Çekme Halatı

Çekme Halatı Fiyatları

36 Ürün gösteriliyor.
Çekme Halatı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çekme Halatı modelleri ve Çekme Halatı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çekme Halatı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar, Nettedarikçisi, Rewel, Wert, Eltos. 36 adet Çekme Halatı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Ürün Görseli Hazırlanıyor

Zimak 135902011 Çekme Halatı

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Gav OS-275 HK Havalı Kalafat Keski Çekici

Gav OS-275 HK Havalı Kalafat Keski Çekici

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Real Çekme Halatı Kancalı

Real Çekme Halatı Kancalı

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ürün Görseli Hazırlanıyor

Nettedarikçisi Arka İki Nokta Üniversal Oto Çekme Halatı

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çekme Halatı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çekme Halatı markası:

2021 yılı Çekme Halatı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 36 Çekme Halatı modeli içerisinde en ucuz Çekme Halatı fiyatı 19.77 TL iken, en yüksek Çekme Halatı fiyatı 3336.87 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çekme Halatı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çekme Halatı fiyatı ise 41.29 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çekme Halatı Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çekme Halatı

Herhangi bir sorundan veya kazadan dolayı arızalanarak yolda kalan araçların hareket edebilmesinde çekme halatı yardımcı olur. Çekme halatları, yolda kalan araçların en büyük kurtarıcısı olarak görev yapar. Çekme halatları, tasarlanırken sık dokuma yöntemi ile elde edilen iplerle dayanıklılığı yüksek halatlar üretilir. Sık dokumada kullanılan ipler; pamuk, çelik, polyester gibi farklı malzemelerden elde edilir. Çekme halatlarının dokumasında kullanılan ipin hangi türde olduğu, tasarlandığı taşıma yük kapasitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Taşıma yük kapasitesi en yüksek olan çekme halatları, çelik malzemeden üretilen çeşitleri tarafından sağlanır. Çekme halatlarının taşıma yük kapasitesinin belirlenmesinde; dokumasında kullanılan ip türü, dokuma tekniği, uzunlukları, kalınlıkları oldukça büyük önem taşır. Çelik malzemeden yapılan çekme halat çeşitleri; taşıma yük kapasitesi gücüne göre tır, kamyon gibi ağır araçların çekilebilmesi için farklı özellikler sunulur. Hafif ve yumuşak yapısı nedeniyle sıklıkla kullanılan farklı taşıma kapasitelerine sahip çekme halatı çeşitleri bulunur. Bu çeşitlerin çoğu, polyester malzemeden yapıldığı için hafiftir.

Çekme Halatı Çeşitleri

Çekme halatları, farklı dokuma türleri ve malzemeler kullanılarak üretilir. Ayrıca çeşitli mekanizmalar ile desteklenerek çekme işlemi en kolay hale getirilir. Halatlar; üretildikleri ham maddelere göre sentetik, bitkisel, madeni olarak üç farklı gruba ayrılır. Sentetik halat grubunda, polyester malzemelerden üretilen halat çeşitleri bulunur. Bitkisel halat grubunda ise pamuk, keten gibi malzemelerden üretilen iplerin farklı dokuma stilleri ile elde edilen halat çeşitleri vardır. Madeni halat grubunda, çelik gibi metallerden elde edilen ipliğin dokunmasından üretilen halat çeşitleri bulunur. Kamyon çekme halatı, çelik ve ip halatların dayanımı yüksek olan modellerini içerir. Bu halatlar, kamyon gibi ağır araçların çekme işleminde kullanılır. Kullanıcıların ağırlık taşıma kapasitesine ve dayanımları nedeniyle kamyon araçlar için en çok tercih ettikleri halat çeşidi, çelik halat modelleridir. Makaralı çekme halatı ise oltaya benzer bir mekanizma ile manuel olarak çekme işlemiyle kolay kullanılır. Makara sistemi; çekme işlemi sırasında kayma, gerilme gibi olaylar yaşanmadan güvenli bir şekilde yapılmasında faydalı olur. Otomatik çekme halatı, elektrikli ya da makaralı halat çeşitlerinin genel ismidir. Mekanizmaları sayesinde hızlı ve pratik çekme işlemini yapılmasına yardımcı olur. Elektrikli çekme halatı; elektrikli olması ve çelik halat türlerinden yapılması nedeniyle ağır araçların ve yüklerin çekme işlemi için kullanılan bir halat çeşididir. Elektrikli çekme halatlarının yük taşıma kapasiteleri ve halat uzunluğu farklı olacak şekilde pek çok farklı çeşidi bulunur. Motorlu çekme halatı kullanımı, diğer manuel kullanılan halat çeşitlerinden oldukça kolaydır. Motorlu mekanizması ile manuel çekme işlemlerinde yaşanan, kayma ve benzeri sorunlarının önüne geçerek güvenli bir şekilde çekme işleminin yapılmasına yardımcı olur. Ayrıca mekanizma özellikleri nedeni ile halatlarda aşırı gerilme ve kopmaların da önüne geçilerek çekme işleminin kolaylıkla yapılması sağlanır. Otomobil çekme halatı; otomobil gibi araçların ağırlıklarını çekmesi için uygun yapıda olan çelik, pamuklu, polyester gibi malzemelerden üretilen halat modeli çeşitleri arasında yer alır. 

Çekme Halatı Fiyatları

Çekme halatı çeşitleri, araç çeşitlerine ve çekebileceği maksimum ağırlığa bağlı olarak değişiklik gösterir. Çekme halat çeşitleri, üretildiği malzemelere göre sentetik, bitkisel ve madeni halatlar olarak üçe ayrılır. Madeni halatlar; çelik gibi metallerin ip ile birleşiminden elde edilir ve fiyatlarını çekebilecekleri yükün kapasitesi belirler. Bitkisel halat çeşitlerinin taşıyabileceği yük ağırlığı diğer halat çeşitlerinden daha azdır ve fiyatları en uygun seviyelerde satışa sunulur. Otomobil gibi daha hafif araçlar çekilirken sentetik halat çeşitlerinden yardım alınır. Sentetik halat çeşitlerinin fiyatları, çelik halat çeşitlerine göre taşıma kapasitesine bağlı olarak daha ekonomiktir. Çekme halatı fiyatları; uzunlukları, kalınlıkları ve taşıyabilecekleri yük kapasitelerine bağlı olarak farklı aralıklarda değişiklik gösterir. Genelde kamyon ve tır gibi araçların yük kapasiteleri yüksek olduğu için bu araçların çekilmesi için çelik halatlar kullanılır. Çelik içerikli halatların, yük taşıma kapasitesi oldukça yüksek dayanıma sahiptir. Otomobil gibi araçların yük kapasitesi daha az olduğu için sentetik ya da çelik içerikli çekme halatları kullanılarak çekilir. Sentetik çekme halatı fiyatları diğer halat çeşitlerine göre oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulur.

Çekme Halatı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sentetik halat çeşitleri yumuşak dokulu, sürtünme nedeni ile kapmaya dirençli olan kaliteli polyester malzemelerden yapılır. Bu sebeple bu halatlar, otomobil gibi araçların çekilebilmesi için yardımcı olur. Çeşitli yol koşullarını göz önünde bulundurarak, farklı dirençlere ve çekme yük kapasitelerine göre halat modellerinden alternatifli bir şekilde araçta bulundurmak büyük önem taşır. Kamyon ve tır gibi yük kapasitesi fazla olan araçların çekilmesi için çelik kancalı çelik halatlar kullanılır. Ayrıca çelik kancalı, çelik içerikli halat modelleri yardımı ile ağır yükler güvenle çekilebilir. Çelik çekme halatı; kamyon, tır ve otomobiller için farklı yük taşıma kapasitelerine sahip olarak çeşitli donanımlarda üretilir. Ağırlık çekme kapasitelerine göre kullanım sağlayacağınız aracın ve içerisindeki yükü toplam miktarı belirleyip halat çeşidini seçmek büyük kolaylık sağlar. Tır çekme halatı modelleri; ağırlık taşıma kapasitesi nedeni ile aracın ağırlığını ve taşıdığı yükün toplam ağırlığını göz önünde bulundurarak kullanılması gereken bir halat çeşididir. Aksi takdirde halat taşıma kapasitesi yetmediği için kopar ve başka risk faktörlerini oluşturur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery