track source
track source

Takoz

Takoz Fiyatları

10 Ürün gösteriliyor.
Takoz fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Takoz modelleri ve Takoz fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Takoz kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar, Climbing Technology. 10 adet Takoz fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Takoz Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 2 Takoz markası:

En Çok İncelenen Takoz Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Takoz Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 10 Takoz modeli içerisinde en ucuz Takoz fiyatı 22.58 TL iken, en yüksek Takoz fiyatı 4040.35 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Takoz fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Takoz fiyatı ise 1179.86 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Takoz Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Takoz

Araç kullanımı profesyonellik gerektirdiği gibi araç bakımı da özel ilgi alanı ve bilgi birikimi gerektirir. Araçlarda kullanılan aksesuarlar ve parçalar çoğunlukla hayati bir önem taşır. Büyük işlevlere ve özelliklere sahip olan araç parçalarından biri de takozdur. Takoz nedir sorusunun yanıtı motor kulağı olarak bilinir. Motor kulağı ya da motor takozu olarak adlandırılan bu ürünler motoru araca sabitleyen aksesuarlardır. Motoru sabitleyen motor kulağının bir kısmı araç gövdesine bağlanır. Aynı zamanda motorun sabitlenmesi için birçok parça da takoz ile birlikte kullanılır. Aracın şasisini sabitlenen motor, araç şasisine ve motor bloğuna eklenerek çalıştırılır. Bilindiği üzere üç tip motor takozu vardır. Farklı seçeneklerde üretilen motor takozları farklı uygulamalar ve araç tipleri için alternatifler sunar. Pasif lastik takozlar, lastik ve metal tasarımına uyum sağlar. Araçların büyük çoğunluğu bu modeli tercih eder. Bilinen bir diğer motor takozu ise pasif hidrolik takozlardır. Sıvı doldurulmuş bu modeller titreşimleri sönümlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte temel olarak kullanılan sıvı, hidrolik olarak tercih edilir. 

Takoz Çeşitleri

Araçlar için tercih edilen motor takozları arasında farklı seçenekler ve modeller bulunur. Hız ve yük aktif takozlar için belirleyici yönergeler olarak bilinir. Bu doğrultuda daha fazla ya da daha az titreşimi hedef alarak takozun sertliği ayarlanabilir. Hatta teknolojinin gelişmesi ve kendini sürekli yenilemesi ile birlikte aktif takozlar da son yıllarda kendi karşı titreşimini üreten modellerde büyük bir ilgi görür. Motor takozları işlevlerinin ve özelliklerinin önemi kadar hassas kullanımı ve yıpranma payları ile de gündemde kalır. Lastik parçalardan üretilen motor takozları yüksek dinamik gerilmeye maruz kaldıklarında ve bakımı ihmal edildiğinde kısa sürede yıpranmalara, çatlamalara ve yırtılmalara maruz kalabilirler. Hidrolik motor takozlarında ise en büyük sorun sıvının dışarı sızma problemi olur. Takozların özelliğini koruması ya da kaybetmesi araçların yol kat etme ve aşınma payları ile de doğru orantılıdır. Sert vites geçişi, yüksek rölanti devirleri ne yazık ki takozun kullanım süresini kısaltan unsurlar olarak karşınıza çıkar. Kauçuk bir burç formunda olan motor takozları çoğu araçta 2 ile 4 arasında bağlantıya sahiptirler. Özellikle  tercih edilen 6’lı koruma takozu farklı markalar ve firmalar tarafından özenle üretilerek kullanıcı memnuniyetine sunulur. 6'lı tam set takım koruma sayesinde motoru korur ve dizlerinizi çarpması önlenir. Darbelere karşı dayanıklı olan malzemeden tasarlanan koruma takozları farklı markaların öne çıkardığı ürünleri ile beğenileri toplar. Tam set takoz ürünleri başka herhangi bir aparat gerektirmeden kolay ve pratik bir kullanım imkanı sunar. En çok tercih edilen modeller ise Avrupa standartlarında üretim gerçekleştiren ürünler olarak bilinir. Takım setlerinin paket içeriği ise genelde 2 adet ön aks koruma, 2 adet arka aks koruma, 2 adet gövde koruma olarak bilinir. Motor takozlarında özellikle motosikletlerde kullanılacak ürünlerde ergonomik yapı son derece önemli bir unsur olarak bilinir. Solma ve çatlama yapmaması takozların taşıması gereken diğer özellikler arasında yerini alır. Bağlantı İle birlikte sunulan bilen takım setler daha kolay ve seri bir kullanım için tercih edilir.

Takoz Fiyatları

Motor takozları kullanılacak olan araç tipine göre farklı fiyat aralıklarında bulunabilir. Özellikle gereksinim doğrultusunda temin edilmek istenen ürünün donanımları ve işlevleri farklılık arz edebilir. Takoz fiyatları ürünün üretildiği malzeme yapısına göre farklılık gösterir. Tekli olarak satılabilen ürün 6’lı set olarak da kullanıcının ihtiyacına sunulur. Set ya da tekli olarak piyasaya sunulan ürünler fiyat aralıklarının en büyük belirleyici etkenleri olarak bilinir. Ayrıca motor takoz tipleri kendi içindeki çeşitliliğine göre de farklı fiyatlardan sunulur. Pasif lastik takozlar, pasif hidrolik takozlar ve aktif takozlar olarak çeşitlenen ürünler farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Titreşimi ve gürültüyü minimize etmek için tercih edilen hidrolik sıvılar takozları uyarlanarak beklentileri karşılar ve bununla birlikte farklı fiyat aralığında sunulur. En çok tercih edilen ürünlerde fiyat aralıkları daha farklı olabilir. Ürünün üst segmentte yer alması da fiyat belirleyicisi olarak karşınıza çıkan bir diğer faktördür. Cimri.com sitesinde yer alan indirim ve kampanya bildirileri ürün hakkında anında haberdar olmanızı sağlar. 6 köşe takozu nedir sorusunun yanıtını da yorumlar kısmından hareketle öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitede yer alan filtreleme özelliği sayesinde temin etmek istediğiniz motor takozlarının özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Takoz Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Motor takozlarında ürünün taşıdığı özellikler ve donanımları önemli olduğu kadar bakımı ve temizliği de son derece önem arz eder. Motor takozlarında yıpranma payı ve arızalanmalar da oldukça fazla olur. Motor takozlarında ürün sürekli yüksek dinamik gerilmeye maruz kaldığı için kısa süre içerisinde çatlaklar yırtıklar oluşabilir. Ayrıca ürün elastik olma özelliğini zamanla kaybedebilir. Hidrolik takozlarda ise en büyük sorun sıvının dışarı sızması olarak görülür. Bu yüzden takozların sık sık bakımı yapılırsa olası sorunların önüne geçilmiş olunur. Ayrıca vites geçişlerinin fazla sert yapılmaması ve rölanti devirlerinin yüksek olmaması takoz kullanımının daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olan diğer önemli faktörlerdir. Motor takozunun arızalı olduğuna dair birkaç belirti vardır. Bu ipuçlarına dikkat edildiğinde olası arızaların önüne kısa sürede geçilmiş olunur. Bu belirtiler motor gürültüsü, fazla aşırı titreşim, motor hizasının kaçması gibi unsurlar olarak sıralanabilir. Ayrıca motorun hareket etmesi de kontrollü olarak gözlemlenir. C Max motor takozu ile rahat ve kolay bir kullanım sağlayan ürün birçok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery