlüklü cihazlar için kullanılır ve 29 pinlidir. 3200 x 2048 gibi yüksek çözünürlük ve 4K desteği bulunur. 4K, 4.000 bin piksel yatay çözünürlüğe ulaşan bir TV anlamına gelir. Tip C ve tip D kablo daha çok taşınabilir cihazlar için tasarlanmıştır. Mini HDMI kablo olarak da bilinirler. Tip E kablo ise otomotiv donanım alanında kullanılır. Görüntü sistemleri kablo modelleri kullanıcılarının en yüksek kalitede görüntü ve ses elde etmeleri amacıyla birçok model ve çeşitleriyle hizmet ederler.

Görüntü Sistemi Kablosu Fiyatları

Görüntü sistem kablo fiyatları tercih edilen ürünün kalitesine, markasına ve hangi tipine göre farklılık gösterir. Tercih edilen ürünün yüksek kalite standartlarına sahip olması, fiyatının diğer ürünlerden daha yüksek aralıklarda olmasına neden olur. Görüntü sistemleri kablo fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur ise tercih edilen ürünün kablo uzunluğudur. Kablo uzunluğu ne kadar fazla olursa görüntü kablo fiyatı da o oranda yüksek olur. VGA, DVI veya HDMI görüntü kablo çeşitleri ve modelleri kullanılacak olan elektronik cihaza göre farklılık gösterir. Yeni sürüm ve yeni teknoloji olan ürünlerin fiyatları farklıdır. HDMI kablo çeşitlerinde yalıtım malzemesi ne kadar kaliteli ise ve ne kadar kaliteli altın uca sahipse bu tercih fiyatına da yansır. HDMI görüntü sistemi kablo ihtiyacınızı doğru şekilde belirler ve hangi tip ürüne ihtiyacınız olduğunu tespit ederseniz fiyat karşılaştırması yapabilir en doğru ürüne ulaşırsınız.. 

Görüntü Sistemi Kablosu Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Görüntü sistemleri kablo türlerinden hangisinin en doğru tercih olduğu konusunda bir karar vermek için dikkat etmeniz gereken detaylar bulunur. Bu noktada sahip olduğunuz cihazın özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu özelliklere uygun ve uyumlu ürün tercih etmeniz, seçeceğiniz üründen alacağınız verim açısından önemlidir. Ucuz ve kalitesiz ürünün ihtiyacınızı tam olarak karşılamama ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve iyi araştırma yapılmalıdır. Yalıtım malzemesi kaliteli olmalı ve kaliteli bir altın uca sahip olan seçenek tercih edilmelidir. Bu sayede en üst seviyede kaliteli görüntü elde edilmesi sağlanır. Görüntü sistemleri kablo tercihi yapılırken kablo uzunluğu iyi tespit edilmelidir. Örneğin; seçimini yaptığınız kablo 5 metreden uzun olursa 18Gbps özelliğini sağlaması çok zordur. Gbps 1 saniyede aktarılabilen gigabit miktarıdır. Kablo uzunluğu bazı teknik kriterlerden kayıp anlamına gelir. Diğer bir dezavantaj görüntü sistem kablosu ne kadar uzun olursa fiyatının da o oranda artacağıdır. İyi kalitede bir kablo tercih yapılmak isteniyorsa kablonun üzerinde ‘’premium certified’’ yani ödüllü sertifikalı yazmasına ve 4K/60 veya 18Gbps bant genişlik özelliğini desteklemesine dikkat edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery