track source
track source

Şerit Metre

Şerit Metre Fiyatları

363 Ürün gösteriliyor.
Şerit Metre fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Şerit Metre modelleri ve Şerit Metre fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Şerit Metre kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, İzeltaş, Ceta Form, Modatools, Stanley. 363 adet Şerit Metre fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Şerit Metre Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Şerit Metre markası:

En Çok İncelenen Şerit Metre Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Şerit Metre Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 363 Şerit Metre modeli içerisinde en ucuz Şerit Metre fiyatı 6.06 TL iken, en yüksek Şerit Metre fiyatı 2159.42 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Şerit Metre fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Şerit Metre fiyatı ise 59.73 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Şerit Metre Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Şerit Metre

İnsanlar eski günlerden bugünlere; gördükleri, duydukları, yani genel olarak duyumsadıkları şeyleri birbirlerine aktarabilmek adına çeşitli terimler ortaya çıkarır. Bu terimlerin bazıları bilimsel çalışmalar sonucunda ortaya çıkarken, bazıları ise tamamen halk arasında kullanıla kullanıla oluşur. İnsanlar zaman içerisinde ağırlıkları birbirlerine anlatabilmek için dirhem, okka gibi birçok kelime kullanır. Bugün ise kilogram terimi ağırlık için çok daha fazla tercih edilir. Aynı durum uzunluk ölçüleri için de geçerlidir. Kulaç, kirah, fersah gibi birçak uzunluk teriminin kullanımının ardından bugün dünyanın neredeyse her yerinde metre terimi uzunluk birimi olarak kabul edilir. Şüphesiz ki bir şeylerin uzunluğunu ölçmek oldukça önemli olabilir. Endüstriyel işlerde uzunluğun hassasiyetin çok önemlidir. Bu yüzden hassas ölçüm yapılması gerekir. Ya da ev ve işyerlerinize, yeni bir koltuk alacaksanız koltuğun yerini ölçüp ona göre bir koltuk asmak istersiniz. Yani uzunluk ölçme gereği, hayatınızın pek çok alanında karşınıza çıkabilir. Bu sebeple bu ihtiyacınızı gidermek adına üretilen şerit metreler, metre birimini kullanan bir mekanizmanın şerit şeklinde sarılmasıyla elde edilir. 1950’ lerden beri marangozlar, elektrikçiler, demirciler, mühendisler ve daha birçok meslek grubunun uzunluk ölçüm ihtiyacı, şerit metreler sayesinde görülür.

Şerit Metre Çeşitleri

Günümüz dünyasında uzunluk ölçümü, hayatın her alanında büyük önem taşır. Endüstriyel değeri olan meslek gruplarının uzunluk ölçümü yapmadan işleyebilmesi imkansızlaşır. Sadece meslek gruplarında değil, uzunluk ölçümü kişisel kullanımlar için de oldukça önem arz eder. İnsanlar evlerinin içinde belirli bölümleri ölçerek buraya çeşitli işlemler yapmak isteyebilir veya kendi vücudunu ölçerek buna bağlı kıyafet seçimi vs. yapabilir. Yani kısaca söylemek gerekirse uzunluk ölçümü yapabilmek her insan için oldukça mühim olur. Uzunluk ölçüsünü en kolay şekilde yapabilmek için üretilen şerit metreler, değişik özellik ve kapasite seçenekleriyle satın alınabilir. Şerit metreleri birbirinden ayıran özelliklerden biri, şerit metrenin üretildiği malzemedir. Çelik şerit metreler bulunabildiği gibi, plastik şerit metreler de bulunur. Şerit metrenin üretildiği malzeme, dayanımı üzerinde değişiklik yaratır. Şerit metreler çok farklı iş ortamlarında kullanıldığı ve oldukça fazla düşüp darbe görme olasılığına sahip olduğu için, şerit metrenin sağlamlığı kimi durumlarda oldukça kritik olabilir. Şerit metreleri birbirinden ayıran bir diğer önemli özellik kapasitedir. Kapasite, şerit metrenin maksimum ne kadar metre uzunluk ölçebileceğinin değeri olarak ifade edilir. Piyasada 3 m şerit metre gibi nispeten kısa modeller bulunduğu gibi, 10 m şerit metre gibi uzun kapasiteli şerit metreler de bulabilirsiniz. Şerit metreler arasında kalite farkı yaratan bir diğer konu, şerit toplama mekanizmalarıdır. Şerit metrelerin üstünde bulunan ve açılmış şeritlerin otomatik bir şekilde toplanmasını sağlayan mekanizma, kalitesiz şerit metrelerde kısa sürede bozulabilir ve bu da şerit metrenin kullanım kolaylığını büyük oranda etkileyebilir. Şerit metrelerin şerit bölgesi de çeşitli genişliklerde bulunabilir. Bazı kullanımlarda geniş şeritler daha avantajlı olabilirken, bazı kullanımlarda ise dezavantaj sağlayabilir. Yapılan işin nevine göre hem kapasite, hem de şerit formu doğru seçilmesi gerekir. Ağır şartlarda çalışan insanlar için genelde kullanılan her türlü üründe ekstra kolaylaştırıcı veya güvenlik sağlayan unsurlar bulunması istenir. Örneğin giydikleri ayakkabılar, sağlamlaştırılmış, güvenliği arttırılmış olur. Aynı bunun gibi, böyle şartlarda çalışan insanlar için üretilen ağır hizmet tipi şerit metreler de bulunur. Sadece şerit metre değil, bu şartlarda kullanılmak üzere üretilmiş ağır hizmet tipi kırma metre seçenekleri de bulunur.

Şerit Metre Fiyatları

Uzunluk ölçümü pek çok insan için bir ihtiyaç olduğu için, bu ihtiyacı gidermeye yönelik üretim yapan pek çok marka ortaya çıkar. Dolayısıyla şerit metre üretimi yapan çok sayıda marka bulunur. Bu durum da şerit metre fiyatlarının büyük oranda değişiklik göstermesine sebebiyet verir. Piyasada bu tip ölçüm, hırdavat ürünlerinde özelleşmiş markalar, daha kaliteli ürün sunma güvencesine sahip oldukları için fiyatları biraz daha pahalı olabilir. Şerit metre fiyatları arasında değişiklik yaratan bazı faktörler bulunur. Bunlardan ilki malzeme türüdür. Çelik şerit metreler, plastik şerit metrelere göre daha pahalı seçenekler arasında yer alır. Diğer bir önemli konu şerit metre kapasitesi olur. Daha uzun şerit metreler, daha kısa olanlara göre daha pahalı seçenekler olarak karşınıza çıkar. Eğer siz de şerit metre modellerini incelemek ve farklı satış platformlarında sunulan fiyatları kıyaslamak isterseniz, cimri.com üzerinden bu isteğinizi gerçekleştirebilir ve kendiniz için en ekonomik kararı verebilirsiniz.

Şerit Metre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hırdavat ürünlerinde ürünü satın almadan önce ürüne duyulan ihtiyacın nedenleri iyice belirlenmesi gerekir. İhtiyaçların iyice belirlenmemesi durumunda yanlış ürünler satın alınabilinir ve bu da mağduriyet yaratabilir. Konu şerit metreler olduğunda cevaplanması gereken ilk soru, maksimum kaç metre ölçüm yapılmasının planlandığıdır. Çoğu insan için çoğu durumda 5 m şerit metreler yeterli olur. Ama yine de sizin ihtiyacınız doğrultusunda daha uzun bir modele ihtiyacınız olabilir veya 5 metrelik bir model sizin için fazladan para vermek manasına gelebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da şerit metreler genel olarak 1mm ve 0.5 mm hassasiyetli üretilirler. Sizin  yapacağınız iş itibariyle ne kadar hassasiyete ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz ve buna bağlı olarak doğru şerit metreyi almanız gerekir. Eğer şerit metre işinizi görmüyorsa, dijital tekerlekli mesafe ölçer gibi daha yüksek teknoloji alternatiflere yönelebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery