Termometre & Higrometre

Termometre & Higrometre Fiyatları

355 Ürün gösteriliyor.
Termometre & Higrometre fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Termometre & Higrometre modelleri ve Termometre & Higrometre fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Termometre & Higrometre kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, Xiaomi, Ceta Form, JBL. 355 adet Termometre & Higrometre fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Termometre & Higrometre Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Termometre & Higrometre markası:

En Çok İncelenen Termometre & Higrometre Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Termometre & Higrometre Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 355 Termometre & Higrometre modeli içerisinde en ucuz Termometre & Higrometre fiyatı 4.9 TL iken, en yüksek Termometre & Higrometre fiyatı 3375.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Termometre & Higrometre fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Termometre & Higrometre fiyatı ise 101.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Termometre & Higrometre Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Termometre ve Higrometre

Termometre içinde bulunulan ortamın sıcaklığını ölçmeye yarayan bir alettir. Esasen fahrenhayt ve santigrat şeklinde iki ayrı ölçü birimi kullanılarak ölçeklendirilse de, standart olarak santigrat ölçeği kullanılır. Teknolojik olarak gelinen noktada termometrelerin neredeyse tamamı dijital olarak üretilir. Yine de analog termometreler de halen mevcuttur ve talep görür. Lazer termometre seçeneği de bulunan termometre dijital modeli kullanım kolaylığı açısından tercih sebebidir. Termometre nem ölçer genellikle higrometre ile beraber satışa sunulur. Higrometre nem oranını ölçmeye yarayan alettir. Dijital higrometre üretildiği gibi, analog higrometreler de kullanılmaya devam eder. Higrometre genellikle iki termometreden oluşur. Termometrelerden birinin haznesi daima ıslak olur. Böylece  nemli haznenin etrafındaki sıvı buharlaşır ve termometre sürekli daha düşük sıcaklığı gösterir. Bu sistem donma noktasının altında kalan sıcaklıklarda çalışmaz. Termometre ıslakken etrafında ince bir buz tabakası oluşacağından, doğru sıcaklığı göstermez. Bu tarz durumlarda kuru olan termometre daha yüksek bir ısı gösterebilir. Farklı sistemlerle çalışan higrometreler de vardır. Örneğin bazıları, insan ya da hayvan kılı kullanılarak çalışır. Kılın gerginlik ve esneklik durumuna göre ortamdaki nemi ölçerler. Dijital ve analog seçenekleri mevcuttur.

Termometre ve Higrometre Çeşitleri

İlerleyen teknoloji ile birlikte higrometreler de elektronik sistemle çalışır hale gelmiştir. Elektronik yolla havadaki nemi ölçme, kapasitif ya da direnç yolu ile ölçüm yoluyla yapılabilir. Kapasitif ölçümde; iki adet metal plaka ile, plakaların arasına giren suyun kapasitansı değişime uğratması sonucu nem oranı öğrenilir. Direnç yolu ile ölçümde ise; polimer membran suyu emer ve suyun geçirgenliğini değiştirir, bu sayede nem ölçümü gerçekleşir. Bu işlemler sırasında, sıcaklık devamlı olarak ölçülür ve bu sıcaklık aletleri kalibre etmeye yarar. Higrometre, sera gibi endüstriyel alanlarda ve sauna gibi nem oranı sürekli kontrol altında tutulması gereken yerlerde meteorolojik çalışmalarda kullanılır. Analog termometreler civa ile çalışır. İçindeki civa sayesinde ısıyı ölçmek mümkün olur ancak dışarıdan açıkça görülebilen bir tüp içerisinde bulunan civa, cihazın  kırılması durumunda içindeki açığa çıkacak ve toksik madde yayar. Civa tehlikeli bir madde olduğu için uzun yıllar oldukça doğru sonuç veren bu yöntem artık kullanımı azalmıştır. Dijital termometreler de civa kullanılarak üretilmesine rağmen, bu açıdan daha güvenli bir kullanım sağlar. Ölçüm sonuçları cihazın ekranında dijital olarak görülür. Lazer termometre, radyasyon güneş ışığı kızılötesi görüntüleme tekniğiyle, temassız ölçüm yaparak sıcak yüzeylerin ısı ölçümünü dokunmadan gerçekleştirir. Yüksek ısılı motorlarda, kazanlarda veya sigorta ve  şalter gibi elektrikli sistemlerde, güvenli mesafeden ısı ölçümü yaparak, iş güvenliğinden ödün vermeden veri kaydı gerçekleştirmeyi sağlar. Sıcaklık ölçer dijital termometreler, buzdolabı termometreleri, gıda termometreleri, oda termometreleri, kablolu ve wireless kablosuz termometreler, taşınabilir mini termometreler, ibreli mekanik termometreler, havuz termometreleri, fırın termometreleri, sauna ısı ve nem gösteren termometreler ve analog, dijital, lazerli, hareketli ve sabit higrometreler olarak çeşitli modeller piyasaya çıkmaktadır. Uygulama alanına göre farklı özellikleri farklı yerlerde kullanım kolaylığı sağlar. Fırındaki yiyeceğin ısısı ölçülebildiği gibi, mayalanan bir besinin ısı kontrolü yapılabilir. Endüstriyel ürünlerde, binalarda, elektrikli ve mekanik yapılarda, yüksek çözünürlüklü kızılötesi görüntüleme sistemi ile ideal kullanım sağlar ve verileri hafıza kartına kaydeder. Ev, iş yeri, ofis ve sanayide kullanılmak üzere farklı birçok çeşidi üretilen cihazlar her ihtiyaca hizmet etmektedir.

Termometre ve Higrometre Fiyatları

Termometre ve higrometre fiyatları tasarlandığı alana ve kullanım amacına göre farklı fiyatlarda piyasaya sunulur. İç mekanlarda kullanım amacıyla üretilen ev tipi termometrelerin fiyatı diğerlerine göre daha ekonomiktir. Analog ve dijital olmak üzere iki çeşit olan ev tipi termometreler elde kullanım için ufak ebatlarda olup, masa üstü ve duvar tipi modelleri de bulunur. Açık havada kullanım için sıcaklık ve iklim ölçer modelleri bulunur. Bu tarz cihazlar mekanikleri gereği hemen her bütçeye uygundur. Elektronik cihazlarda  kullanılacak ölçüm aletlerinin fiyatları özelliklerine ve markalarına doğru orantılı bir şekilde artar. Ahşap nesne ve yüzeyler için yada inşaat sektöründe kullanım için profesyonel termometre ve higrometreler kullanılır. İşyerlerinde çeşitli alanlarda hızı bir şekilde iklim ölçümü yapabilmek için kullanılan cihazlarda, kullanılacak alana göre farklı fonksiyonlar aranır. İsteğe göre sıcaklık, nem, rüzgar ve çeşitli iklim ölçüleri yapan, kablolu veya kablosuz, alarmlı veya lazer cihazlar bulunur. Lazer cihazlar ileri teknolojileri gereği diğerlerinden daha yüksek fiyatlarda satışa sunulur. 

Termometre ve Higrometre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Termometre ve higrometre satın almadan önce, cihazı nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Kullanım alanına göre seçilecek cihazın özellikleri belirlenir. Örneğin; evde oda ısısı takip edilecekse ev tipi analog veya dijital bir model termometre seçilir. Mutfakta yiyecek, içecek gibi şeylerin ısısı kontrol edilecekse besin termometresi, fırın yahut başka elektronik cihaz ısısı takip edilecekse ona uygun bir model seçebilirsiniz. Lazer termometre seçerken sabit  ya da hareketli model seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Cihazın hassasiyet ve emisyon seviyesi, ölçüm noktaları, hafızası gibi teknik özelliklerini inceleyebilirsiniz. İklim kontrolü ve nem ölçümü yapan higrometreler de yine analog ve dijital modellere ve özelliklerine ve markasına göre uygun fiyatlarda satılır. Pille çalışan ev tipi modellerin masa üzerinde kıullanıma uygu ayaklı modelleri ve duvara asılabilen modelleri mevcuttur.  Genellikle -30 - +50 derece sıcaklıkları ve %10 ile %100 arasındaki nem oranını ölçerler. Profesyonel kullanım için üretilen higrometreler, inşaat sektöründe ve yetiştiricilikte ağaçlar üzerinde kullanılırlar ve batarya ile çalışırlar. Ahşaptaki nemi ölçmeye yarayan bu aletler, tek el ile kolayca kontrol edilebilir. İhtiyaç duyuluyorsa ölçüm verilerini kaydeden modelleri de bulunur. Çok sayıda ve çeşitteki termometre ve higrometre modelini cimri.com üzerinde inceleyebilir, size en uygun modeli seçebilirsiniz.  

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery