Benzin Bidonu

En Ucuz Benzin Bidonu Fiyatları

14 ürün gösteriliyor.
Benzin Bidonu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Benzin Bidonu modelleri ve Benzin Bidonu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Benzin Bidonu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar, Lampa, Wert, Automix, MasterCare. 14 adet Benzin Bidonu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Benzin Bidonu Nedir?

Benzin oldukça yanıcı bir maddedir. Bu nedenle de koruyucu bidonlarda saklanması çok önemlidir. Benzinin güvenli bir şekilde korunabilmesi için özel olarak üretilen bidonlara ise benzin bidonu ismi verilmektedir. Benzin bidonları genellikle 5 ila 20 litre arasında olmaktadır. Kaliteli plastik ya da metal malzemelerden üretilen benzin bidonlarının kapağına sızdırmaz sıvı başlığı monte edildiği için akma ya da dökülme gibi problemler yaşanmamaktadır. Ayrıca benzin bidonları hafif yükler altında ezilmediği için araçların bagajlarında güvenli bir şekilde taşınabilmektedir.

Benzin Bidonu Türleri Nelerdir?

Genel olarak 2 tip benzin bidonu türü bulunmaktadır. Bunlardan birincisi plastik benzin bidonlarıdır. Benzinin güvenli bir şekilde saklanması için özel olarak üretilen bu bidonlar, bilinen plastikler yerine kaliteli plastiklerden yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Diğer türü ise metal benzin bidonlarıdır. Aslında genel olarak plastik benzin bidonları kullanılır. Bunun sebebi ise hem daha güvenilir olması hem de metallere göre daha hafif olmasıdır. Böylece taşıma konusunda da herhangi bir sorun yaşanmaz. Tüm benzin bidonları, kimyasallara dayanıklıdır ve bir yandan da buharların yoğunlaşmasını önler.

Benzin Bidonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Benzin bidonu alırken öncelikle bidonun üzerinde delik olmadığından emin olmalısınız. Bunun için dikkatlice kontrol edip eğer delik varsa da hemen değiştirmeli, asla kullanmamalısınız. Aynı şekilde delik gibi başka deformasyonlar görürseniz de acilen aldığınız yere bu durumu bildirmelisiniz. Benzin yanıcı bir madde olduğu için etrafa yayılmaması çok önemlidir bu yüzden dikkatli olunmalıdır. Ayrıca benzin bidonlarının kapakları da büyük önem taşıdığı için onları da dikkatlice incelemelisiniz.

Benzin Bidonu Neden Önemlidir?

Benzin bidonları, uzun yolda benzinin bitmesine karşı alınan bir önlemdir. Bu yüzden her sürücünün arabasında mutlaka dolu bir şekilde benzin bidonu bulundurması gerekmektedir. 5 litreden başlayarak 20 litreye kadar benzin bidonu çeşitleri bulunmaktadır. Cimri.com’dan Modacar, Lampa, Automix, Steweld, Avem ve Inter Union markalarına ait benzin bidonlarının fiyatlarını bulabilirsiniz. Yolda kalmamak için mutlaka siz de aracınıza benzin bidonu almalı ve dolu olduğundan emin olduktan sonra uzun yola çıkmalısınız.