Elektrikli Süpürgeler

Elektrikli Süpürgeler Fiyatları

1097 Ürün gösteriliyor.
Emiş Türü
Motor Gücü
Gürültü Seviyesi
Emiş Gücü
Toz Torbası
Toz Haznesi
Su Haznesi
Hareket Alanı
Halı Temizlik Performansı
Dar Aralık Ucu
360° Döner Hortum
Kablo Uzunluğu
Döşeme Başlığı
Özel Parke Ucu
Tutma Yeri
Toz Alma Ucu
Teleskopik Boru
Hava Filtreleme
Emiş Gücü Ayarı
Mikrofiber Bez
Perde Fırçası
Turbo Aparat
Merdiven Aparatı
Sert Zemin Süpürme Başlığı
Elektrikli Süpürgeler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrikli Süpürgeler modelleri ve Elektrikli Süpürgeler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrikli Süpürgeler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Samsung, Xiaomi, Philips, Arçelik. 1097 adet Elektrikli Süpürgeler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli Süpürgeler Markaları Nelerdir?

Elektrikli Süpürgeler Fiyatları Ne Kadardır?

Cimri'nin Seçimi
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elektrikli Süpürgeler

Elektrikli süpürge, ortamdaki katı ve sıvı maddeleri kendi bünyesinde toplayarak, ortamdan uzaklaştırmaya yarayan bir ev aletidir. İlk olarak 1906 yılında Fransa’da Robert Bimm tarafından Birum adıyla pompayla işleyen bir el süpürgesi üretilir. Tozun toplandığı kısım kova, toz torbası, boru vb. şeklinde tasarlanmıştır. Daha sonra üretilen elektrik motoru ile birleştirilen bu ilk tasarım, yerini günümüz elektrik süpürgelerine bırakmıştır. Günümüzde temizliğin vazgeçilmez bir unsuru olan temizlik süpürgeleri, her geçen gün daha gelişmiş bir teknolojiyle satışa sunulur. Yerleri süpürmenin yanı sıra halı, perde ve koltuk gibi farklı bölümlerin de temizliğini sağlayan elektrikli süpürgeler, kullanım amacına ve ihtiyaca göre farklı şekillerde tasarlanmıştır. Çeşitli elektrikli süpürge markaları farklı noktalarda uzmanlaşarak elektrikli süpürge üretir. Fakat hepsinin vaadi etkin bir temizlik sunmaktır. Farklı alanlarda kullanım kolaylığı, sessizlik veya hijyenik kullanım kolaylığı gibi gelişmelerin yanı sıra süpürgelerin yapısı da değişiklik gösterir. Dikey, yatay, sulu veya toz torbalı gibi birçok seçenekle satışa sunulan süpürgeler, tüm bu işlevsel özelliklerine dayanarak tercih edilirken; kullanmak istediğiniz ortamın genişliği, toz kapasitesi, eşyanın çokluğu veya kalabalık bir ortamda kullanılacak olması gibi farklı değişkenlere dikkat edilmesi gerekir. Süpürme performansı göz önünde bulundurularak alınacak bu aletler kullanım kılavuzlarına uygun bir biçimde kullanıldığında, bulunduğunuz ortamın uzun süreli hijyenini sağlar. Böylece kendinize ve sevdiklerinize sağlıklı bir yaşam ortamı sunabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Özellikleri

İcadından günümüze kadar süpürgeler, motorun da devreye girmesi ile birlikte teknik anlam da birçok değişim geçirmiştir. Genel kullanımda elektrikli süpürgeler ilk olarak tipleri ile dikkat çeker. Yatay ve dikey olarak iki farklı tipte üretilen süpürgeler, kullanıcı talebine göre değişkenlik gösterir. Daha az yer kaplaması, sırt ve bel ağrıları çekenler için ergonomik bir kullanıcı deneyimi sunmasıyla dikkat çeken elektrikli süpürge dikey tasarımı ile oldukça sık tercih edilir. Motor gücü nedeniyle daha fazla tercih edilen yatay süpürgeler ise daha fazla toz kapasitesini bünyesinde toplaması ve daha iyi emiş gücü ile detaylı temizlik isteyenlerin tercihi olur. Bir diğer seçenek ise toz torbalı ve torbasız olarak üretilen süpürgelerdir. Elektrikli süpürge torbasız tasarımlarıyla toz ve kirin bir haznede toplanmasını sağlar. Bu nedenle her temizlikten sonra haznenin dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Elektrik süpürge toz torbalı olarak üretilmiş ise toz ve kiri torbada biriktirir. Bu nedenle torbanın sürekli kontrolü yapılarak değiştirilmesi gerekir. Son yıllarda gelişmiş teknolojileri ile satışa sunulmuş olan siklonik süpürgeler, hazneye giren hava yüksek hızda döndürülür, içindeki tozlar merkezkaç kuvveti ile arıtılır ve tozlar haznenin alt tarafında birikir. Üst düzey siklon teknolojisine sahip süpürgeler, iç içe üç ayrıştırıcı kullanarak bakteri, küf ve polenleri de yakalar. Böylece hijyenik olarak üst düzey bir kullanım deneyimi sağlar. Kablolu süpürgelerin kısıtlayıcı alanlarından kopmak isteyen kullanıcılar için üretilmiş olan şarjlı elektrikli süpürge modelleri de sıklıkla tercih edilir. Genellikle günlük ve yüzeysel temizlik için kullanılan bu süpürgeler, az yer kaplamaları nedeniyle tercih sebebidir. Islak kuru elektrikli süpürgeler ise ıslak-kuru madde ayrımı olmadan süpürme özelliği sunar. Bu süpürgelerde ise en büyük dezavantaj sesli çalışmasıdır. Elektrikli süpürge sulu temizleme alternatifi de sunar. Bu tip süpürgelerde tozlar suya hapsedilir ve böylece havada uçuşan tozların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Elektrik süpürgelerinde sıklıkla bahsedilen hepa filtreler de önemli bir tercih sebebidir. High Efficiency Particulate Arrest’in kısaltması olan HEPA filtreler, elektrik süpürgelerinin yakaladığı tozların %85-99 oranında kaçmasını engellemek üzerine tasarlanmıştır. Bu nedenle daha iyi hijyen için hepa filtreli süpürgeler önerilir. Birbirinden oldukça farklı üretilmiş elektrikli süpürge çeşitleri kullanıcılarına farklı yöntemlerle en iyi temizliği vaat eder.

Elektrikli Süpürge Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle ihtiyacınızın nasıl bir elektrikli süpürge olduğu konusunda karar vermeniz gerekir. Bu kararı verirken ortamınızın nasıl bir hijyen ihtiyacı olduğunu tespit etmeniz gerekir. Motor gücü bu seçimde önemli bir yer tutar. Süpürgenin ne kadar elektrik çektiğini gösteren bu değer ile seçeceğiniz cihazın ne kadar güce sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu noktada A sınıfı enerji tüketimine sahip bir süpürgeyi tercih ederek elektrik faturasından tasarruf edebilirsiniz. Tercihinizi yaparken bir diğer kriter ise emiş gücüdür. Emiş gücü, sahip olduğunuz elektrikli süpürgenin toz toplama performansını belirler. Böylece bulunduğunuz ortamın hijyen seviyesini belirleyen kriterin emiş gücü olduğu söylenebilir. Bu nedenle elektrikli süpürge satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden birisi emiş gücüdür. Elektrikli süpürge markaları bu tercih sırasında size oldukça farklı alternatifler sunacaktır. Seçim yaparken ihtiyacınız olan performansın yanı sıra süpürgenizin boyutunu da doğru seçmeniz önemlidir. Elektrikli süpürge küçük boyutlarda veya büyük boyutlarda üretilerek ihtiyaca göre farklı performans sunar. Elektrikli süpürge sessiz çalışması konusunda da bir tercih sebebidir. Özellikle gelişmiş teknolojiler ile oldukça sessiz elektrikli süpürgeler üretilir. Böylece rahatsızlık seviyesini ciddi anlamda düşüren bu süpürgeler ile günün her saatinde ve ses hassasiyetinin yoğun olduğu durumlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Fiyatları

Birçok markanın farklı standartlarda ürettiği elektrikli süpürgeler, buna dayalı oldukça geniş bir fiyat skalasına sahiptir. Elektrikli süpürge fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterir. Toz torbalı elektrikli süpürgeleri klasik üretim tarzları ile en uygun fiyatlara sahip olan çeşittir. Filtre sistemleri ve toz toplama şeklinin tasarımı da bu fiyatların üzerinde önemli bir etkendir. HEPA filtreli ve kendine özel sulu hazneleriyle üretilmiş olan elektrikli süpürgeler daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bunlara ek olarak sessiz çalışan elektrikli süpürgeler veya evcil hayvanlarla birlikte yaşayan kişiler için özel üretilmiş ve tüy, toz toplama kapasitesi daha yüksek olarak tasarlanmış elektrik süpürgeleri yüksek fiyatlarla sunulur. Cimri.com’dan elektrikli süpürge en ucuz seçenekleri sık sık takip edebilir, böylece bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu farklı fiyatlandırmalara rağmen yakalayacağınız indirimlerle kendiniz için en uygun ve kaliteli süpürgeye sahip olabilirsiniz.

Karşılaştır
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery