iştirakidir.

REFLEKTÖR

En Ucuz Reflektör Fiyatları

Kategoriler+
Filtreler+
Marka
  • Somita [1]
Tümünü Göster

Bir sürücünün asla yaşamak istemediği durumlar; aracının trafikte arızalanması, lastiğinin patlaması veya kaza yapmasıdır. Her ne kadar bu durumları yaşamayı kimse istemese de yaşanır. Sürücünün bu gibi durumlara her zaman hazırlıklı olması gerekir. Örneğin; lastik patladığında araç hemen kenara çekilir. Araçta bulunan reflektörler aracın 30 metre önüne ve arkasına konur. Lastik değiştirme işlemi bitene kadar reflektörler kaldırılmaz. Böylece hem araç, hem de yolcuların hayatı güvene alınmış olur. Siz de aracınız için reflektör edinmek istiyorsanız; en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da Somita gibi markalara ait reflektör çeşitlerini bulabilirsiniz.

Reflektör Nedir?

Trafikte sürüş esnasında meydana gelebilecek kaza veya arızalar sırasında, arkadan gelen araçların durma mesafelerini fark etmelerini sağlamak için, aracın durduğu noktaya bırakılan ikaz levhalarına verilen isimdir. Araba reflektör; plastik ya da metalden imal edilir ve üçgen şeklindedir.

Kanunen her araçta en az iki tane bulunması gereken üçgen reflektör, sağlam aksamlı olarak üretilir. Açılır kapanır yapısıyla çok yer tutmaz ve kolay devrilmeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

Reflektör Ne İşe Yarar?

İşaretleme reflektörü çeşitleri, kazaları önlemekte büyük yardımcıdır. Işığı yansıtan fosforlu yüzeyi sayesinde özellikle gece, olası büyük tehlikelerin önüne geçer. Peki, reflektör kaç metre uzağa konur? Virajlarda 150 metre, düz yolda 30 metre ön ve arkaya konan trafik reflektör; sizi ve diğer araçları güvende tutacaktır. Büyük araçlarda bu mesafeler daha da uzak olabilir.

Reflektörün farklı bir kullanım alanı da trafik polislerinin yol kontrolleri esnasında araçları durdurmalarına yardımcı olmaktır. Bunun yanı sıra belediye ve yol yapım ekipleri de gerekli noktalara uygun ebattaki üçgen reflektör çeşitlerini koyarak çalışmalarını rahatça sürdürebilirler.

Araç reflektör genelde 45 cm uzunlukta eşkenar üçgen olacak şekilde üretilir ve her kenarda 5 cm genişliğinde yansıtıcı bir yüzey bulundurmalıdır. Ayak yapıları devrilmez kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır. Bahsedilen ölçüler dışında kamyon reflektörü çeşitleri de bulunur ve bu çeşit daha büyük ebatlarda da üretilmektedir. Klasik reflektöre ilaveten son yıllarda led ışıklı reflektör çeşitleri de tercih edilen modeller arasına girmeyi başarmıştır.