Açı Ölçer

En Ucuz Açı Ölçer Fiyatları

29 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    ateş ölçer
Açı Ölçer fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Açı Ölçer modelleri ve Açı Ölçer fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Açı Ölçer kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Stanley, Format, Maped, Bts. 29 adet Açı Ölçer fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Dewalt DCE089D1R Lazer Distomat
Dewalt DCE089D1R Lazer Distomat
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

İnşaat alanlarında kullanılan bu alet, çeşitli bölgelerde ki açıların ölçülmesini işlemini gerçekleştirir. Açı ölçerin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bosch, Stanley markalarının açı ölçer modellerini Cimri.com dan temin edebilirsiniz.

Açı Ölçer Nedir?

Açı ölçme işlemi iletki ile yapılır. İletki, alt kısmında düz bir cetvel olan ve bu cetveli iki tarafından başlayarak yarım daire biçiminde üst kısmından birleştiren bir yaydan oluşur. İletki kullanımı bilindiği takdirde bütün çokgenlerin açıları kolaylıkla hesaplanabilir. Açı değerlerini bulmak için iletki üzerinde asıl bakılması gereken yer genellikle yay kısmı ve yayın tam ortasına karşılık gelen merkez noktasıdır. Bu nokta, eski yapım iletkilerde cetvel kısmının tam ortasında bulunan oval çıkıntı üzerine bir artı işareti konularak belli edilirdi. Yeni yapım iletkilerde ise oval çıkıntının ortasında bulunan bir delik ile işaretlenmiştir. Bu makine mimari ve inşaat alanlarında kullanılır. Cimri.com da satışa sunulan açı ölçerlerin birden fazla çeşidi mevcuttur. Dijital açı ölçer, Eğim ölçer, Terazili açı ölçer, Fayans lazeri, Mekanik açı ölçer, Çubuklu büyüteçli ölçer, Kumpas, el kantarı gibi ürünlerde satışa sunulmaktadır. Açı ölçer fiyatları model ve marklara göre farklılık göstermektedir.

Analog Açı Ölçer Nedir?

Açı ölçer, derece cinsinden açıyı ölçmek için kullanılan alet olarak bilinmektedir. Açı ölçer genellikle 180 derece olarak bulunur fakat 360 derecelik açı ölçerler de bulunmaktadır. Analog açı ölçerlerde ölçülecek açıya ait doğruların yönlerini tespit etmeniz gerekmektedir. Sol tarafa bakan açılar için açı ölçerin yay bölümünde yer alan 0-180 arası sayılar arasından sola bakanlar seçilir ve buna göre açı değeri okunur.

Dijital Açı Ölçer Nedir?

Dijital açı ölçerlerde sizin açıyı okumanıza gerek kalmamaktadır. Açılıp kapanabilen bir formda olan dijital açı ölçerleri, açının iki doğrusuna yerleştirdiğiniz zaman aletin ekranında direkt olarak açıyı görebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında dijital açı ölçerlerin daha pratik olduğunu söyleyebiliriz. Yeni çıkan 3 boyutlu ölçüm cihazları da oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır ve onların da dijital modelleri vardır.

Açı Ölçer Nerede Kullanılır?

Açı ölçer, derece cinsinden açıyı ölçmek için kullanılan alet olarak bilinmektedir. Açı ölçer genellikle 180 derece olarak bulunur fakat 360 derecelik açı ölçerler de bulunmaktadır. Açı ölçerler pek çok yerde kullanılmaktadır. Açı ölçerlerin en yaygın kullanıldığı alanlar mimarlık, mühendislik ve inşaat gibi alanlardır. Bunların haricinde okullarda geometri ve matematik dersinde de açı ölçerler kullanılmaktadır. Açı ölçerler ayrıca çok yaygın olmasa da bilgisayar programları ve grafiklerinde, tasarımlarda ve zanaatla ilgili teknik çalışmalarda kullanılmaktadır. Pek çok çeşidi bulunan açı ölçerlerin kullanım alanları oldukça geniş olduğu için pek çok çeşidi de bulunmaktadır. Açı ölçerlerin çeşitleri genellikle kullanıldığı alanlara göre farklılık göstermektedir.

Açı Ölçer Çeşitleri Nelerdir?

Açı ölçerlerin en sık kullanılan çeşitleri dijital göstergeli, mıknatıslı ve analog olanlarıdır. Ayrıca yeni teknolojiler sayesinde usb uyumlu açı ölçerler de bulunmaktadır. Açı ölçer çeşitlerinin pek çoğu Cimri.com’da yer almaktadır. Farklı sitelerdeki fiyatlarını karşılaştırıp ihtiyacınıza göre açı ölçer satın alabilirsiniz. Sitede Bosch, Stanley ve BMI markalarına ait farklı açı ölçer modelleri bulunmaktadır. Ölçüm aletleri kategorisine tıklayarak tüm bu markalara ait farklı modelleri inceleyebilirsiniz. En uygun fiyatlı açı ölçerleri cimriçcom fiyat karşılaştırma özelliğini kullanarakbulabilirsiniz.

Açı Ölçer Nasıl Kullanılır?

Açı ölçme işlemi yaparken öncelikle ölçülecek açının doğrularının hangi yöne baktığı tespit edilmelidir. Eğer açının doğruları sol tarafa bakıyor ise iletkinin yay kısmında bulunan iki adet 0-180 arasındaki sayılardan sol tarafa bakan kullanılır. Eğer doğrular sağ tarafa bakıyor ise 0 değeri sağdan başlayan sayılar esas alınır. Açı kollarına uygun sayı kümesi belirlendikten sonra iletki, ölçüm pozisyonunda şeklin üzerine yerleştirilir. İletki ölçümlerinde doğru sonuçlar elde edebilmek için merkez noktasını doğru yerleştirmek önemlidir. Açı ölçme yapılırken sırasında dikkat edilmesi gereken husus merkez noktasını doğru bir şekilde iletkinin ortasına denk getirmek ve 0 noktasını tam olarak doğru üzerinde konumlandırmaktır. Ayrıca yay üzerinde bulunan içteki ve dıştaki açı değerlerinden hangisinin kullanılacağına doğru karar vermek gerekir. Açı merkezi ayarlanması ve 0 noktasının doğru yerleştirilmemesi durumunda ortaya çıkacak yanlışlıklar küçük çapta sayılar olacaktır. Ancak içteki ve dıştaki sayıların karıştırılması durumunda ortaya çıkan yanlış sonuç oldukça farklı değerler alacaktır.