track source
track source

Ev Sinema Ses Sistemi

Ev Sinema Ses Sistemi Fiyatları

271 Ürün gösteriliyor.
Ev Sinema Ses Sistemi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ev Sinema Ses Sistemi modelleri ve Ev Sinema Ses Sistemi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ev Sinema Ses Sistemi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Apple, Xiaomi, Sony, Philips. 271 adet Ev Sinema Ses Sistemi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ev Sinema Ses Sistemi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ev Sinema Ses Sistemi markası:

En Çok İncelenen Ev Sinema Ses Sistemi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Ev Sinema Ses Sistemi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Temmuz 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 271 Ev Sinema Ses Sistemi modeli içerisinde en ucuz Ev Sinema Ses Sistemi fiyatı 57.58 TL iken, en yüksek Ev Sinema Ses Sistemi fiyatı 102014.64 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ev Sinema Ses Sistemi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Temmuz 2021 tarihinde ortalama Ev Sinema Ses Sistemi fiyatı ise 1850.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ev Sinema Ses Sistemi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
LG SJ3  Ev Sinema Sistemi
LG SJ3 Ev Sinema Sistemi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
LG OM7560 1000 Watt Ses Sistemi
LG OM7560 1000 Watt Ses Sistemi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Samsung HW-M550/TK Soundbar Ses Sistemi
Samsung HW-M550/TK Soundbar Ses Sistemi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
LG SJ9  4K Ev Sinema Sistemi
LG SJ9 4K Ev Sinema Sistemi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Samsung HT-J4550 Ev Sinema Ses Sistemi
Samsung HT-J4550 Ev Sinema Ses Sistemi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ev Sinema Ses Sistemi

Birçoğumuz sinemaya gidip iyi bir film izlemekten büyük keyif duyarız. Sinema ve film izleme kültürü artık neredeyse her insanın sahip olduğu, vazgeçilmez bir gereksinim halini almıştır. Kimi insanlar film izlemek için sinemaya gitmeyi tercih ederken, kimi insanlar ise evlerinde film izlemeyi daha hoş bulur. Sinemada halihazırda oynamayan bir filmi izlemek için ise, evde izlemek haricinde bir seçenek yoktur. İşte bu aşamada evde film izlerken bile sanki sinemada izliyormuş etkisini yaratabilmek ve bu sayede daha keyifli bir seyir deneyimine sahip olma gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Film izlerken seyir kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biri de ses kalitesidir. Sesin oda içerisinde sanki sinemadaymış gibi kusursuz ve akustik olarak nitelikli bir şekilde yayılmasını sağlamak için çeşitli ev sinema ses sistemi çeşitleri üretilmektedir. Sadece film izleme değil, müzik  dinleme keyfini de çok artıran bu cihazlar size çok farklı işitme tecrübesi sunmaktadır. Özellikle yönlü ses desteği sunan ev sinema ses sistemleri yardımıyla, film izlerken kendinizi sanki filmin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Ev Sinema Ses Sistemi Modelleri

Gelişen ses teknolojileri sayesinde çok değişik tipte, değişik teknoloji özelliklere sahip ev sinema ses sistemi modelleri bulabilmek mümkündür. Bu modeller arasında fark yaratan birçok unsur vardır. İçlerinde kullanılan teknolojik araçlar, farklı ses deneyimlerine sebebiyet verebilmektedir. Modelleri birbirinden ayıran önemli farklardan biri de ses çıkış kanalı sayılarıdır. Ev sinema sistemi 2+1 modeller, bir diğer ismiyle stereo modeller sadece iki hoparlör ve subwooferdan oluşur.  Ekranınızın sağına ve soluna yerleştirdiğiniz bu hoparlörler, filmde ortaya çıkan sesleri, filmdeki ses kaynağının lokasyonuna göre yönlü olarak size iletir. Filmde solda gerçekleşen olayların sesi sol hoparlörden, sağda gerçekleşen olaylar ise sağ hoparlörden verilir. Subwoofer ise, bass seslerin verilmesini sağlayarak daha tok bir ses çıkmasını sağlar. Ev sinema ses sistemi 4+1 ve 5+1 ev sinema ses sistemi modellerinde ise daha fazla hoparlör sayesinde, hoparlörler sistemin kurulacağı odaya uygun bir şekilde yerleştirilerek daha çok yönlü bir ses tecrübesi yaşanabilir. 5+1 sistemlerde genelde ekranın sağına soluna ortasına ve izleyicinin arka sol ve arka sağına hoparlörler yerleştirilir. Böylece neredeyse her yönden ses elde edilebilmiş olur ve filmlerdeki sesler çok daha gerçekçi bir şekilde kullanıcıya ulaşır. Genel olarak modeller, hoparlör sayılarıyla birbirinden ayrılsa da, çıkan sesin kalitesi hoparlör sayısından bağımsız bir faktördür. Ses kalitesini etkileyen faktörler ise, ses sisteminin üretiminde kullanılan malzemeler ve üretim teknolojisidir. Özellikler THX teknolojisine sahip ev sinema ses sistemi modelleri çok daha kaliteli ve berrak bir ses performansı ortaya koymaktadır. Filmler, genel itibariyle sinema ortamı öngörülerek çekilir. Sesler sinema ortamında duyulmak üzere tasarlanır. Sinemalarda ses kalitesini etkileyen kumaşlar, akustik mimariler bulunmaktadır. Evimizde böyle bir donanım bulunmadığı için, sinema sesleri evimizde çok “parlak” durabilir. İşte THX teknolojisi, bu parlak sesleri evimize uygun hale getirmeye yarayan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde evimizde, sanki sinemadaymış hissi veren bir ses kalitesi elde edebiliriz. Bütün bunların haricinde ev sinema sistemleri hem fiziksel boyut, hem de verebildikleri sesin yükseklik boyutu açısından da farklılıklara sahiptirler. Aynı zamanda farklı dizayn ve tasarımlara sahip ses sistemleri de bulabilmek mümkündür. Üretilen modeller arasında fark yaratan etkenlerden bir diğeri de kablolu / kablosuz seçeneğidir. Kablosuz ev sinema sistemleri, kullanıcılarını kablonun yarattığı görüntü kirliliğinden kurtarır. Ama şarj ve batarya gibi bazı sorunları beraberinde getirir.

Ev Sinema Ses Sistemi Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sinemadaki gibi kusursuz bir ses alabilmek için, ev sinema ses sistemi seçerken ve kullanırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bunların hepsinden önce, kullanıcının bütçesini ve ev şartlarını gözden geçirmesi ve buna uygun seçim yapması gerekir. Ses sisteminin kurulacağı oda göz önünde bulundurularak, bu odaya uygun güçte seçim yapmak gereklidir. Eğer oda yeterince geniş ve bütçeniz uygun ise, çok sayıda hoparlörlü sistemlerle çok yönlü ses elde edip keyifli tecrübeler yaşayabilirsiniz. Eğer ev sinema ses sistemi bluetooth özelliği içeren,  yani kablosuz bir model ise, kablosuz olmasının yarattığı şarj etme ihtiyacının farkında olmalı ve ürünün ne kadar zamanda bir şarj olma ihtiyacı giderdiğini ürünü almadan önce araştırıp öğrenmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, sistemi satın aldıktan sonra ortaya çıkıyor. Ev sinema ses sistemlerinde maksimum verimi alabilmeniz için, sistemi odanıza uygun bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. İzleyicinin ekrana mesafesi, odanın boyutu gibi faktörler bu yerleşim sırasında önem arz eder. Genelde her ürünün kitapçığında, bu yerleşimin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bir bilgilendirme metni bulunmaktadır.

Ev Sinema Ses Sistemi Fiyatları

Ev sinema ses sistemleri, seneler içerisinde oldukça gelişmiş ve çeşitlenmiş bir pazardır. Bu sebepten ötürü, ürünün sahip olduğu özelliklere bağlı olarak çok geniş bir sinema ses sistemi fiyatları aralığından bahsedilebilir. Daha fazla hoparlöre sahip ev sinema ses sistemleri, daha az hoparlöre sahip sistemlerden daha pahalı olmaktadır. Aynı zamanda THX gibi ses kalitesini etkileyen teknolojilerin kullanıldığı ev sinema sistemleri de, bu teknolojilerin olmadığı sistemlere göre daha pahalı olmaktadır. Kendi kişisel ihtiyaçlarınız dahilinde, bütçenize uygun bir ev sinema ses sistemi seçimini yeterli araştırmayla birlikte rahatlıkla yapabilirsiniz. İnternet ortamında neredeyse her modelle ilgili detaylı bilgilendirmeleri ve kullanıcı yorumlarını bulup ürünler hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery