track source
track source

Ölçüm Aletleri / Cihazları

Ölçüm Aletleri / Cihazları Fiyatları

2759 Ürün gösteriliyor.
Ölçüm Aletleri / Cihazları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ölçüm Aletleri / Cihazları modelleri ve Ölçüm Aletleri / Cihazları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ölçüm Aletleri / Cihazları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Su Terazisi, Multimetre, Termometre & Higrometre, Lazer Metre / Uzaklık Ölçer, Şerit Metre. 2759 adet Ölçüm Aletleri / Cihazları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Bosch GLL 3-80 P Düzlemsel Hizalama Lazeri
Bosch GLL 3-80 P Düzlemsel Hizalama Lazeri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ölçüm Aletleri

Hayatın her alanında sıklıkla tercih edilen ölçüm aletleri ağırlık, uzunluk, boy, sıcaklık, kalınlık gibi birçok unsuru ölçmede yardımcı olur. Maddelerin sayısal verilerini elde etmede yardımcı olan cihazlar, teknolojinin gelişmesi ile beraber dijital olarak kullanılma özelliğine sahip olur. Ölçüm cihazları arasında multimetre, termometre, dedektör, terazi, alkolmetre, su terazisi, şerit metre, mesafe ölçer gibi ürünler yer alır. Ürünlerin kullanım alanları, oldukça fazla ve yaygındır. Ölçüm cihazları sağlık, inşaat, eğitim gibi çalışma hayatlarının yanı sıra ev içi işlerde de sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra bazı ölçüm cihazları gelişen teknoloji ile birlikte tamamen dijital kullanılabilir duruma gelir. Ölçüm yapmayı oldukça pratik bir hale getiren cihazlar, birçok tüketicinin beklentilerini karşılar. Dijital özelliğe sahip olan birçok ölçüm aleti, otomatik kapanma özellikleri ile öne çıkar. Bunun yanı sıra ölçüm cihazları kapsamında bulunan kumpaslar, ürünlerin incelik ve kalınlıklarının detaylı bir biçimde ölçülmesine olanak sağlar. Ölçüm cihazları kuyumcu gibi meslek dalları tarafından da sıklıkla kullanılır. Oldukça hassas teraziler, altın miktarını belirlemede önemli bir ihtiyaçtır.

Ölçüm Aletleri Çeşitleri

Her ihtiyaca ve meslek dalına uygun olarak üretilen ölçüm aletleri çeşitleri birçok kullanıcı tarafından talep edilir. Çeşitli amaçlar için üretilen cihazlar, ihtiyaçlara akılcı ve pratik çözümler sunar. Ölçüm cihazları arasında bulunan multimetreler, mühendis meslek grupları tarafından sıklıkla kullanılır. Voltaj, akım, frekans, direnç gibi ölçümleri gerçekleştiren ürün, elektrik içerdiğinden dolayı oldukça dikkatli kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra açı ölçer, lazer metre gibi inşaat ölçüm aletleri isimleri günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan terimlerdir. Lazer metreler hassas ölçüm yapabilen cihazlar arasında bulunur. Bina ya da kolonlar arasındaki mesafelerin doğru ve hızlı biçimde ölçülmesi, lazer metre modelleri ile mümkün olur. Ayrıca harita ve inşaat malzemeleri arasında bulunan açı ölçerler, genellikle iki silindirik düzeç yardımı ile çalışır. Hem yatay hem de düşey yönden açı ölçülmelerine olanak sağlayan cihaz, özellikle inşaat mühendisleri tarafından sıklıkla kullanılır. Lazerli ölçüm aletleri son teknolojiler baz alınarak tasarlanır. Lazer teknolojisi kullanılarak ölçüm gerçekleştiren ürünler, birçok tüketicinin beklentilerini karşılar niteliktedir. Birçok ürün en az 5 metre uzaklıktan ölçüm yaparak, yüksek performans sağlar. Ayrıca birçok tamirat işlemleri lazer teknolojisine sahip olan ölçüm cihazları ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra cihazlardaki bataryalar ürünlerin daha uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Hızlı şarj özellikleri ile öne çıkan cihazlar, çeşitli iş sektörlerinde kullanılır. Gps ölçüm aletleri yer ölçümlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Araziler için ideal cihazlardan olan ürünler, yüksek performans gösterir. Harita ve jeoloji mühendisleri tarafından sıklıkla tercih edilen ürünler, profesyonel ölçümleri ortaya koyar. Birçok alanda kullanılan ölçüm cihazları, farklı meslek dallarına yardımcı olur. Optik ölçüm aletleri lazer tarama sistemi ile çalışarak birçok verinin sağlıklı biçimde elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca üç boyutlu ölçüm yapabilen modeller, hassasiyet ve hız konusunda yüksek verim sağlar. Havadaki nem oranının ölçülmesine yardımcı olan higrometre, çeşitli meslek grupları tarafından tercih edilen ürünler arasında bulunur. İki farklı termometrenin bir araya gelmesi ile oluşturulan ürünün dijital modelleri de vardır. 

Ölçüm Aletleri Fiyatları

Farklı sektör ve meslek grupları tarafından sıklıkla kullanılan cihazlar, amaçlarına uygun olarak farklı özellikler içerir. Ölçüm aletleri fiyatları içerdikleri özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Birçok marka çeşitli ihtiyaçlara çözüm sunmak amacıyla ölçüm cihazı üretir. Bu nedenle cihaz fiyatları markadan markaya farklılık gösterir. Bunun yanı sıra bazı ölçüm cihazları dijital kullanıma olanak sağlar. Dokunmatik ekranların bulunduğu aletler, diğer ürünlere nazaran yüksek fiyatlı olabilir. Birçok şirket, ölçüm cihazlarının iyileştirilmesi için çeşitli ar-ge çalışmaları düzenler. Çalışmalar sonucunda ürünlerin bir üst modelleri oluşturulabilir. Gelişmiş özelliklerin bulunduğu üst modeller, kendilerinden daha eski olan ürünlere göre yüksek fiyatlıdır. Ölçüm cihazlarının fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise hassaslık dereceleridir. Bazı meslek grupları oldukça hassas ölçüm gerçekleştiren cihazlara ihtiyaç duyabilir. Ürünlerin hassasiyet derecelerinin artması, fiyatlarda artış yaratabilir. Ölçüm aletleri arasında seçim yapmadan önce  fiyatlarına göz atabilirsiniz. Cimri.com internet adresini takip edebilir ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 

Ölçüm Aletleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ölçüm cihazları tüketici ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli özellikler içerir. Bu nedenle ürünlerin satın alınması esnasında birtakım unsurlara dikkat etmek, kullanıcılara avantaj yaratır. Öncelikle ürünlerin ihtiyaç duyulduğu alan belirlenmelidir. Farklı meslek dallarına uygun olan modeller, birçok ihtiyaca cevap verir niteliktedir. İhtiyaç duyulan alanda kullanılması muhtemel olan cihazlar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra uzunluk ölçüm aletleri satın alınırken hassasiyet ve teknolojisi göz önünde bulundurulmalıdır. Birçok marka lazer teknolojisine sahip olan uzunluk ölçüm cihazları üretir. Bu bağlamda teknolojik açıdan güçlü olan ürünler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra bazı modellerde bağlantı sistemleri yer alır. Bağlantı sistemlerinin birden fazla olması, tüketicilere kullanım avantajı yaratır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise, mobil çalışma olanağının sunulmasıdır. Bazı cihazlar cep telefonları ile çalıştırılabilir. Yüksek performans ve verim sağlayan ürünlerin satın alınması, kullanım kolaylığı yaratır. Bazı cihazlar ısı akış hızını düzenleyici nitelikler barındırır. Özellikle sıcaklık ya da duman dedektörlerinin hassas olması, kullanıcılara avantaj sağlar. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery