Pensampermetre

Pensampermetre Fiyatları

116 Ürün gösteriliyor.
Pensampermetre fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pensampermetre modelleri ve Pensampermetre fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pensampermetre kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Ceta Form, Proskit, Wert, Teknogreen, Cem. 116 adet Pensampermetre fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pensampermetre Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pensampermetre markası:

En Çok İncelenen Pensampermetre Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Pensampermetre Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 116 Pensampermetre modeli içerisinde en ucuz Pensampermetre fiyatı 32.4 TL iken, en yüksek Pensampermetre fiyatı 11674.8 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pensampermetre fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Pensampermetre fiyatı ise 227.71 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pensampermetre Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pensampermetre

Elektrikli araçların günlük hayatta sıklıkla kullanılır olması, bu araçların doğru çalışabilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar. Gerek evde gerekse iş yerinde kullanılan elektrikli eşyalar için elektrik devreleri içerisinde elektrik akımını kullanılır. Güvenlik için bu elektrik akımlarının bazı işlevlerini belli aralıklarla ve belli aletler kullanarak kontrol edilmesi gerekir. Elektrik akımının akım şiddeti; genelde ampermetre kullanılarak ölçülür ve kontrol edilir. Ampermetreler, elektrik devresine port adı verilen uçlar yardımı ile bağlanıp ölçüm yapar. Akımla teması en aza indirip daha güvenli ölçümler elde edebilmek için pensampermetre ölçüm aletleri üretilir. Pensampermetre ölçüm aletleri; herhangi port ucu ile elektrik devresine bağlantı kurup, temas etmeden akım şiddetinin ölçülmesine yardımcı olur. Genelde alternatif akım devreleri kullanıldığı için pensampermetreler de alternatif akımları ölçecek donanımda tasarlanır. Farklı akım türlerini ölçülme ihtiyaç duyan kullanıcılar için farklı akım türlerini de ölçebilen pensampermetre çeşitleri bulunur. Pensampermetreler birbirinden farklı özelliklere sahip olan çeşitlerde üretilir. Kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile farklı boylarda ve farklı fonksiyonel özelliklerde çeşitleri bulunur.

Pensampermetre Çeşitleri

Pensampermetre çeşitleri; ölçebildikleri akım türlerine, fonksiyonel ve işlevsel özelliklerine, kullanılacakları elektrik devrelerin kapasitelerine göre farklılıklar gösterir. Donanımlarına göre pensampermetreler; analog ve dijital olmak üzere iki çeşite ayrılır. Günümüzde yaygın olarak dijital pensampermetre kullanılır. Dijital pensampermetreler; farklı fonksiyonel ve işlevsel özellikleri nedeni ile kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılır. Dijital pensampermetreler; ölçebildikleri akım türlerine, klemp çapı ve şekilline, maksimum ölçebildikleri akım şiddetinin değerine bağlı olarak farklı kullanım alanları için farklı özelliklerle tasarlanıp satışa sunulur. En sık kullanılan dijital pensampermetre, aynı cihazda alternatif akım ve kaçak akımı ölçebilendir. Daha kapsamlı ölçümler için alternatif akım, doğru akım, kaçak akım gibi farklı akım türlerini aynı cihazda ve en doğru değerlerle ölçebilen pensampermetre çeşitleri kullanır. Pensampermetre üretimi gerçekleştiren pek çok başarılı marka bulunur. Fluke markası; uygun fiyat ve yüksek performans ilkesi ile birbirinden farklı fonksiyonel özelliklere sahip pensampermetre çeşitlerini üretir. Fluke pensampermetre; gelişen teknik donanım özelliklerine sahip çeşitlerinin yüksek performansı nedeniyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Marka, geniş bir ürün yelpazesine sahip olması ve teknik destek hizmetleriyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Kullanım alanı ve kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için farklı özelliklerde farklı akım türlerini de ölçebilen kapsamlı ürün çeşitliliği bulunan Unit pensampermetreler üretilir. Markanın işlevsel özelliklere sahip pensampermetre çeşitlerinin dışında, daha kapsamlı ölçüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteli tam donanımlı pensampermetre çeşitleri de vardır. Pensampermetreler, daha dar elektrik devrelerinde pratik kullanılabilmesi için farklı şekillere ve çaplara sahip klamp ucuna sahip olarak üretilir. Pensampermetre çeşitleri; özellikleri nedeniyle farklılık gösterirken, klamp uçlarının farklı çap ve şekillere sahip olmaları nedeni ile de farklılık gösterir. Kullanıcıların pensampermetre tercihleri, kullanım alanlarına göre değişir. Kullanım alanlarına göre tercih edeceğiniz bir diğer pensampermetre çeşidi ise mini pensampermetredir. Mini pensampermetreler; özelliklerinin yanı sıra ergonomik boyu ile yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz cihazlardan biridir. Çok kapsamlı akım ölçümlerinde mini pensampermetre yerine akım şiddeti kapasitesi daha yüksek pensampermetreler kullanılır. Yüksek kapasiteli pensampermetrelerin hassasiyet aralığı daha düşük olduğu için hatalı ölçüm olası oldukça düşük olur. Boyutları daha büyük cihazlarla aynı özelliklere ve kapasiteye sahip olabilen mini pensampermetre çeşitleri de mevcuttur. 

Pensampermetre Fiyatları

Pensampermetreler, özellikleri ve kalitesine göre farklı aralıkta fiyatlarına sahip olarak satışa sunulur. Fiyatları etkileyen özellikler içerisinde, genel olarak alternatif akım ölçebilme yetisi bulunur. Pensampermetrelerin alternatif akım dışında; doğru akım, kaçak akım ve farklı akım türlerini ölçen çeşitleri bulunur. Pensampermetre fiyatlarında, bu akım türlerinden hangileri ölçebildiği etkili olur. Pensampermetreler potlara ihtiyaç duymadan akım ölçümü yapar. Bu özelliği nedeniyle daha pratik kullanım sunar ve kullanıcıların beğenini kazanır. Fluke pensampermetre fiyatları; markanın kalitesine, teknik desteğine ve pensampermetre çeşitlerinin sahip olduğu özelliklerine göre değişiklik gösterir. Tam kapsamlı pensampermetreler, yüksek akım şiddeti ölçtüğü için diğer çeşitlerden farklı donanımlara sahiptir. Bu sebeple fiyatları, diğer pensampermetre çeşitlerinde biraz yüksek olabilir. Pensampermetre fiyat aralığının belirlenirken pensampermetrelerin boyutları, ölçebildikleri akım türleri, klamp çapı ve şekli büyük rol oynar. Mini boy pensampermetre fiyatları; farklı kapasiteleri ve ergonomik yapısı sebebiyle daha uygun seviyelerde satışa sunulur.

Pensampermetre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Pensampermetre seçiminizi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk unsur üretim yeri ve kalitesi olur. Dijital pensampermetrelerin düzgün ölçüm değerleri verebilmesi için kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Dijital ürünlerin kaliteli olması; doğru ölçüm değerlerini ölçmesine ve kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Pensampermetre ölçü aleti; alternatif akım, doğru akım, kaçak akım, gerilim akımı gibi birçok akım ölçümünü gerçekleştirmekte kullanır. Pensampermetre genelde alternatif akım ölçümü gerçekleştirir. Ölçüm yapmak istenilen akım türüne göre o özelliklere sahip olan pensampermetre çeşitleri tercih edilir. Pensampermetre satın alırken önce özellikleri incelenir ve ölçüm yapmak istenilen akım türüne uygun olanı çeşitleri tercih edilir. Pensampermetre çeşitleri, klamp çapına ve şekline göre farklı özelliklere sahiptir. Kullanım sağlanacak elektrik devresinin alanına göre farklı kalp çaplarına sahip pensampermetre çeşitleri kullanılır. Dar kablo aralıklarında ölçüm yapılabilmesi için pensampermetre clamp şeklinin; damla şeklinde ya da dar çaplı olması gerekir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery