Trafik Malzemeleri

En Ucuz Trafik Malzemeleri Fiyatları

1267 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Trafik Malzemeleri Nelerdir?

Araç kullanıyorsanız ve trafiğin yoğun olduğu şehirlerde yaşıyorsanız aracınızın içinde bulunması gereken malzemeler mevcuttur. Bu malzemelerin tümüne verilen isimde trafik malzemeleridir. Ne yazık ki günümüzde trafik kazaları ve trafikte oluşan olumsuz olaylar oldukça fazla olduğu için bunun önüne geçmenizi sağlayacak malzemelerdir. Sadece sizin için değil çevrenizde oluşan bir olaya yardım etmek amaçlıda kullanabilirsiniz. Trafiktesiniz ve lastiğinizin patladığını düşünün o an için aracınızda bulunan kriko size destek sağlayacaktır. Kriko aracınızın altına yerleştirilerek aracınızı havaya kaldırmanıza yaracak üründür ve böylelikle bagajınızda bulunan yedek lastiğinizi takıp aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Hayat kurtarıcı özelliğiyle bilinen bir diğer önemli malzeme ise emniyet kemeri, aracınıza oturur oturmaz takmanız gereken en önemli kurallardan biridir. Hem sürücü hem de sürücüyle birlikte yolculuk eden herkesin uyması gereken bir kuraldır. Olası bir kaza anında başınızın ve omzunuzun darbe almamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda da araç içinde çarpa etkisiyle savrulmamanıza yardımcı olacaktır. Yakıtınız bittiyse ya da farklı bir nedenden aracınızda hasar meydana geldiyse ve siz trafikteyseniz çekme halatı sayesinde başka bir araca bağlanarak gideceğiniz yere kadar ilerleyebilirsiniz. Aracınız park halindeyse ve yokuş olan bir yerdeyse takoz sayesinde olası kazaları önleyebilirsiniz. Trafiktesiniz ve yakıtınız bitti, eğer aracınızda benzin bidonu varsa başka bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. En yakın benzin istasyonuna gidip benzin alarak aracınıza gelebilirsiniz. Aracınızda mutlaka bulunması gereken ilk yardım malzemeleri arasında yer alan oto el feneri, karanlık alanları görmenizi sağlayacaktır. Delinatör yardımıyla aracın çevresini trafik alanından ayırabilirsiniz. Çoğunlukla kaza anlarında kullanılan delinatör, arıza ve hasar zamanlarında da kullanılmaktadır. Aracınızın olmazsa olmazı arasında yer alan oto ecza çantası, ilk müdahaleyi gerçekleştirmek için yararlı olacaktır. Trafikte sıkça rastlanan kazalar nedeniyle her aracın içinde bulundurulması gereken acil kiti gibi bir malzemedir.

Oto Ecza Çantasının İçinde Neler Vardır?

1 adet sargı bezi, 1 kutu hidrofil steril gaz, antiseptik solüsyon, 1 kutu yara bandı (10 adet), tıbbi eldiven, alüminyum yanık örtüsü, flaster, çengelli iğne, bandaj, küçük makas, turnike, üçgen sargı ve el feneridir. Herhangi bir çantayı ilkyardım çantası olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir yaralanma, kanama ya da kırık sarma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Hem kendiniz hem de çevrenizde oluşan olaylara destek vermeniz için oldukça önemli bir malzemedir. İlk müdahale eğitiminiz yoksa müdahale etmeniz önerilmemektedir. Çevrenizde de eğitimli kişiler yoksa kan durdurma gibi işlemleri yapabilirsiniz fakat onun dışında mutlaka ambulansın beklenmesi gerekmektedir. Ayrıca ilkyardım çantaları sadece aracınızda değil evinizde ve ofisinizde de bulundurmanız gereken önemli ürünleri içinde barındıran çantalardan biridir.

Trafik Malzemeleri Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Trafik malzemeleri fiyat aralıkları ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Krokiye ihtiyacınız varsa 35 - 6000 TL arasında fiyat aralıkları mevcuttur. Emniyet kemerleri fiyatları 15 - 200 TL arasında değişmektedir. Çekme halatı 10 - 80 TL, takoz 10 - 320 TL, benzin bidonu 5 - 500 TL, oto el feneri 10 - 200 TL ve delinatör 70 - 100 TL arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra oto ecza çantası 70 - 100 TL arasındadır.