Komparatör Saati

En Ucuz Komparatör Saati Fiyatları

12 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    ateş ölçer
Komparatör Saati fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Komparatör Saati modelleri ve Komparatör Saati fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Komparatör Saati kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Format, Lampa, Bts, Bmi. 12 adet Komparatör Saati fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Komparatör saati; ölçüm saati olmasının yanı sıra aynı zamanda bir kontrol aletidir. Motor bloğu, boru iç çapı, valf gövdesi gibi bir deliğin ölçüsünün doğruluğunu, ovalliğini veya konikliğini en doğru şekilde bir komparatör ile kontrol edebilirsiniz.

Komparatör Saati Nedir?

Hassas ölçüm yapmaya elverişli, yaylı sistemi ile çalışan ölçüm saatleridir. Örneğin 1-0, 1-0,01 vb değerler rahatça ölçülebilir. Kaldıraçlı sistem ile ölçü büyütülebilir ve meydana gelebilecek hatalar, balansların ve sapmaların net şekilde okunmasına imkân verir. Komparatör saati tipleri tek yönlü bölüntülü ve çift yönlü bölüntülü olmak üzere 2 tiptir. Tek yönlü tipte bölüntü sıfırdan başlayarak saat yönüne doğru büyür. Çift yönlüde ise yine sıfır başlangıç olur ancak hem saat yönü hem ters yönde ilerlemektedir. En çok çift yönlü olan tercih edilmektedir.

Komparatör saati çeşitlerinden dijital komparatör saati; en son teknolojiyi sunan modellerdir. Mekanik komparatör saati; klasik modellerdendir ve kullanımı tıpkı analog mekanik komparatör saati gibi oldukça yaygındır. Salgı yalpa modelleri de bir diğer çeşittir.

Ölçümlerde kolaylık olması için komparatör saati ayağı bulunmaktadır. Metal zemine sabitleme yapabilmek için komparatör saati standı mıknatıslı tabla şeklinde üretilebilmektedir.

Komparatör Saati Ne İşe Yarar?

Kullanım amacı kıyaslama yapmak olan bu hassas ölçüm aletleri, ölçüm yapılacak yere montajlanarak kusursuz sonuçta değerler elde etmeyi sağlar. Kıyaslama dışında küçük ölçülerin rahat okunması ve geometrik şekillerin değişiklerini ölçmekte de kullanılır. Dış ve iç çap kontrolleri komparatör saati hassasiyeti ile kolayca yapılır. Derinlik ve yükseklik kontrolleri ile karşılıklı konum kontrolleri komparatör saati kullanımı gerektiren ölçümlerdir. İbreli bir kontrol aleti olan bu saatler ile yüzeylerin paralelliği, aynı eksende olup olmadıkları, hassasiyeti yüksek parçaların kaçıklık kontrolü ve ölçümleri yapılır.

Komparatör Saati Çeşitleri Nelerdir?

Komparatör saati çeşitlerinden dijital komparatör saati; en son teknolojiyi sunan modellerdir. Mekanik komparatör saati; klasik modellerdendir ve kullanımı tıpkı analog mekanik komparatör saati gibi oldukça yaygındır. Salgı yalpa modelleri de bir diğer çeşittir. Ölçümlerde kolaylık olması için komparatör saati ayağı bulunmaktadır. Metal zemine sabitleme yapabilmek için komparatör saati standı mıknatıslı tabla şeklinde üretilebilmektedir. Komparatör saatleri hassas ölçüm yapabilen bir çeşit ölçüm aletidir. Örneğin 1-0, 1-0,01 vb değerler rahatça ölçülebilir. Kaldıraçlı sistemler kullanılarak hassalık değiştirilebilir ve meydana gelebilecek hatalar, balansların ve sapmaların net şekilde okunmasına imkân verir. İki çeşit komparatör saati vardır. Bunlardan biri tek yönlü komparatör saati diğeri de çift yönlü komparatör saatleridir. Tek yönlü tipte bölüntü sıfırdan başlayarak saat yönüne doğru büyür. Çift yönlüde ise yine sıfır başlangıç olur ancak hem saat yönü hem ters yönde ilerlemektedir. Çift yönlü olanları daha çok tercih edilmektedir.

Komparatör Saati ile Ölçüm Nasıl Yapılır?

Komparatörün ayağı yere sabitlenir ve kontrol yapılacak yüzeye komparatörün ucu temas ettirilir. İbre sıfırlanır ve parçanın her hareketi izlenir. İbre istenen toleransın içindeyse problem yok demektir.

Komparatör saati seçimi yaparken özellikle kaliteli markaların ürünlerine öncelik vermek; doğru ölçümler için önemlidir. Cimri.com’da Bmi gibi dünyaca ünlü kaliteli markalara ait en ucuz komparatör saati çeşitlerini bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Komparatör Saati Markaları Nelerdir?

Komparatör saatleri hassas yüzey ölçümü yapmak için üretilmiş cihazlar oldukları için kesinlikliklerini uzun yıllar boyu sürdürmeleri gerekmektedir. Gerekli kalibrasyonlar yapıldıktan süre uzun süre standartlardan şaşmayan saatler ve üreticileri daha çok tercih edilmektedir. Mannesmann, BMI ve BTS çokça tercih edilen kaliteli komparatör saatleri üretmekle beraber analog ve dijital modellerini müşterilerinin kullanımına sunmuşlardır.

Komparatör Saati Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Komparatör saati ile hassas ölçümler yapılırken saatin sabit kalabilmesi, ayağın dengede durması ve saatin kalibrasyonlarının üzerinden standart süre üzerinde zamanın geçmemesi önemlidir. Ölçümün doğruluğunu etkileyen bu faktörler göz önünde bulundurularak ölçüm bunlara göre yapılmalıdır.

Komparatör Saatleri Fiyatları Nasıldır?

Komparatör saati fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Komparatör saatlerinin fiyatlarını karşılaştırmak ve isteğinize uygun komparatör saatini bulmak artık çok kolay. Komparatör saati seçimi yaparken özellikle kaliteli markaların ürünlerine öncelik vermek; doğru ölçümler için önemlidir. Cimri.com’da Bmi gibi dünyaca ünlü kaliteli markalara ait en ucuz komparatör saati çeşitlerini bulabilirsiniz.