Elektrikli Süpürgeler

En Ucuz Elektrikli Süpürgeler Fiyatları

1042 ürün gösteriliyor.
Motor Gücü
Gürültü Seviyesi
Toz Torbası
Toz Haznesi
Su Haznesi
Tutma Yeri
Teleskopik Boru
Çok Arananlar
Elektrikli Süpürgeler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrikli Süpürgeler modelleri ve Elektrikli Süpürgeler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrikli Süpürgeler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Xiaomi, Samsung, Bosch, Philips, Arçelik. 1042 adet Elektrikli Süpürgeler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Elektrikli süpürgeler, küçük ev aletleri kategorisinde öne çıkan, ortamdaki katı ya da sıvı maddeleri emerek temizlemeye yarayan bir ev aletidir. Elektrikli süpürgelerin toz torbalı, toz torbasız, dikey ve de buhar temizleyicili çeşitleri vardır. Şimdi sizde, size en uygun elektrikli süpürgeyi en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri’de bulabilirsiniz!

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Teknolojik cihazların gelişmesi ve her alanda kullanılmaya başlaması ile insan hayatı daha kolay bir hale gelmeye başlamıştır. Özellikle ev yaşamı içerisinde yaşam kalitesi de buna bağlı olarak artış göstermeye başlamıştır. Evde kullanılan teknolojik cihazlar ev işlerinin de hızlı ve güvenilir olmasına imkan tanımaya başlamıştır. Bu cihazlardan bir tanesi de elektrik süpürgesi olarak karşınıza çıkıyor. Evlerde kullanılan elektrikli süpürgeler ile evinizi profesyonel bir şekilde temizleyebilir ve tozlardan arındırabilirsiniz. Elektrik süpürgesi ile süpürme yapacağınız zaman mutlaka süpürgeyi dik bir şekilde kullanmanız daha iyi süpürmenize imkan tanır. Derinlemesine yapılacak olan temizlik evdeki solunumun da daha kaliteli olmasına da avantaj tanıyacaktır. Bunun için kaliteli modeller arasından özel ürünleri tercih etmeniz hijyen açısından da gereklidir.

Elektrikli süpürge seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen 4 önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki elektrikli süpürgenizin motor gücüdür. Motor gücü, elektrikli süpürgenin ne kadar elektrik çektiğini gösteren değerdir. Sanıldığının aksine, watt miktarı yüksek olan elektrikli süpürgelerin emiş gücü ile doğrudan bir alakası yoktur. Çoğu yanılgı, daha yüksek motor gücüne sahip elektrikli süpürgelerin emiş gücünün de yüksek olduğu şeklindedir. Aksine, watt ne kadar yüksekse motor gücü o kadar yüksek anlamına gelir. Emiş gücü ise elektrikli süpürgenin motorundan daha önemli ve öncelikli bakılması gerekilen bir özelliğidir. Emiş gücü, satın alacağınız elektrikli süpürgenin gerçek performansını belirler. Tozu nasıl çektiği ise yine önemli bir noktadır. Bu durumda elektrikli süpürgeniz yatık ya da dik tipli de olsa, emici fırçanın dizaynı tozu çekme konusunda en önemli etkenlerden biridir. Yüksek performanslı toz tutma oranına sahip elektrikli süpürgeler, daha iyi bir performans gösterir. Filtre tiplerine gelindiğinde de mikro filtre ya da hepa filtre seçiminiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenmelidir. Eğer ki astım ya da alerjik bir bünyeye sahipseniz; HEPA filtreyi tercih etmeniz, küçük tozlardan da kurtulmanızı sağlayacaktır. Mikro filtreler ise tüm elektrikli süpürgelerde genellikle mevcut olan, yıkanabilir ya da sürekli değişim isteyen filtrelerdir. Eğer herhangi bir alerjik bünyeye sahip değilseniz genel kullanım için idealdir.

Elektrikli Süpürge Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Elektrik süpürgesi alacağınız zaman ihtiyaçlarınıza uygun bir model belirlemeniz profesyonel bir kullanım yapmanıza imkan tanır. Bunun için tüm modelleri araştırmadan önce nasıl bir özellikte model istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu sayede etkili bir kullanım yapabilirsiniz. Ayrıca uzun süreli kullanım olacağından mutlaka kaliteli ürünlere yönelmeniz yararınıza olacaktır. Sektör içerisinde birçok marka ve model bulunuyor. Bu modellerin özelliklerini de yakından inceleyerek seçim yapabilir ve kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle süpürme özelliğinin nasıl olması gerektiğine karar vermeniz gerekir. Toz torbalımı toz torbasız mı bir model istediğinizi belirlemeniz gerekir. Tüm modellerin özellikleri farklı olduğundan dolayı çalışma prensipleri aynı olsa da özellikleri daha iyi bir süpürme yapmanıza imkan tanır. Bu ayrıntılara dikkat edilmesi daha iyi bir seçim yapılmasına da imkan tanır. Alınacak olan süpürgenin uzun süreli olması isteniyor ise kaliteli malzemeden yapılmış olan modelleri de tercih etmek gerekir. Ayrıca süpürgelerin çıkardığı ses oranları da seçimler de etkili olur. Desibel oranı hakkında bilgi sahibi olarak seçimlerinizi yapabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemeniz yararınıza olacaktır. Özellikle solunu m yolu rahatsızlığı olan kişilerin alacakları süpürge en yeni teknolojik donanıma sahip olması gerekir. Özellikle su filtreli makineler işinize daha çok yarayacaktır. Makine alımında dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise alerji sertifikasının olup olmadığıdır. Derinlemesine bir temizlik yapılmak isteniyor ise o zaman emiş gücü yüksek modeller tercih edilmelidir. Emiş gücü yüksek olan bir elektrik süpürgesi derinlemesine temizlik yapmanıza imkan tanır. Gerçek bir temizlik yapılmak isteniyor ise turbo başlığın da olması gerekir. Süpürme işleminde kendiniz yormadan hızlı bir şekilde sonuçlandırmak istiyorsanız o zaman küçük modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca toz torbasız modeller işinizi daha hızlı yapmanıza imkan tanır.

Toz Torbalı Süpürge Nedir?

Elektrik süpürgesinin içerisinde toz torbası bulunur. Siz süpürdükçe tozlar bu torbanın içerisine dolar ve hapsolur. Toz torbası dolunca çıkartarak yenisini takabilirsiniz. Torba süpürgeden çıkartılırken tozun dışarı çıkmasını önleyen bir kilidi bulunur. Bu kilidi kapadığınızda toz dışarı çıkamaz. Toz torbalı süpürgeler diğerlerine göre daha sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Bir modelde sessizlik arıyorsanız toz torbalı modelleri tercih edebilirsiniz. Ses seviyesi 57 desibele kadar düşen model seçenekleri de bulunuyor. Bu sayede hem evinizdeki kişileri rahatsız etmemiş hem de kaliteli bir kullanım elde etmiş olursunuz. Özellikle bebeğiniz var ise evinizi süpürürken bu ses oranı bebeğinizi rahatsız etmeyecektir. Fiyat açısından da ucuz olmasından dolayı tercih edilen modeller arasında yer alır. Çekim gücü de oldukça başarılıdır. Bu sayede uzun süreli bir kullanım da elde edilebilir. Ebat açısından da küçük olmaları sayesinde istediğiniz her alanda rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Yer kaplamaları da ayrı bir önem taşır. Evinizin herhangi bir noktasında bulundurabilirsiniz. Kullanım açısından da oldukça pratiktir. Sadece toz torbası dolunca değiştirmeniz yeterlidir. Çalıştırarak kullanım sağlayabilir ve işiniz bitince de kapatabilirsiniz. Bu süpürgelerin olumsuz yönleri de bulunuyor. Toz torbası maliyeti bulunuyor. Sürekli olarak toz torbası almak zorunda kalacaksınız. Ayrıca diğer süpürgeler gibi derinlemesine bir temizlik imkanı da sağlamıyor.

Su Filtreli Süpürgeler Nedir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Su filtreli süpürgeler temizlenecek olan alanı ıslatarak süpürür. Özellikle koltuk ve benzeri alanların süpürülmesinde oldukça etkilidir. Havadaki tozu bile emme gücü yüksektir. Bu tarz bir model de tercih edilerek kullanım sağlanabilir. Ancak bu tarz makinelerin ebatları diğerlerine göre biraz büyüktür. Alım yaparken bu ayrıntıya da dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Süpürme esnasında kirleri ve tozları suya hapseder. Süpürme esnasında tozlar havada uçuşmaz. Su ile temizleme yaptığı için ıslanan tozlar kolay bir şekilde temizlenir. Bu şekilde bir temizlik solunum yolları rahatsızlığı olanlar için ideal bir seçim olacaktır. Su ile temizleme etkili olduğu gibi sağlıklı bir kullanımı da beraberinde size sunuyor. Bundan dolayı tercihlerinizde bu süpürge modelini ilk sıraya alabilirsiniz. Havayı temizleme özelliği de bulunuyor. Havada bulunan tozları kolayca çekebilme özelliği sayesinde de rahat bir kullanım sağlanabilir. Su filtreli süpürgeler ile halılarınızı da yıkayabilirsiniz Önce halınızın üzerindeki tozları süpürmeli ve sonra da su ile yıkama yapabilirsiniz. Bu da size maksimum verimi sunacaktır. Su filtreli süpürgelerin olumsuz yönleri ise her kullanımda suyu boşaltmanız gerekiyor. Çünkü su kirleniyor ve makinede kalmaması gerekiyor. Bunun için her süpürmeden sonra suyu boşaltmanız ve yeni su doldurmanız gerekiyor. Bu da ek bir işlem gerektiriyor. Çalışma prensipleri arasında yüksek sesle çalışma özelliği de bulunuyor. Diğer model seçeneklerine göre ses oranı oldukça yüksektir. Ayrıca büyüklük açısından da diğer modellere göre ebatları yüksektir. Ancak süpürme ve özellik açısından da gelişmiş konumdadır.

Toz Torbasız Süpürge Nedir?

Bu tarz süpürge modellerinde toz torbası bulunmuyor. Süpürülen tozu kendi haznesinde saklıyor. Litre olarak sunulan bu alanda tozlar sıkışık bir halde bekliyor. Bu alan dolunca size sadece dökmek kalıyor. Ayrıca bazı modellerde toz filtreler içerisinde kalıyor. Sadece filtreyi yıkamanız yeterli oluyor. Emiş gücü açısından da oldukça profesyonel olan bu modeller size etkili bir kullanım imkanı sağlar. Bundan dolayı profesyonel bir temizlik amaçlanıyor ise bu tarz modeller tercih edilmelidir. Çünkü toz torbasız süpürgeler en yeni teknolojik donanıma sahip olmakla beraber çekim gücü de oldukça yüksektir. Test ettiğinizde emiş gücünün ne kadar güçlü olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Fiyat açısından ise yüksek fiyatları ile dikkat çekiyor. Bu tarz modellerin birçok avantajları bulunuyor. Özellikle filtrelerinin tıkanmaması uzun süreli kullanım için elverişli olarak karşınıza çıkıyor. Hijyen aranıyor ise bu tarz modeller etkili bir seçim olacaktır. Masrafsız olması da diğer avantajları arasında yer alıyor. Sürekli olarak torba almak zorunda kalmadan özel alanını rahat bir şekilde kullanım sağlayabilir ve filtrelerini belirli aralıklar ile yıkayabilirsiniz. Çok yüksek emiş gücü sayesinde de etkili bir temizleme sağlaması da ayrı bir avantaj teşkil ediyor. Emiş gücü açısından diğer modeller ile kıyaslandığında üst seviyede olduğu görülmektedir. Derinlemesine temizlik yapmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Elektrik Süpürgesi Arızalarına Pratik Çözümler Nelerdir?

Kullandığınız elektrikli süpürge belirli bir süre sonra arıza verebilir. Bu durumda yapmanız gereken süpürgeyi incelemek olacaktır. Arızanın neden kaynaklı olduğunu bulursanız arızayı da çözebilirsiniz. Elektrik süpürgeleri genelde toz hanesi tıkanınca çalışmaz ve arıza verir. Bundan dolayı bu alanın temizliğinin yapılması arızayı giderecektir. Süpürge çalışıyor ancak çekiş gücü düşük ise hortumu kontrol edilmesi gerekir. Hortumuna herhangi bir nesne kaçmış ise süpürgenin çekiş gücü de düşecektir. Elektrik gelmiyor ise de kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. Isınma problemi yaşanıyor ise filtrelerin temizlenmesi veya tıkanıklığa yol açan bir durumun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu sayede sonuç elde edilecektir.

Elektrikli Süpürge Modellerinde En Çok Tercih Edilenler Hangileridir?

Evinizde hijyen için gerekli olan elektrikli süpürge modellerini alırken mutlaka kaliteye ve çekiş gücünün yüksek olmasına özen gösterin. Bu senenin en favori süpürgeleri arasında Dyson süpürge modeli yer alıyor. Model özel motoru ile size kaliteli bir kullanım imkanı sağlıyor. Teknik donanımın üst seviyede olduğu bu marka günümüzde de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bundan dolayı sizde tercihlerinizde bu modeli seçerek profesyonel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Diğer süpürgeler tüketilmek üzere tasarlanmış olup bu marka ise uzun süreli kullanım açısından size avantaj sağlar. Dyson süpürgelerinde toz torbası bulunmuyor. Özel filtreleri bu iş için tasarlanmış olup yıkanabilir özellikte yer alır. Ömür boyu kullanım için dayanıklı olması da kullanıcısı memnun ediyor. 50.000 saat boyunca 500 ayrı teste sokulmuş ve hepsinden de başarı ile geçmiştir. Sağlamlık açısından da oldukça başarılıdır. Ayrıca özel tasarımı sayesinde fazla yer kaplamaz. Philips elektrik süpürgeleri ise A sınıfı enerji türü ile tasarruf etmenize imkan sağlayan modeller arasında yer alıyor. Sert zeminlerde kaliteli bir temizlik amaçlanıyor ise profesyonel bir seçim olacaktır. Derinlemesine temizlik yapması da ayrı bir önem taşıyor. Tek seferde hava ve toz ayrımı yapabiliyor. Gizli tozları ortaya çıkarır ve yüksek emiş gücü sayesinde temizler. En önemli özellikleri arasında kullanılmadığında kendisi otomatik olarak durur. Bu sayede de elektrik kullanımından da tasarruf eder. Halıları derinlemesine temizlik yapabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Kaliteli malzemeye sahip olduğundan dolayı uzun süreli de kullanım sağlanabilir. Alerji filtresi de bulunuyor. Solunum yolu rahatsızlıkları olanlar için ideal bir seçim olacaktır. Etrafı kirletmeden toz boşaltma seçeneği de bulunuyor. Bu sayede hijyenik bir temizleme de yapabilirsiniz. Kalitesi ve fiyatı ile de kullanıcısı memnun eden bu model gelişmiş özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Arçelik S4240 modeli de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Orta bir seviye elektrik süpürge almak isteyenler için ideal bir seçim olan modelde en yeni teknolojik özellikler bulunuyor. 890 watt olan modelin hepa filtresi bulunuyor. Su çekme özelliği sayesinde de kaliteli bir kullanım elde edilebilir. 5,5 litre toz haznesi de oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmıştır. Gövdeden emiş gücü ayarı bulunuyor. 6 metre kablo uzunluğu sayesinde istediğiniz noktayı kolayca temizleyebilirsiniz. Yatay ve dikey park etme özelliği de bulunuyor.

Elektrikli Süpürge Güç Aralıkları Ve Elektrik Kullanımları Ne Kadardır?

Elektrik süpürgelerin güç aralıkları marka ve modellere göre değişkenlik gösterir. Kaliteli bir kullanım isteniyor ise güç aralığı yüksek olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Şarjlı küçük süpürgelerde wat oranı 35 den başlıyor ve giderek yükseliyor. 2000 wata kadar seçenek bulabilirsiniz. Ayrıda çekiş güçleri de değişkenlik gösterir. 180 W başlayan çekiç güçleri giderek artış gösteriyor. Modeller içerisinde 650 w çekiç gücü özelliğine sahip olan seçenekler de bulunuyor. A sınıfı modeller elektrik harcaması açısından avantaj ve tasarruf sağlar. Tercihlerinizde elektrik süpürgesinin A sınıfı olmasına özen gösterin. Bu sayede etkili bir kullanım elde edebilirsiniz. Elektrik süpürgesi alacağınız zaman sormanız gereken enerji harcaması ve emiş gücünün yüksekliğidir. Bu iki ayrıntı profesyonel kullanım sağlamanız için önem taşır.

Elektrikli Süpürge Hortumu Nasıl Temizlenir?

Elektrikli süpürgenizin hortumunu düzenli bir şekilde temiz tutmak makinenizin performansı açısından oldukça önemlidir. Tüm tozu içerisine çektiğinden dolayı elektrikli süpürgenizin hortumunun tıkanması bir zaman sonra kaçınılmaz hale gelir. Bu tıkanma da maksimum performansı alamamanıza neden olur. Bu durumu gidermek için; hortumu elektrikli süpürgenizden sökerek, uzun ince bir tel yardımı ile topaklanmalardan kurtulabilirsiniz. Daha sonra sıcak su ve çamaşır suyu yardımı ile hortumu iyice temizleyebilirve tüm suyun aktığından emin olduktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz.

Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendinize en uygun elektrikli süpürge modellerine, Fakir, Rowenta, Fantom, Arnica ya da Arçelik gibi yüzlerce markanın içerisinden en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!

Elektrikli Süpürgenin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Elektrik süpürgenin ömrünü uzatmak istiyorsanız her kullanımdan sonra temizliğini yapmanız gerekiyor. Özellikle hepa filtresi var ise yıkamadan sonra temizliğini yapabilirsiniz. Eğer su filtreli bir model kullanıyor iseniz kullanımdan sonra suyu boşaltmanız ve içini temizlemeniz de yararınıza olacaktır. Elektrik akımlarından etkilenmemesi için de voltajın düzgün gelmesi büyük önem taşır. Herhangi bir elektrik sorunu mevcut ise makinenizi de olumsuz etkiler. Her kullanım sonrası temizliğinin yapılması daha uzun süreler kullanmanıza avantaj sağlar. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat edebilirsiniz.