Ölçüm Aletleri / Cihazları

En Ucuz Ölçüm Aletleri / Cihazları Fiyatları

2582 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    ateş ölçer
Ölçüm Aletleri / Cihazları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ölçüm Aletleri / Cihazları modelleri ve Ölçüm Aletleri / Cihazları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ölçüm Aletleri / Cihazları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Su Terazisi, Termometre & Higrometre, Multimetre, Lazer Metre / Uzaklık Ölçer, Şerit Metre. 2582 adet Ölçüm Aletleri / Cihazları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Ölçüm Aletleri Cihazları Ne İşe Yarar?

Ölçüm aletleri cihazları bir yeri, su miktarını, boyutu, sıcaklığı ve kalınlığı yani aklınıza gelebilecek ve ölçülebilecek her nesneyi karşılaştırıp sayısal bir veri elde ederek somutlaştıran cihazların hepsine verilen genel bir isimdir. Kısacası istediğiniz ve ölçülebilen her nesneyi ölçmeye yarayan aletlerdir.

Ölçüm Aletleri Cihazları Nelerdir?

Ölçüm aletleri cihazları olarak en çok kullanılan su terazisi, iki nokta arasında ki eğimi kontrol eder ve eğimin yönünü basit bir şekilde bulmamızı sağlayan cihazdır. Bir diğer ürün ise termometre, sıcaklığı ölçmektedir. Higrometre ise havadaki nem miktarını ölçmek için kullanılan, bir haznesi devamlı ıslak tutulan iki adet termometreden oluşan bir alettir. Şerit metre ile birlikte uzunluk ve ağırlık ölçülebilmektedir ve kullanımı oldukça yaygındır. Lazer metre ise lazer ışınları ile birlikte mesafeyi ölçmektedir. Multimetreler, bir devre tasarlanırken kullanılacak parçaların sağlamlığını, ya da arızası olan bir devrede arıza olan parçanın bulunması işlemini, belli başlı testler ile yapan aletlerdir. Analog ve dijital olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. Uzunluk, iç çap, dış çap ve derinlik ölçmek için kullanılan, inç ve mm cinsinde ölçüm yapan kumpas, paslanmaz çelikten üretilmektedir. Dedektör, farklı fiziksel ve kimyasal özelliklerdeki maddeleri fark edebilmek ya da varlığını tespit edebilmek için, çağdaş teknoloji imkanları ile tasarlanan tespit edici cihazlara verilen isimdir. Genel olarak dedektör kullanımı, dedektörün kullanılacak araziye uygun ayarlanması ile başlamaktadır. Bu ayarlara zemin ayarı denilmektedir. Birçok yardımcı ayarlar daha mevcuttur. Bunlar da zemin ayarını doğru ve düzgün şekilde yapılmasına yardımcı olurlar. Daha sonraki aşamalarda hassasiyet dengesi, dedektörün cins ve özelliğine göre metal ayrım özellikleri devreye sokularak daha iyi neticeler amaçlanmaktadır. Pensampermetre olarak bilinen ölçüm aleti ise içinden elektrik akımı geçen bir hattın ya da devrenin akımını ölçmekte kullanılmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra nivo, hizalama ölçer, açı ölçer, komparatör saati, avometre, boya kalınlığı ölçer ve ses ve ışık şiddeti ölçerde bu kategori arasında yer almaktadır.

Ölçüm Aletleri Cihazları Nerede Kullanılır?

Ölçüm aletleri cihazları kullanım alanı bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Yapı işleri, inşaat, ev, sauna, sera, meteoroloji, üretim tesisleri, taşıma araçları, mimarlık, arazi, fabrikalar, elektrik ve elektronik ile ilgilenen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Sauna gibi yerlerde kullanılan ölçüm aleti ise higrometre olarak bilinmektedir. Nemi ve sıcaklığı ölçtüğü için bu alanda kullanılması gerekmektedir.

Ölçüm Aletleri Cihazlarının Fiyat Aralığı Nedir?

Ölçüm aletleri cihazları fiyat aralıkları marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız hırdavat, yapı ve bahçe kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.