Çekme Halatı

En Ucuz Çekme Halatı Fiyatları

43 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Araç çekme halatı, bozulan, kaza yapan, benzin bitmesi veya başka herhangi bir sebeple yolda kalan araçları yoldan çekmek amacıyla kullanılır. Yola devam edebilmek için önemli bir ürün olan çekme halatının en uygun fiyat seçenekleri ve Diall, Wert gibi markaların sunduğu tüm çekme halatı modelleri şimdi Cimri.com’da.

Çekme Halatı ile Araç Nasıl Çekilir?

Çekme halatını kullanmak için başka bir aracın yardımı ile halatın arabaya bağlanması gerekir. Çekilen aracın ağırlığının çeken aracın taşıma kapasitesinden daha fazla olmaması önemlidir. Daha ağır olması durumunda çeken aracın motoru zarar görebilir. Her iki aracın güvenliği açısından çeken aracın şoförü aracın kontrolünü dikkatle elinde bulundurmalıdır. Trafik malzemeleri içerisinde en güvenli şartları sağlamak ve yoldaki diğer araçların güvenliğini tehlikeye atmamak adına; eğer çekilen aracın ışık sisteminde bir sorun varsa, çeken araç arkasına mutlaka kırmızı ışık veya reflektör koymalıdır.

Araçların her ikisinin de içinde fazla ağırlık olmaması önemlidir. Bu yüzden yolcu veya yüklü eşya varsa indirilmeli, araç çekim işlemi ondan sonra yapılmalıdır. Araç çekme halatı ile bağlanan araçların arasındaki mesafe en fazla 5 metre olmalıdır. Mesafenin 2,5 metreyi geçme durumunda mutlaka gündüz vakti ise kırmızı yansıtıcı, gece vakti ise ışık kullanılmalıdır.

Çekilen aracın arızası frenlerinden kaynaklanıyor ise bu gibi durumlarda çeken araç ile çekilen aracın arasındaki mesafe birbirlerine fazla yaklaşmamalı ancak 1 metreden daha fazla olmamalıdır. Frenlerle ilgili bir sorun yoksa, çeken aracın saatteki hızı 20 km’yi geçmemelidir. Eğer hasarlı aracın freni bozuksa, öndeki aracın saatte 15 km hız ile gitmesi gerekmektedir.