Lazer Metre / Uzaklık Ölçer

Lazer Metre / Uzaklık Ölçer Fiyatları

316 Ürün gösteriliyor.
Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Lazer Metre / Uzaklık Ölçer modelleri ve Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Lazer Metre / Uzaklık Ölçer kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, İzeltaş, Makita, Ceta Form. 316 adet Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Lazer Metre / Uzaklık Ölçer Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Lazer Metre / Uzaklık Ölçer markası:

En Çok İncelenen Lazer Metre / Uzaklık Ölçer Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Lazer Metre / Uzaklık Ölçer Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 316 Lazer Metre / Uzaklık Ölçer modeli içerisinde en ucuz Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatı 5.81 TL iken, en yüksek Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatı 31698.19 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Lazer Metre / Uzaklık Ölçer fiyatı ise 1278.61 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Lazer Metre / Uzaklık Ölçer Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Lazer Metre / Uzaklık Ölçer modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Lazer Metre / Uzaklık Ölçer modeli:
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Lazer Metre

Lazer metre, lazer ile mesafe ya da ara ölçmeye yardımcı olan elektronik bir alettir. Hassas ölçüm yapma kapsamında özel olarak geliştirilir. Bu bağlamda profesyonel ve hatasız ölçüm sonuçları verir. Ayrıca lazer metre cihazı tek kişi ile rahatlıkla kullanılabilir. Ölçüm sonuçları her zaman tam ve kesin sonuçlardır. Cihaz mesafe aralığı ölçümü gerçekleştirirken lazer ışınlarından yararlanır. Cihazın odaklandığı ışınlar, lazer metre sayesinde etrafa yayılır. Bu işlemin ardından ise ışınlar kaynağa tekrar yansıtılır. Işınların yansıtılması aşamasında gerekli olan bir zaman dilimi bulunur. Zaman dilimi lazer metre aracılığı ile otomatik olarak ölçülür. Mesafe ölçüm işlemi tamamen lazer ışınları ile olduğundan ölçüm hassas şekilde gerçekleştirilir. Lazer metre alternatiflerinden olan diğer ölçüm çeşitleri hassas ve net sonucun alınması konusunda kimi durumlarda etkisiz kalabilirler. Özellikle manuel ya da ultrasonik ölçümlerde hassaslık ve netlik daha azdır.
Tüm bunların yanı sıra lazer metre hizalama açısından da avantajlı ölçüm seçenekleri arasında yer alır. Cihaz üzerinde yer alan kırmızı nokta ölçüm noktası olarak adlandırılır. Ölçüm noktası ulaşılması en zor alanlarda bile uygun hizalama tekniği ile düzgün ve net olarak çalışır. Özellikle odaların hacmi ve alanları hesaplanırken kusursuz ölçüm sonuçlarına ulaşılmasına olanak sağlar. Bunun yanı sıra lazer ışınlarının doğrudan ölçülen alana yöneltilmesi yanlışlıkların yaşanmasını engeller.

Lazer Metre Modelleri

Lazer metre çeşitleri, markadan markaya farklılık gösterebilir. Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen özellikler arasında lazer hizalama ile uzunluk ölçümü yer alır. Ayrıca odaların hacim ve alan tespitleri de gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra duvarlarda yüzey ölçümü ve dolaylı yoldan yükseklik ölçümü de yapılabilir. Her marka amaca ve ihtiyaca uygun olarak lazer metre üretimi gerçekleştirir. Bu doğrultuda ürün özellikleri farklılık gösterebilir. Lazer metrelerin tercih edilmesinin en büyük nedeni karmaşık çevrelerde bile ince ve hassas ölçüm gerçekleştirebilmeleridir. Ayrıca tripod kullanım özelliğine de sahiptir. Bu sayede ellerin titremesinin önüne geçilerek daha net ve kesin sonuçlara ulaşılmasına olanak sağlar.

Lazer metre özellikleri arasında maksimum ölçüm mesafesi de yer alır. Bazı modellerde maksimum ölçüm mesafesi 60 metre iken, kimi modellerde ise daha uzun ya da kısa olabilir. Bunların yanı sıra bazı modellerde Pisagor ölçüm fonksiyonu da yer alır. Bu özellik sayesinde uzak mesafelerden yükseklik ölçümü gerçekleştirilir. Ayrıca lazer ışınları sayesinde mesafe otomatik olarak birleştirilir ve ölçüm bu şekilde yapılabilir. Uzun mesafelerin bölümdendirilerek ölçüm yapılabilmesi de yine lazer metre özellikleri arasında yer alır. Uzak mesafe ölçüm sonuçlarını daha net ve kesin görebilmek adına bazı modellere dijital ve LED aydınlatmalı ana ekranlar da yerleştirilir. Dijital ekranlardan tüm ölçüm sonuçları takip edilebilir.

Bu özelliklerin yanı sıra cihazdaki ön ya da arka kenar mesafelerinden ölçümler de yapılabilir. Küçük ebatları sayesinde ceplerde rahatlıkla taşınabilir ve bulunacak alanlarda da yer kaplamaz. Ürünün ağırlığı minimum düzeyde tutulmuştur. Bu sayede cihaz kullanılırken ağrı gibi sorunlara yol açmaz. Lazer metre özellikleri arasında yer alan bir diğer unsur ise, düşme, çarpma ve darbelere karşı ürünün korunmasını sağlayan kauçuk kaplama dış yapıdır. Bu yapı sayesinde üründeki deforme ve bozulmaların önüne geçilmiş olur. Ayrıca kimi modellerde lazer metreyi taşımak için üretilen özel taşıma çantaları da bulunur. Bu çantalarda da yine cihazı korumak adına farklı önlemler yer alır.

Lazer Metre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Lazer metre satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım özellikler vardır. Markadan ve firmadan bağımsız olarak bu özelliklere dikkat etmek, cihaz kullanım açısından da avantaj sağlar. Öncelikle lazer metreye hangi alanda ihtiyaç duyulduğu iyice saptanmalıdır. İhtiyaç doğrultusunda farklı markaların ürünleri araştırılmalı ve bu doğrultuda seçim yapılmalıdır. Bunun yanı sıra cihazın minimum ve maksimum ölçüm aralığına dikkat edilmelidir. Çok büyük ve geniş alanlarda ölçüm yapılacaksa ölçüm mesafesi daha fazla olan ürünler tercih edilmelidir. Ölçme süresi ise yine dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. İvedi ölçüm yapılması gereken durumlarda ölçüm süresinin kısa olması kullanım açısından avantaj sağlar.Tüm bunların yanı sıra lazer metre satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise, açı ölçme fonksiyonlarının ne düzeyde geliştiğidir. Lazer metre genellikle profesyonel ölçüm cihazı olsa da bazı modellerde açı ölçmek mümkün değildir. Dolayısıyla eğer açı ölçümü yapılacaksa üründe bu özelliğin olup olmadığı kontrol edilmelidir. İnşaat alanlarında sıklıkla çalışılacaksa, ürünün kolay ve rahat taşınması da avantaj sağlar. Bu nedenle küçük ebatlı ve hafif cihazlar tercih edilmelidir. Gece çalışmaları için ise ekran aydınlatmalı lazer metre modelleri idealdir. Lazer metrenin ölçüm yaptığı sonuçları hafızaya kaydetmesi, ileride kullanım kolaylığı sağlayabilir. Bu nedenle bu özelliğe de dikkat etmek gerekir.

Dilerseniz sizler de cimri.com internet adresinde yer alan lazer metre yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilir ve bütçenize uygun olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Lazer Metre Fiyatları

Lazer metre fiyatları, markadan markaya göre değişkenlik gösterebilir. Firmalar tüketici taleplerine bağlı olarak cihaz üretimi yaptığından dolayı, ürün özellikleri de farklılık gösterir. Özelliklerin değişmesi fiyatlara yansır. Örneğin, ekran aydınlatmalı cihazlar diğer modellere oranla daha pahalı olabilir. Bunun yanı sıra ölçüm mesafesi kısa ve dar olan lazer metre modelleri, daha geniş ölçüm mesafesine sahip olan ürünlerden daha uygun fiyatlıdır. Bu bağlamda fiyatlar, modele, özelliklere, markaya bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı durumlarda metre piyasasındaki dalgalanmalar da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir. Bunun yanı sıra kimi modellere son teknolojilerden olan bluetooth fonksiyonu eklenmiştir. Bu tür ürünlerin fiyatları diğer modellere nazaran yüksek olabilir. Ayrıca ölçüm sonuçlarını hafızasına kaydetmeyen cihazlar, kaydeden modellere göre daha uygun fiyatlı olabilir. Cihazın ölçümü metre kare ya da metre küp olarak gerçekleştirmesi de yine fiyatlarda farklılığa yo açan detaylar arasında yer alır. Ölçüm hassasiyeti ve ölçüm süresi de yine fiyatlarda değişkenliğe neden olur.

Sizler de cimri.com internet sitesinden lazer metre fiyatlarına detaylı şekilde ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Lazer Metre Kullanımı 

Lazer metre kullanımı diğer ölçüm alet kullanımına oranla farklılık gösterebilir. Lazer metre kullanımında zamandan tasarruf etmek adına, ölçüm yapılacak alanın dikkatli şekilde belirlenmesi gerekir. Bu yöntem cihazın kullanım ömrünü uzatır. Özellikle aşırı güneşli alanlarda cihazı uzun süre kullanmamak gerekir. Bunun nedeni güneş ışınlarının kimi modellere zarar verebilmesidir. Zarar gören modeller zaman içerisinde hassas ölçüm yeteneklerini kaybedebilir. Lazer metrenin bazı modelleri su geçirmezdir. Bu doğrultuda her ne kadar su geçirmez olursa olsun kullanımına dikkat etmek gerekir. Aşırı yağışlı havalarda dışarıda ölçüm yapmamak cihazın kullanım ömrünü arttıran detaylar arasında yer alır. Bunun yanı sıra karmaşık ölçümler yapılırken cihazı zorlamamak gerekir. Zamanı iyi belirlemek bu doğrultuda önem taşır. Lazer metreyi kullanırken hassas davranmak da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Özellikle cihazın yere düşmesini engellemek, onu olabilecek büyük darbelerden korumak gerekir. Cihaz kullanımı tek bir tuşla yapılabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery