track source
track source

Su Terazisi

Su Terazisi Fiyatları

622 Ürün gösteriliyor.
Su Terazisi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Su Terazisi modelleri ve Su Terazisi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Su Terazisi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, İzeltaş, Ceta Form, Beta Tools, Stanley. 622 adet Su Terazisi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Su Terazisi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Su Terazisi markası:

En Çok İncelenen Su Terazisi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Su Terazisi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 622 Su Terazisi modeli içerisinde en ucuz Su Terazisi fiyatı 7.75 TL iken, en yüksek Su Terazisi fiyatı 10468.59 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Su Terazisi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Su Terazisi fiyatı ise 310.93 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Su Terazisi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Su Terazisi

Su terazisi, insanlığın icat ettiği en önemli ölçü cihazlarından biridir. 1630 senesinde İtalyan astronomu G. Riccioli tarafından icat edilmiştir. Su terazisi ismini, yapımında kullanılan su ve hava kabarcığından dolayı almıştır. Tüpün içinde bulunan sudaki hava kabarcığının yerine göre ölçüm işlemi yapılır. Su terazisi sayesinde bir yüzeyin tam dikey ya da yatay olup olmadığını ürünü kullanarak saptayabilirsiniz. Farklı açılara sahip eğimleri ölçmek için farklı açılara sahip su terazileri üretilir. Su terazisini işleri gereği en çok inşaat ustaları ve mobilyacılar kullanır. Bu kişiler su terazisiyle birlikte işlerini daha düzgün bir şekilde yaparlar. Bununla birlikte çoğu insanda bulunduğu ortamın şık görünmesini ve ev içindeki eşyalarının simterik olmasına özen gösterir. Sahip olduğunuz su terazisiyle evinizde veya çalıştığınız ofiste asacağınız tablodan, masanızın bacağını düzeltmeye kadar pek çok iş sırasında bu ürünü kullanabilirsiniz. Su terazileri teknik bakımdan ve kullanım alanlarına göre birden çok modeli bulunur.

Su Terazisi Modelleri

Kullanıcıların en çok tercih ettiği 45° ,90°, 180° ölçüm yapabilen su terazileridir. Su terazisinin düzgün duvarlar, düzgün binalar, düzgün devasa yapıların yapımında etkisi büyüktür. Su terazileri standart ve elektronik olmak üzere iki farklı versiyona ayrılır. Ayrıca teknik ve kullanıma göre ise birden çok bölüme ayrılır. Neredeyse bütün su terazisi modelleri yatay olarak tasarlanır. Dijital su terazisi standart su terazilerine göre çok daha hassas ölçüm yapma özelliğine sahip olup genelde nokta atışı ölçüm yapar. Yapılan ölçümleri hafızasına alma özelliği de bulunur. Ölçümleme tuşu sayesinde istediğiniz konumda sıfırlanabilir. Dijital su terazisi yapı ve inşaat gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Cep tipi su terazisi ise isminden de anlaşılacağı üzere boyutu küçük olup  ve bu özelliği sayesinde kullanıcılara kullanış kolaylığı sağlar. Ev içinde veya istediğiniz bir yerde ufak tefek alanlarda ölçüm yapmak için en ideal su terazisi modelidir. Lazer su terazisi ise size daha uzun mesafelerin ve istediğiniz noktaların ölçülmesinde yardımcı olur. Hassas ölçüm yapan terazi çeşitlerinin başında gelir. Yapacağınız işlemlerin daha sağlıklı ve ölçülü olmasını sağlar. Tripodlu lazer su terazisi ile de alacağınız seviye belirlendikten sonra cihazı sabitler. Cihazınızın lazer özelliği sayesinde kot taşıma işlemini kolay bir şekilde halledilebilir hale getirebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından en sevilen özelliklerinin başında yere kolayca sabitlenebilmesi ve işaretlenen yerlerdeki kot farklarını ölçülmesi gelir. Ağır hizmet tipi su terazisi daha çok inşaat sektöründe kullanılan bir çeşit su terazisidir. Genellikle darbelere karşı dayanıklı materyallerle tasarlanmış üründür. Manyetik özelliği bulunan ağır hizmet tipi modeli inşaat sektörü gibi alanlarda ölçüm konusunda kolaylık sağlar. Su terazileri farklı boyutlarda olabilir. Ölçeceğiniz alanın büyüklüğüne göre su terazisinin büyüklüğü size kolaylık sağlar. Eğer kullanacağınız alan küçük ise satın alacağınız su terazisi 100 cm boyutlarında olabilir. Şayet daha geniş alanlarda ölçüm yapacak iseniz satın alacağınız su terazisi 200 cm boyutlarında olması gerekir. 

Su Terazisi Fiyatları

Su terazisi fiyatları kullanım yerlerine ve kullanım koşullarına göre çeşitli modellere sahiptir. Ürünün sahip olduğu her bir özellik farklı kullanıcılara farklı kolaylık sağlayabilir. Bu farklı özellikler içeriğine göre ürünün fiyatını etkiler. Örneğin; lazerli su terazileri ve dijital su terazileri daha çok teknik donanıma sahip olduğu için fiyatları da farklılık gösterir. Su terazisi fiyatları birden farklı özelliklere göre belirlenir. Dijital özellikleri, lazer özelliği, tripod ayaklarına sahip olması gibi özellikler standart bir su terazisine göre fiyat göstergesinde bir değişikliğe sebep olabilir. Alacağınız ağır hizmet tipi su terazisi ile standart tip su terazisi fiyatı aynı olmayabilir. Ağır hizmet tipi su terazileri daha çok inşaatlarda kullanıldığından darbelere karşı daha dayanıklı materyallerden üretilir. Bu durumda maliyet olarak fiyatlara yansır. Standart tip su terazisi ise daha çok evlerde kullanılacağından farklı materyallerden üretilir ve fiyatı daha uygundur. Ürününün içerisinde kullanılan materyaller ürünün fiyatında artış veya azalma yaşanmasına sebep olabilir. Ham madde olarak fiyatı pahalı olan materyaller ürünün üretiminde kullanıldığında bu durum fiyatlara da yansır. Uygun fiyatlı su terazilerini bulmak için cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapılabilir. 

Su Terazisi Satın Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Su terazisi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri alacağınız ürünü nerede ve ne amaçla kullanacağınızdır. Eğer su terazisini evinizde çok sıklıkla kullanmayacaksanız boyut olarak ufak ve fiyat olarak da bütçenizi zorlamayacak ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak satın alacağınız ürün bir inşaatta kullanılacak ise ürünün güvenliği ve yapılacak işin kaliteli olması için daha nitelikli su terazilerini tercih etmeniz gerekir. Ayrıca ölçüm yapacağınız alanın büyüklüğü önemli olup, ölçüm yapacağınız alanın büyüklüğüne paralel olarak satın alacağınız su terazisinin de boyutunun değişmesi gerekir. Eğer yapacağınız ölçüm hassas bir ölçüm ise dijital su terazisi veya tripodlu özelliklere sahip bir su terazisi satın almanız ölçümünüz açısından daha faydalı olur. Su terazisi satın almadan önce alacağınız ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarını okumak size katkı sağlar. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce cimri.com’u ziyaret ederek satın alacağınız ürün ve fiyatları hakkında karşılaştırma yaparak sağlıklı bir karar verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery