Marka
Stanley
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

SU TERAZİSİ NEDİR?

İki nokta arasında ki eğimi kontrol eder. Ve eğimin yönünü basit bir şekilde bulmamızı sağlayan cihazdır. Geçmişi Mısırlara dayanmaktadır. Daha sonraları Müslümanlar geliştirerek yeni bir boyut kazandırmıştır. Geçmişi 1630 yılına dayanmaktadır. G. Riccioli tarafından 1630 yılında bulunan bu terazi, iki cam tüplerden oluşmaktadır. Tüplerdeki su düzeyinin aynı olması, terazinin yatay olduğunun gösterir. Değişik açılarda eğimi ölçmek için dereceli açılarda üretilen Su terazileri de üretilmektedir. Günümüzde en çok saha bulanları, 45° ,90°, 180° ölçüm yapanlardır. Yapılacak olan işin derecesine göre dijital ve analog olarak üretilmektedir. Dijital olanlara lazer eklenerek uzun aralık istenilen noktanın yatayın ölçülmesi sağlamaktadır. Su terazisinin içindeki sıvı sudur. Terazinin içinde hava baloncuğu da vardır.

SU TERAZİSİ, NERELERDE KULLANILIR ?

Yapı işleri ve inşaat alanlarında kullanımı mevcuttur. Bu ürün, marangozluk da yapılan işlerde kullanılır. Genellikle yüzeyin ve yerle muvazi / koşut olup olmadığını anlamaya yaramaktadır.

HORTUMLU SU TERAZİSİ NEDİR ?

Hortum terazisi, su terazisi işlevini görmek amacıyla şeffaf bir borunun içine su verilerek yapılan ve netice bakımından su terazisi ile aynı dengeliğe sahip olan oldukça kolay bir yöntem olarak önümüze çıkmaktadır. Hortum terazisi kullanımı oldukça basit olan bu kolay gereç, yüzlerce hatta binlerce metrelik yüzeylerin eğimini ölçmeye yarar.

HORTUM TERAZİSİ İLE SU TERAZİSİ ARASINDAKİ FARK NEDİR ?

Benzer yöntemi kullandıklarından dolayı, çalışma prensibine bakıldığında su terazisi ile arasında çok büyük bir fark bulunmamaktadır. Hortum terazisi, su terazisinin bilakis bu iş için endüstriyel olarak üretilmiş halidir. Tek özelliği şeffaf olmasıdır. Ve içindeki hava balonun görünmesidir. Su terazilerinde olduğu gibi suyun yüzeysel çekim ile birleşimi sonucu hava balonun tüm çekim alanına toplanmasından meydana gelmektedir.

Hortum Terazisi için kullanılacak hortumun şeffaf olması gerekmektedir. Gerekli uzunda olması uzun bir hortum yüzlerce metrelik bir düzlemi bile ölçmeye yarar.

Bmi, Stanley, Troy, İzeltaş, Roney, Nora, Wer ve Dbk markalı ürünleri, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz. Ayrıca, fiyat alarmlarını kullanarak, fırsatları yakalayabilirsiniz.

https://www.cimri.com/su-terazisi