Delinatör

Delinatör Fiyatları

1 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Delinatör fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Delinatör modelleri ve Delinatör fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Delinatör kategorisinde en favori markalar şu şekilde: MFK. 1 adet Delinatör fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Delinatör Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Delinatör markası:

En Çok İncelenen Delinatör Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin en çok inceledikleri 1 Delinatör ürünü:

2021 yılı Delinatör Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1 Delinatör modeli içerisinde en ucuz Delinatör fiyatı 31.99 TL iken, en yüksek Delinatör fiyatı 31.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Delinatör fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Delinatör fiyatı ise 31.99 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Delinatör Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Delinatör modelleri arasında en çok indirim bulunan 1 Delinatör modeli:
Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Delinatör

Trafik, inşaat, otopark gibi alanlarda; renkli reflektif malzemeler ile kaplı, plastik ya da çelikten üretilen delinatör adı verilen dubalar kullanılır. Delinatörler; şeritleri düzenlemek, ayırmak ve yönlendirmek için uyarı işareti olarak kullanılır. Delinatörler modellenirken en önemli faktörler; kullanım alanlarına göre farklı renklerde, uzunluklarda ve özelliklerde olmasıdır. Delinatörlerin genel kullanım amacı; güvenlik, uyarı, yön işaretlemesi yapımında kullanır olmasıdır. Delinatörler; otopark alanlarında park edilmesi gereken ya da park edilmemesi gereken yerleri belirlemek amacı ile sıklıkla kullanılır. Giriş ve çıkışları sabit olarak kapatmak istenmeyen durumlarda, delinatör zincirli modelleri giriş ve çıkışları kapatmak için kullanılır. İki delinatör arasında zincir bağlantıları olan bu modeller, portatif olarak kullanılmasından dolayı geçici giriş kapatma işlemleri için üretilir. Delinatörler, giriş yollarına yön vermede ve düzenlemede sıklıkla kullanılan araçlardır.

Delinatör Modelleri

İnşaat gibi yapı faaliyeti gerçekleştirilen alanlarda; kazalardan korunmak amacı ile kazı alanlarının etrafına, tehlikeli kazı alana geçişlerini kontrol etmekte, yardımcı olarak delinatörler kullanılır. Delinatör modelleri; dikkat çekici parlak turuncu, sarı, yeşil, mavi ve siyah renklerde tasarlanır. Kullanım alanlarının farklılıklarına ve ortam koşullarına göre uygun renk tonuna sahip delinatör modelleri tercih edilir. Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre de 45 ile 100 cm arasında farklı uzunluklarda ve farklı renklerde delinatör modelleri üretilir. Yüzey düzenleme ve şerit düzenleme işlemlerinde, en sık tercih edilen delinatör modeli ise delinatör 45 cm olan modeldir. Uzunluğu 45 cm olan delinatör modelleri; binaların ve otoparkların giriş ve çıkışlarında düzenleyici ve uyarıcı olarak kullanımı tercih edilir. Delinatör duba modelleri; trafik ve otopark gibi alanlarda araç seyir yönünün belirlenmesine, şeritlere ayırmaya, giriş ve çıkışların kontrolü olarak belirtilen şeritlerden yapılmasına yarayan en ideal araçlardır. Eğer sabit olarak giriş ve çıkış için delinatör kullanılacaksa, bu delinatörler esnek yapılı, esnek delinatör çeşitlerinden tercih edilir. Esnek ve dayanıklı yapıya sahip olabilmeleri için delinatörler, dayanıklı plastik malzeme türlerinden üretilerek satışa sunulur. Genel kullanım amaçlarına uygun olması için neredeyse tüm delinatör çeşitleri plastik delinatör modelleri ile yapılır. Farklı uzunluklarda ve renklerde üretilen plastik delinatörler; otopark, inşaat yapı alanında, trafikte ve yol inşaat alanında sıklıkla kullanılır. Diğer bir delinatör çeşidi ise sabit kullanımda yeri değiştirilemeyecek ve geçişlerin tamamen engellendiği alanlarda kullanılır. Bu amaçla genelde demir delinatör modelleri tercih edilir. Delinatör 75 cm modeli her alanda tercih edilebilir. Delinatör 100 cm modelleri; genelde yapı inşaat ve yol inşaatlarında uyarı ve güvenli yol belirlenmesinde kullanılır. Bu kullanım amacına sahip olan delinatör modelleri; demonte kullanıma uygun ve dikkat çekici parlak turuncu renklerde üretilir. Bu renk tonunun seçilmesinin asıl nedeni; gece ve gündüz rengi ile dikkat çekerek kaza oluşumlarının önüne geçmesidir. Gece hava koşullarında ve ışıklandırması az olan yerlerde güvenliği en üst düzeyde sağlayabilmek için ışıklı delinatör modelleri üretilir. Genelde inşaat yapı alanlarında; gece kazı alanlarının yerlerinin belirlenmesi ve kazaların önlenmesi amacı ile ışıklı delinatör modeli kullanımı tercih edilir.

Delinatör Fiyatları

Delinatör fiyatları; yapıldığı ham maddenin türüne, boyutlarına, üzerindeki aksesuarlara ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Delinatörler, genelde termoplastik poliüretan gibi dayanıklı plastik çeşitlerinden yapılır. Ayrıca çelik ham maddeden yapılan çeşitleri de bulunur. Ayrıca LED aydınlatma sistemleri ile kullanım amaçlarına göre çeşitli delinatör modelleri üretilir. Bütün bu malzemelerden farklı özelliklerle üretilen delinatör modelleri, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Delinatör modelleri; kullanım sağlanacak alanın büyüklüğüne göre farklı boyutlarda ya da farklı sayılarda set halinde de tasarlanıp üretilir. Her delinatör modelinin tasarımda; farklı malzeme türü, ölçü ve aksesuar kullanılır. Delinatör modellerinin yapımında kullanılan malzeme türü, fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Delinatör fiyatları; ürünün farklı boyut ve formda olmasına göre belirlenir. Kullanım amaçlarına göre koni, silindir ve uzun duba şekillerinde, çeşitli delinatör modelleri üretilir. Delinatör modelleri; tasarım formuna göre 45 cm ile 100 cm arasında uzunluklarda tasarlanır. Delinatör modellerinin ölçüleri, kullanıcıların ihtiyaçları karşılanmaya yönelik üretilir.

Delinatör Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Güvenlik nedeni ile doğru trafik akışının sağlanması için belli işaretler yardımıyla düzenlemeler yapılır. Doğru araç park alanlarının oluşturulması için sıklıkla delinatör yardımıyla yer işaretlemesi yapılır. Delinatör modelleri tercihi yapılırken, delinatörün üretildiği malzemenin uzun ömürlü olması için esnek yapıda olmasına dikkat edilir. Genelde termoplastik poliüretan ve esnek plastik ham maddelerinden yapılan delinatörler, kullanım alanlarının gerekliliğine göre uygun malzeme türlerinden elde edilir. Pek çok farklı alanda kullanılan delinatörler; kullanıldıkları alana göre güvenlik, uyarı ve yön gösterme işareti olarak kullanılır. Kullanmak istenilen amaca göre uygun malzemeden yapılan, uygun ölçülerde ve renkte üretilen delinatörler modellerini tercih etmek faydalı olur. Kullanım alanının boyutlarına göre uygun delinatör özelliklerine sahip olan modeller tercih edilir. Delinatörler; farklı renk, uzunluk ve sayıda üretilerek kullanıcıların beğenise sunulur. Eğer otopark girişi kapatma gibi amaçlar için delinatör kullanılacaksa, zincirli ara mekanizmaya sahip olan delinatör modelleri uygun olur. Delinatörler; genel olarak dikkat çekici olması ve güneş ışınlarından kaynaklı parlama yapmaması nedeniyle parlak turuncu renginde tasarlanır. Delinatörlerin kullanım amacına ve alanına göre; parlak sarı, parlak yeşil, mavi ve siyah renk alternatifleri de bulunur. Kullanım alanına uygun renkteki delinatör modelinin seçilmesi, güvenli kullanım imkanı sunar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery