Marka
Pioneer
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
  • Müzik ve ses sistemleri kategorisinde bulunan ev sinema ses sistemi, gerçekçi şekilde ev ortamınızda kendinizi sinemada gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Cimri.com’da Goldmaster, Samsung, Pioneer, LG ve Bose gibi onlarca markanın içerisinden evinize en uygun ev sinema ses sistemlerini bulabilir ve en ucuz ev sinema ses sistemlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Ev Sinema Ses Sistemleri Nasıl Kurulmalıdır?

    Sinema keyfini, sinema salonlarından eve taşıyan ev sinema ses sistemlerini kurarken maksimum verimi alabilmeniz için özen göstermeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle ev sinema ses sisteminin kurulacağı mekânın boyutlarını doğru şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Ev sinema ses sistemleri oturma odası boyutlarından büyük salonlara kadar yeterli ses kalitesini verebilmektedir. 6x100 Watt gücündeki ev sinema ses sistemleri bu boyutlardaki mekanlar için yeterli olmaktadır. Ev sinema ses sistemleri için mekân boyutlarında ideal olan; 6mx4m boyutlarında ve dikdörtgen şeklindeki mekânlardır. Kolon veya kiriş gibi girinti-çıkıntı bulunmaması da ev sinema ses sistemlerinden en iyi verimi alabilmenizi sağlamaktadır. Mekanlardaki en önemli konu ise ev sinema ses sistemlerinin doğru bir şekilde yerleşme biçimleridir. En ideal sesi; görüntüyü dik açıdan ve karşıdan izleyebilecek bir oturma grubunun bulunması ve ev sinema ses sistemlerinin de oturma grubuna uygun bir şekilde yerleştirilmesi ile alınmaktadır.

    Ev sinema ses sistemlerinin kurulumunda dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli nokta ise akustiktir. Ev sineması ses sisteminin akustiğini efektif bir şekilde sağlayabilmek, yansımayı önleyecek çıplak yer ve duvarlardan kaçınılması gerekmektedir. Yerde halının bulunması ev sinema ses sisteminin akustiğini daha verimli bir şekilde sağlayacaktır. Bir diğer önemli nokta ise ev sinema ses sistemlerinin hoparlörlerinin konumlarıdır. Ev sinema ses sistemlerinde bulunan ön sağ ve sol hoparlörler görüntü kaynağının her iki yanına ve birbirlerinden yeterince uzak köşelere yerleştirilmelidir. Ev sinema ses sistemlerindeki merkez hoparlörler TV üzerine yerleştirilebilirken, arka hoparlörler ise koltuğun arka köşelerine yerleştirilebilir. Ev sinema ses sistemlerinin yerleşiminde dikkat edilmesi gerekilen en önemli konulardan biri de tüm hoparlör setlerinin oturma konumunda bulunan kişilerin kulak hizasında olmasıdır. Siz de evinize en uygun ev sinema ses sistemlerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz ev sinema ses sistemlerine fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.