Multimetre

Multimetre Fiyatları

323 Ürün gösteriliyor.
Multimetre fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Multimetre modelleri ve Multimetre fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Multimetre kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Ceta Form, Beta Tools, Proskit, Retta. 323 adet Multimetre fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Multimetre Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Multimetre markası:

En Çok İncelenen Multimetre Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Multimetre Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 323 Multimetre modeli içerisinde en ucuz Multimetre fiyatı 13.57 TL iken, en yüksek Multimetre fiyatı 10615.58 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Multimetre fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Multimetre fiyatı ise 172.8 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Multimetre Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Multimetre

Yaşadığımız dünyada her nerede olursanız olun en önemli kullanım alanlarını kapsayan elektrikle iç içe bir yaşantı sürersiniz. İnsanlığın en ciddi buluşları arasında öncü olan elektrik bulunduğu günden beri hayatın merkezinde yer alır. Kişiler tarafından doğru bir şekilde kullanıldığı zaman elektriğin insan sağlığına hiçbir zararı bulunmaz. Zaman ilerledikçe meslek grupları içinde yer alan elektrik konusu geniş çaplı bilgiler ışığında kullanılır. Özellikle elektriğin akım ölçüsü yaşantı düzeni için önemli bir konu olur. Elektriğin gerilimini, akımını ve ölçümünü yapmak için multimetre aletinden yardım alınır. Bir devre tasarımı yaparken kullanılması gereken komponentlerin dayanıklı olmasını veya sağlam olmayan komponentlerin düzeltilmesine çözüm üretmeyi amaçlayan ölçü aletine multimetre denir. Elektrik için kullanılan farklı özelliklere sahip multimetreler bulunur. Multimetre ölçü aleti tamamen insanların elektriği doğru ve sağlıklı kullanması amacı ile üretilir. Piyasa da farklı işlevleri bir arada toplayan multimetre ölçü aletleri bulunur. Frekans ve kısa devre ölçümü içinde kullanılan multimetreler ile sık sık bulunduğunuz ortamda elektrik kontrolü yapabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir probleme karşı hazırlıklı olma şansı yakalarsınız.

Multimetre Çeşitleri

Olması gereken voltaj akımını ve kademesini ölçmeye yarayan multimetre ölçü aleti yaşadığınız ortamda bulunan elektrik prizlerini voltajını ölçme imkanı sağlar. Eğer ilk kez multimetre kullanacaksanız bu cihazı kullanırken çok dikkat etmeniz gerekir. Önceden multimetre ölçüm aletinin çeşitlerini ve özelliklerini araştırarak bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Farklı markaların kullanıcılar için hazırladığı multimetre çeşitleri bulunur. Öncelikli olarak sahip olmak istediğiniz multimetre cihazını nerede ve nasıl kullanacağınızı netleştirmeniz, ölçüm aleti alırken işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Pratik kullanımı sayesinde gerekli olan bilgileri doğru şekilde öğrenirseniz multimetre ölçüm aletini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elektrikle ilgili sorunlara çözüm üretme ve onarım sağlama amaçlı kullanılan çeşitler arasında kullanıcıların en çok tercih ettiği cihazlar arasında multimetre dijital seçenek bulunur. Bu ölçüm aleti belirtildiği kullanım şartlarına uygun şekilde kullanıldığı zaman yaklaşık olarak 400 saate kadar pil ömrü sunar. Dijital multimetre ölçüm aletlerinin verdiği doğruluk oranı % 0.3 şeklinde hazırlanır. Elde tutularak kullanılan dijital multimetre cihazlar akım, voltaj ve frekans doğruluğu değişkenlik gösterir. Geniş bir dijital ekrana sahip olması nedenli ile verilen bilgi net bir şekilde okunur. Çeşitli dijital multimetre cihazlarına göre değişen çalışma ve saklama sıcak oranları bulunur.  Bu oranlara göre kullanım sağlar ise ölçüm cihazınızı uzun yıllar güven ile kullanabilirsiniz. Genel olarak meslek gruplarının tercih ettiği diğer bir ölçüm cihazı ise masaüstü multimetre çeşitleri olur. Elektrik eğitimi verilen okul laboratuvarlarında da masaüstü multimetreler tercih edilir. Bu ölçüm aletleri true RMS imkanına sahip oldukları için alabileceğiniz en doğru sonuçları sunar. Çeşitler arasında analog çubuk grafik ekranı cihazlarda yer alır. Farklı veriler ile donatılan tezgah üstü kullanımına uygun büyüklük ile üretilir. Yüksek hassasiyete sahip olan masaüstü multimetreler depolama ve geri çağırma benzeri özellikleri içinde barındırır. Ayrıca masaüstü kullanıma uygun olarak üretilen ölçüm cihazlarında da true RMS imkanı sunulur. Aşırı yük koruması bulunan masaüstü multimetre cihazların farkı boyutlarda ve farklı ağırlıklarda çeşitleri olur. Ekran boyutları da cihazlara göre değişiklik gösterir. Farklı hızlarda değişen değer takibi için cihaz arıyor iseniz analog multimetre çeşitleri sizin için uygun işlevlere sahip olur. Multimetre analog özelliğine sahip olduğu zaman aynı zamanda yine tezgah aracı olarak kullanabilirsiniz. Analog olan multimetrelerde anlaşılması çok kolay olan ibreli bir gösterge bulunur. Ayrıca bu cihaz çeşitlerinde düşük pil uyarısı olduğu için her zaman kullanıma hazır olup olmadığı anlaşılır. Veri tutma özelliği de bulunan analog multimetre cihazlar tercih edilen ölçüm aletleri arasında bulunur.

Multimetre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sizlerin ve sevdiklerinizin güvenliği için elektrikle ilgili problemleri çözerken oldukça dikkat hareket etmeniz gerekir. Her zaman iç içe olunan elektrikle beraber yaşanılan süre zarfında kullanılan elektriğin sağlıklı olup olmadığı kontrol edilmesi gerekir. Bunun içinde en kolay yöntem multimetre ölçüm aleti kullanmak olur. Fakat kendinize ve amacınıza uygun multimetre alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulur. Bu noktalar doğru cihaz kullanımı ve sağlık açısından gerekli olur. Multimetre markaları arasında araştırma yaparken aldığınız cihazın teknik özelliklerini tamamen öğrenmeniz gerekir. Ayrıca cihazı kullanmaya başlayacağınız zamanda sizlere belirtilen cihaz kurallarına göre kullanım sağlamanız gerekir. Multimetre ile ölçüm yaparken probların iletken yerlerine direkt olarak temas sağlamamaya özen göstermeniz önemli bir koşul olur. Belirtilen uygulama şekillerine göre kullanım sağladığınız sürece sahip olduğunuz multimetre ölçüm cihazınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Multimetre Fiyatları

Yaşadığımız çağda bireysel olarak veya meslek gruplarının güvenle kullandığı multimetre cihazlarını alırken fiyat araştırması yapmanız bütçeniz için sağlıklı olur. Farklı markaların ürettiği multimetre ölçüm cihazlarının içinde barındırdığı teknik özelliklerine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Multimetre fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz öncelikli olarak ölçüm cihazınızı nerede ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Çünkü multimetre ölçüm aletleri kullanım alanlarına göre farklı fiyatlarda sunulur. Cihazların büyüklüğü de fiyatı etkileyen koşullar arasında yer alır. Elle kullanılan ve masaüstünde kullanılan multimetre cihazlar farklı fiyatlarda hazırlanır. Hazırlanan ürünlerin kalitesi ve dış kaplaması da fiyat seçeneklerini arttırabilir. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek multimetre en ucuz seçeneklerine göz gezdirebilir, bu alternatifler arasında eleme yaparken kullanım amacınıza uyum sağlayacak olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery