Benzin Bidonu

Benzin Bidonu Fiyatları

17 Ürün gösteriliyor.
Benzin Bidonu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Benzin Bidonu modelleri ve Benzin Bidonu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Benzin Bidonu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Modacar, Wert, Mannesmann, Lampa. 17 adet Benzin Bidonu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Benzin Bidonu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Benzin Bidonu markası:

En Çok İncelenen Benzin Bidonu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Benzin Bidonu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 17 Benzin Bidonu modeli içerisinde en ucuz Benzin Bidonu fiyatı 15.41 TL iken, en yüksek Benzin Bidonu fiyatı 439.4 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Benzin Bidonu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Benzin Bidonu fiyatı ise 121.35 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Benzin Bidonu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Benzin Bidonu

Yerin altında ve derinlerde bulunan doğal, az akışkan, siyahımsı, sıvı bir yakıt olan petrol, insan yaşamında önemli bir yer kaplar. Endüstri ve otomotiv sektöründe yer alan birçok üretici petrolü kullanır ve petrole bağımlı durumda bulunur. Dünya'da ilk defa petrolden yararlananın Sümerler daha sonrasında Asurlular ve Babilliler olduğu bilinir. O zamanlarda petrol daha çok savaş teknolojisinde kullanılır. Uzun yıllar sonrasında sanayisinin de gelişmesiyle petrol, enerji alanında kullanılmaya başlanır. Daha sonrasında insanoğlu ham petrolü benzine dönüştürmenin yolunu bulur ve benzin hayatımıza girer. 1885 yılında Karl Benz tarafından ilk benzinle çalışan içten yanmalı motora sahip otomobil icat edilir ve teknolojinin gelişmesiyle günümüzde insanların en önemli ulaşım gücü oluşur. Uzun mesafeli yollarda benzin istasyonlarına uzak olan mesafelerde yakıt ikmali sıkıntısı yaşanmaması için benzin bidonu üretilir. Benzin bidonlarının üretimiyle artık şehir içinde veya şehirler arası uzun yolculuklarda oluşabilecek benzin kaybının kısmide olsa karşılayabilmemizi sağlayarak yolda kalma riskini aza indirgemiş olur. Böylece yolda kalma psikolojisinden uzak ve rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Benzin Bidonu Çeşitleri

Otomobil kullanıcılarının araç kullanımına ve araçların motor gücüne göre benzin kullanımı değişiklik gösterdiğinden dolayı benzin bidonları içerisine alacağı benzin litresine göre farklı şekillerde tasarlanıp üretilmiştir. Kısa mesafeli yolculuklarınız için benzin bidonu 5 lt'lik taşıma kapasitesinde üretilir. Hacimleri düşük olduğu için aracınızın bagajında fazla yer kaplamaz. Eğer ki arabanızın motor gücü yüksek ve bundan dolayı benzin tüketiminiz normale göre fazla ise, kısa mesafe için benzin bidonu 10 lt'lik taşıma kapasitesi sizin için idealdir. Benzin bidonu 20 lt'lik taşıma kapasitesiyle uzun yolculuklarda akaryakıt istasyonu bulamadığınız veya bu istasyonların ulaşamayacağınız bir yerde bulunduğu durumda size yardımcı olur. Böylece seyahatinize kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz. Yanınıza alacağınız kırmızı benzin bidonu ile benzin bitiminden kaynaklı yolda kalma riskini en aza indirgeyebilir, ayrıca benzin istasyonuna ulaşım probleminizi ortadan kaldırır. Böylece yolculuğunuz sırasında vakit kaybetmemiş olursunuz. Benzin bidonları sadece otomobili olanlar tarafından değil jeneratöre ve tarımda kullanılan araçlara sahip olanlar tarafından da tercih edilir. Özellikle elektrik kesintilerinin olduğu zaman diliminde imdadımıza yetişen jeneratörlerin her zamanda yedekte benzinlerinin bulunması gerekir. Bu durumlar için musluklu benzin bidonu ideal bir tercih olur. Çünkü jeneratörlerin benzin kapasitesi araçlara göre daha azdır. Musluklu benzin bidonundan benzin yavaş ve dengeli bir şekilde jeneratöre aktarılabilir. Bu sayede benzin bidonundan  akan benzin etrafa sıçramadan israf olmasının önüne geçilir. Ayrıca ülkemizde bulunan tarım arazileri genel itibariyle benzin istasyonlarına uzak yerlerde bulunur. Tarımda kullanılan araçların benzininin bitmesi durumunda tarımsal faaliyetlerin aksamaması için çiftçilerin yanlarında daima yedekte benzinlerinin bulunması gerekir. Bu durumda bulunanlar için metal benzin bidonu kullanması tavsiye edilir. Tarım arazileri güneş ışınlarını fazlası ile alan yerlerde bulunduğu için, metal benzin bidonları ile hem güneş ışınlarının benzine etki etmesinin önüne geçilir hem de sağlamlığı ile benzini darbelere karşı korur.

Benzin Bidonu Fiyatları

Benzin bidonu fiyatları bidonların hacimleri ve yapımında kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Hacim olarak geniş olan bidonların üretiminde daha fazla malzeme kullanıldığından doğal olarak bu durum fiyatlara da yansır. Ayrıca benzin bidonu yapımında kullanılan malzemelerin fiyatlar üzerinde önemli etkileri görülür. Yapısal olarak daha dayanıklı olması için metalden üretilen benzin bidonlarının fiyatları ile plastik benzin bidonlarının fiyatları arasında farklılık görülür. Bunun temel nedeni metal ile plastiğin üretiminde ortaya çıkan maliyet farklılığıdır. Ayrıca benzin bidonlarının aksesuarları da fiyatların belirlenmesinde belirleyici olur. Bu aksesuarların başında hortum ve benzin boşaltma borusu gelir. Özellikle benzin boşaltma borusu sayesinde benzinin düzgün bir şekilde aktarımı sağlanır. Uzatma hortumu sayesinde ise benzinin daha uzak mesafelere aktarımı yapılabilir. Bu aksesuarlar benzin bidonun yanında ilave aparat olarak yer aldığı için benzin bidonunun fiyatlarına da etki eder. Özetle, fiyatın oluşumunda benzin bidonun hacmi ve hangi malzemeden yapıldığının yanında kullanıcıların aksesuar tercihleri de etkili olur. 

Benzin Bidonu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Benzin bidonu satın alırken ilk önce alacağınız bidonun hacmine karar vermeniz gerekir. Bu durumda benzin tüketim miktarınız belirleyici olur. Benzin tüketim miktarınız çok fazla değil ise 5 litrelik bidonları tercih edebilirsiniz. Tüketim miktarınız daha fazla ise 10 ve 20 litrelik bidonlar sizin için uygun tercih olabilir. Ayrıca benzin bidonu satın alırken bidonun dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle tarımsal faaliyetlerde bulunanların bu konu da daha hassas olması gerekir. Tarımsal faaliyette bulunduğunuz arazide benzin bidonu yanınızda açık alanda duracak ise metal malzemeden yapılan benzin bidonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer çok fazla benzin tüketen bir araca sahip değilseniz ve yedek benzininizi sadece acil durumlar için evinizin depolama alanında bulunduracaksanız bu durumda plastik benzin bidonu sizin için ideal tercih olabilir. Benzin bidonu satın almadan önce kullanıcı yorumlarını okumanız ürün tercihinizi sağlıklı bir şekilde yapmanıza katkıda bulunur. Cimri.com’u ziyaret ederek satın almak istediğiniz ürünü üreten markalar ve fiyatlar arasında karşılaştırma yaparak sizin ideal olan ürün ve markaya karar verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery