track source

Uydu Alıcıları

En Ucuz Uydu Alıcıları Fiyatları

222 Ürün gösteriliyor.
İşletim Sistemi
Ethernet
HD Destek
HDMI
IPTV Desteği
USB
USB Giriş Sayısı
Bluetooth
Çözünürlük
Çözünürlük Biçimi
Çekirdek Sayısı
Ram(Bellek)
Ram Tipi
USB Tipi
USB Hız Versiyonu
İlgili Etiketler
    uydu alıcısı
Uydu Alıcıları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Uydu Alıcıları modelleri ve Uydu Alıcıları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Uydu Alıcıları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Goldmaster, Grundig, Jameson, Premier, Hytech. 222 adet Uydu Alıcıları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Next Kanky SD Uydu Alıcısı
Next Kanky SD Uydu Alıcısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
S-Link SL-5504 Switch
S-Link SL-5504 Switch
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Uydu Alıcısı

Televizyon seyredebilmek için eskiden anten kullanılırken şimdilerde bu işlem için uydu alıcılardan yardım alınmaktadır. Uzaya gönderilen uydular tarafından dünyaya sinyal ulaşması gerekmektedir. Bu sinyaller uydu alıcılar vasıtasıyla alınmaktadır. Ve televizyonda görüntü oluşabilmesi için mikrodalga sinyallerin uydu alıcısına erişmesi gerekmektedir. Televizyon ile mevcut bağlantısı sayesinde bu sinyallerin uydu alıcısına ulaşması sonucu televizyon üzerinde görüntü oluşmaktadır. Uydu alıcıları televizyonlara kablo yardımı ile bağlanarak iletişimi gerçekleştirmektedir. Sinyallerin uydu alıcısına ulaşabilmesini sağlayan çanak anten gibi araçlar kullanılmaktadır. Uydudan gelen sinyali alıp uydu alıcıya aktararak televizyonda kanalları izlemeye olanak sağlamaktadır. Çanaksız uydu alıcısı da uydu anteni gibi araçlara ihtiyaç duymadan kablosuz ya da kablolu ağlar üzerinden kanal gösterimine olanak sağlamaktadır. Bu uydu alıcılarının kullanımı için televizyon üzerinde ağ bağlantısının da mevcut olması gerekmektedir. Kanalları seyredebilmenin yanında internet kullanım olanağı da sağlamaktadır. Uygulamaların kullanımına da olanak sağlamaktadır. Video oynatma, oyun gibi özelliklere de sahip uydu alıcılarıdır.

Uydu alıcısı televizyonların kanalları görüntülemesine SD, HD, 4K, full HD görüntü seçenekleri ile yardımcı olmaktadır. SD uydu alıcıların yaygınlığı azalmış, SD uydu alıcıları yerini yeni gelen teknolojilere sahip uydu alıcılarına bırakmıştır. Çözünürlük özellikleri teknolojideki ilerlemelerle birlikte doğru orantılı bir şekilde gelişmektedir. Televizyon teknolojilerindeki gelişmeler de uydu alıcılarının özelliklerini etkilemektedir. Televizyon teknolojileri geliştikçe uydu alıcılar da buna ayak uydurmak durumunda kalmaktadır. Özellikleri birbirine uyumlu olmayan televizyon ile uyduların bir arada kullanımının bir faydası olmayabilir. 

Son dönemde televizyonun özellikleri içerisinde var olan uydu alıcıları da mevcuttur. Ancak hala televizyondan bağımsız olan uydu alıcıları da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Birbirinden farklı boyut, özelliklere sahip uydu alıcıları kullanıcıların tercihine göre kullanılmaktadır. Scart kablosu ile kullanılan uydu alıcıları HD görünüme sahip değildir. HD uydu alıcıları HDMI kablosu ile televizyona bağlanmaktadır. Bu şekilde kullanım sağlamaktadır. 

Uydu Alıcısı Modelleri

Görüntüyü yansıtma kalitesine göre uydu alıcısı modelleri sınıflandırılabilir. Televizyonun kapasitesi ve çözünürlüğü yüksek olduğu halde buna uygun bir uydu alıcısı kullanılmıyorsa özelliklerinden etkin bir şekilde yararlanılamayabilir. Özelliklerine göre uydu alıcıları şu şekilde ayrılmaktadır:

  1. Uydu alıcılarının boyut olarak çeşitlerine bakıldığında bunlardan biri mini uydu alıcılarıdır. Mini uydu alıcıları televizyonların scart, usb gibi giriş bölümlerine takılarak kullanılan, televizyon ile doğrudan bağlantı kuran boyut olarak küçük uydu alıcılarıdır. Adı gibi küçük oldukları için yer kaplamazlar ayrıca büyük olan uydu alıcılarının yapmış olduğu işlemleri de kolayca yapabilirler. Birbirinden farklı çeşitlerinin olması sayesinde kullanıcıya isteğine göre ve sahip olduğu televizyon özelliklerine göre seçim yapma şansı vermektedir.  
  2. Görüntü izleme özelliklerine göre de uydu alıcılarını SD, HD, full HD uydu alıcısı, 4k uydu alıcısı modellerinden bahsedilebilir. SD uydu alıcılar scart girişi ile televizyonlara bağlanan modellerdir. Full HD, 4k uydu alıcıları çözünürlüğü yüksek kalitede olan uydu alıcılarıdır. Yazılım yükseltme, yeni uygulama yükleme, altyazı desteği, oyun oynama imkânı, medya oynatıcı, internet kullanımı gibi özelliklere sahip olan modelleri mevcuttur. IP TV özellikli modeller de mevcuttur. IP TV, internet yardımıyla ses ve görüntü aktarımını sağlamakta olan son zamanlarda yaygın kullanılan bir seçenektir. 

Uydu Alıcısı Fiyatları

Uydu alıcıları modellerine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca görüntü kaliteleri de fiyatları etkilemektedir. Sahip olduğu özellikler de aynı şekilde fiyat parametrelerini etkilemeye sebep olmaktadır. Uydu alıcısı fiyatları 54 TL ile 1450 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat aralığı içerisine SD, HD, full HD, 4k uydu alıcı modelleri girmektedir. 

Uydu Alıcısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Uydu alıcısı seçiminde alınan uydu alıcısı ile televizyon girişlerinin uyumlu olması çok önemlidir, alırken buna dikkat edilmelidir. Tercih edilen uydu alıcısının mevcut televizyonun özelliklerine uyun olması da önemlidir. Televizyon full HD özelliğe sahipken SD özellikli bir uydu alıcısı televizyonun sahip olduğu özelliklerin kullanılabilmesini engelleyebilir. Bu sebeple televizyonun sahip olduğu özellikler göz önünde bulundurularak bir seçim yapılması daha uygun olacaktır. Çocuklu ailelerde kullanırken zorluk yaşamamak için çocuk kilidi gibi özelliklerinin olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Her uydu alıcısında bu özellik mevcut olmadığı için çocuklu aileler tercihte bunu da göz önünde bulundurabilir. Tercih edilen uydu alıcısı markalarının bulunulan bölgede servis ağının olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Bölgede servisinin olmaması herhangi bir arıza ya da yardım gerektirecek durumlarda işlemin çok uzun sürmesine neden olabilir. Kargo ile gönderip geri dönme süreci uzun ve yorucu olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken şey de güncelleme, yazılım gibi konularda ürünün destek verip vermediği. Bu da servisin olduğu bölgelerde kolaylık sağlayacaktır. 

Daha eski bir teknolojiye sahip SD uydu alıcıları yenilenen HD teknolojisinin görüntü özelliklerini yakalayamadığı için uydu alıcısı alırken SD olmamasına dikkat edilebilir. Kanalların çoğu artık HD yayını desteklediği için bu özelliğe sahip uydu alıcılarının tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Görüntü kalitesinin yüksekliğinin daha fazla olması sebebiyle bu uydu alıcıları tercih edilmektedir. Ayrıca internet desteği sağlaması ve internet üzerinden izlenme sağlaması da önemlidir. Buna uyumlu uydu alıcılarının seçilmesi tercih edilebilir. TKGS özellikli uydu alıcılarının da tercih edilmesi yeni eklenen kanalların alıcıya otomatik olarak yüklenmesini sağlamaktadır. Son çıkan kanal otomatik olarak en alt bölüme eklenmiş olacaktır. Uydu alıcısı seçiminde buna dikkat edilmelidir. Her yeni eklenen kanal için ayrıca elle bir ayar gerektirmediği için kullanıcıya oldukça kolaylık sağlamaktadır. 

Uydu alıcılarının işletim sistemi de oldukça önemlidir. Özellikle Linux tabanlı işletim sistemine sahip uydu alıcıları tercih edilebilir. Bu uydu alıcıları birçok kullanım özelliğine sahip modellerdir. Kanalları izleyebilmek dışında kayıt da yapabilme özelliğine sahiptir. Bu sebeple tercih edilebilir. Aynı zamanda paylaşım yapmaya da olanak sağlamaktadır. İnternetle birlikte kullanılabilmektedir. Hızlı bir kanal geçiş özelliğine de sahiptirler. Bu uydu alıcılarının özellikleri izlenmek istenilen bir programı kayıt oluşturarak başka bir zaman izlenmesine olanak sağlamaktadır. Birçok uygulamayı kullanıma imkân da sağlamaktadır. Video, fotoğraf, MP3 gibi uygulamaların da kullanımına olanak sağlamaktadır. Assembly işletim sistemine sahip uydu alıcıları da mevcuttur ve tercih edilmektedir. İki işletim sistemi özellik açısından farklılıklara sahiptir. Kullanıcılar kullanım alanı ve mevcut televizyon özelliklerini baz alarak bir seçim yapabilir. Kullanıcının yazılım desteğini kolay sağlayıp sağlayamayacağı da düşünülerek bir işletim sistemi seçimi yapılması uygun olacaktır. 

Uydu alıcılarının kumandaları ve cihazın menü özellikleri de kullanımda önemlidir. Uydu alıcılarının kumandaları ve cihazın menü özelliklerine ve kolay kullanım sağlayıp sağlamamasına da tercih edilirken dikkat edilebilir. Kullanımı karışık olmayan ve hızlı sonuç veren modellerin kullanımı çok daha rahat olacaktır. Kumandaların arıza durumunda kolay bulunabilecek modellerin seçimi de tercih edilebilir. Tüm işlemleri tek kumanda ile ayarlamaya imkan veren modeller de tercih edilebilir. Tüm işlemleri tek kumanda üzerinden sağlamak çok daha pratik olacaktır. Uyumlu cep telefonları ile uydu alıcılarını yönetmek de mümkündür. Kullanıcı bu modelleri de tercih edebilir. İşlemlerin çok daha pratik bir şekilde sonuçlanmasına fırsat verir. Wifi, bluetooth gibi özelliklere sahip olması da kolaylık sağlayacaktır. 

track source