• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Nivo Nedir?

  Özellikle inşaat ve harita sektörü için oldukça önemli bir alettir. Belirlenen iki nokta arasındaki yükseklik farkını bularak, düz arazideki yükseklik farklarını belirlemek amaçlı düşeyleri hesaplayarak harita çıkarmaya yarayan üç ayaklı bir ölçme aletidir. Kısaca ölçüm yapmaya yarayan dar açılı bir dürbün olarak da açıklanabilir. Bu cihazların çeşitleri, optik nivo ve lazer nivo olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

 • Nivo Çeşitleri Nelerdir?

  Bu ölçü aletleri iki çeşide ayrılmaktadır. Bunlar optik ve lazer nivo çeşitleridir. Optik Nivolar: belirlenen bir açı ekseninde dönen bir optik başlığı yani dürbünü olan ve dürbünden bakıldığında mira adı verilen ölçme cetvelini görerek ölçüm yapan çeşitlerdendir.

  Lazer Nivolar: genellikle iç mekanlar için kullanılan bir türdür. Yatay ve dikey eksende lazer ışınları vererek bu ışınlar sayesinde kolaylıkla ölçüm yapılmasını sağlar.

 • Dewalt, Stanley, Leica ve Bosch gibi en kaliteli markaların en iyi modellerini uygun fiyat sıralamaları ile cimri.com’da bulabilirsiniz!

 • Nivo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Dürbünlü ya da lazerli yükseklik ölçme aletleri olan bu cihazlar, harita ve inşaat sektörü için oldukça önemli bir ölçüm aletidir. Bu nedenle ölçüm yaparken, santimler hatta bazen milimler bile büyük önem taşıdığı için ölçümlerin doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Doğru bir şekilde ölçüm yapabilmek için, öncelikle doğru bir cihaz seçmeniz çok önemlidir. Bu nedenle nivo alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı konular vardır. Bunlar;

  · Seçeceğiniz cihazın markasını tanıyor ve markanın güvenilirliğine inanıyor olmalısınız.

  · Kullanacağınız alana göre en uygun cihazı belirlemelisiniz.

  · Seçtiğiniz markanın teknik servisine dikkat etmelisiniz. İlgili ve kaliteli bir teknik servis olması önemli bir konudur.

  · Seçeceğiniz cihazın büyütme ve hassasiyet ayarına dikkat etmelisiniz. Hassas ölçüm gerektiren alanlar için ölçüm yapacağınızdan dolayı seçeceğiniz cihazın hassasiyeti sizin için önemlidir.

  · Seçeceğiniz cihazın markası kadar satıcının güvenilir olması da oldukça önemlidir. Güvenilir bir satıcı yerine güvenilir olmayan bir satıcıdan alacağınız ürünün markası kaliteli olsa dahi ürünün sahte çıkma olasılığı vardır.

 • Cimri.com ile güvenilir satıcıların en kaliteli ürünlerine en uygun fiyat sıralamaları ile bir tıkla ulaşabilirsiniz!