Takım Elbise Aksesuarı

Takım Elbise Aksesuarı Fiyatları

6916 Ürün gösteriliyor.
Takım Elbise Aksesuarı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Takım Elbise Aksesuarı modelleri ve Takım Elbise Aksesuarı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Takım Elbise Aksesuarı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kravat, Papyon, Kol Düğmesi, Kravat Seti, Kravat İğnesi. 6916 adet Takım Elbise Aksesuarı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Takım Elbise Aksesuarı

Takım elbiseler eski zamanlardan günümüze dek farklı kullanım biçimleri ile insanların karşısına çıkar. Salon kıyafeti olarak kullanılabilen farklı takım elbise modelleri olduğu gibi iş hayatında da yaygın olarak kullanılan kıyafetler arasındadırlar. Ortalama olarak bir takım elbise pantolon, gömlek ve ceketten oluşur. Bu temel parçaları destekleyen kravat, papyon, ayakkabı, mendil, saat gibi diğer eşyalar da dahil olabilir. Koyu renge sahip takım elbiseler profesyonel ortamlarda iş kıyafeti olarak kabul görürler. Açık renktekiler ise özel günlerde yaz mevsiminde daha yaygın olarak ortaya çıkarlar. Takım elbise aksesuarı olan bazı tamamlayıcılar vardır. Boyun bağı olarak kullanılan kravatlar farklı pek çok tasarıma sahip olabilirler. Farklı renklerde üretilen kravatlar kişilerin kendi tarzlarını yansıtmaları açısından da en önemli takım elbise aksesuarları arasında yer alır. Kravatlar için kullanılan kravat iğnesi de bir diğer detay aksesuarlardandır. Piyasada bulunan birçok marka takım elbiselerinin tamamlayıcısı olan aksesuarları üretir. Siz de kısa bir araştırma yaparak istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz. 

Takım Elbise Aksesuar Çeşitleri

Birbirinden farklı tarzlarda pek çok takım elbise modeli bulunur. Kullanılan kumaştan kesim ölçüsüne, dahil olan aksesuarlardan renklere kadar pek çok ayırt edici özellikleri bulunur. Takım elbiselerin gündelik hayatta kullanılanları olduğu gibi salon ortamında kullanılan ve daha klasik kaçan modelleri de vardır. Takım elbiselerin tamamlayıcı aksesuarları da kişiler için önemli olan detaylar arasında yer alır. Takım elbise ceket aksesuarları arasında mendiller ve zincirler ön plana çıkar. Kişiler kendi tarzlarına uygun olan bir aksesuar ile ceketlerine detay kazandırabilirler. Kişisel tarzı yansıtmak için en güzel parçalardan olan bu aksesuarlar farklı renklerde olabilirler. Bu noktada takım ile uyumlu olan renge sahip mendil oldukça güzel bir tamamlayıcı olur. Takım elbise kravatları da farklı tasarımlar ile kişilerin ilgisini çeker. Kravatların kullanımının Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid’e dayandığı bilinir. Batılılaşma sürecinin etkileri arasında olan kravatlar ilerleyen yıllarda gündelik kullanıma kadar evrilir. Takım elbiselerde önemli bir yer olan kravatlar, uyumlu renkleri ile oldukça hareketlilik kazandırırlar. Takım elbise yaka aksesuarları arasında yaka iğneleri, zincirler ve düğme gibi konumlanmış yaka broşları yer alır. Kişiler bu parçalardan takım elbiselerine tamamlayıcılar dahil edebilirler. Oldukça zarif ve şık olan broşlar yaka bölgesine hareketlilik katarken zincirler farklı bir tarz ortaya çıkarır. Kravat iğnesi de takım elbise aksesuarları arasında bulunur. Kravat iğneleri ile kravata bir nebze hareketlilik kazandırılırken, şık ve zarif duruşu ile de dikkat çeker. Kravatlara alternatif olarak kullanılan bir diğer takım elbise aksesuarı da papyondur. Papyonlar farklı ölçü ve renklerde olabildiği gibi bağlanma biçimleri ile de farklılık gösterirler. Takım elbiselerinde ceket cebine konuşlandırılan mendil, kravat ile bir bütünlük yaratarak takım elbisesinin hakim rengine uyan bir renk ile destek katabilir. Kullanıcıları tarafından en beğenilen ikililerdendir mendil ve kravat. Bilek bölgesinde standart düğmeler yerine kol düğmesi takarak şıklık artırılabilir. Farklı tarzlarda ve tasarımlarda olan kol düğmeleri takım elbiseye kattığı hareketlilik ile dikkat çeker.

Takım Elbise Aksesuar Kullanımı

Gerek gündelik hayattaki gerekse salon ortamlarındaki kullanımları ile her zaman dikkat çeken kıyafetler arasında yer alan takım elbiseler özellikle erkekler tarafından sık tercih edilen giysilerdendir. Takım elbiseler kişilerin tarzlarını yansıtmak için en ideal parçalara sahiptirler. Kesimleri ve renkleri ile birbirinden farklı takım elbise modelleri bulunur. Bu takım elbiselerin sadeliğini biraz daha hareketlendirmek isteyenler için farklı takım elbise aksesuarları vardır. Bu aksesuarlardan birisi kravat iğnesidir. Kravat iğneleri kravat düğümünün 5-7 cm kadar aşağısına takılarak sadece kravatın hareketsiz kalmasını sağlamak amacı ile değil, başlı başına kendini göstermesi amacı ile de kullanılabilir. Oldukça zarif bir çizgisi olan kravat iğneleri tercih edilebilecek takım elbise aksesuarları arasındadır. Mendiller de kravatlar ile uyum içerisinde olduğunda takım elbisedeki yoğun renge uyumlu alternatif bir renk oluşturabilirler. Benzer şekilde yaka broşları da ceket üzerine mendil yerine zincir takılması ile oldukça dikkat çeken bir ikili olurlar.

Takım Elbise Aksesuarı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Takım elbise modelleri arasında herkese hitap eden pek çok alternatif bulunur. Bu takım elbiseleri biraz hareketlendirmek isteyen kişiler için bazı aksesuar alternatifleri vardır. Mendillerden yaka broşlarına, kol düğmelerinden kravat iğnelerine kadar estetik açıdan göze hitap eden alternatifleri bulunur. Takım elbise aksesuarı satın alırken bazı özelliklere dikkat edilmelidir. Bunların başında renk konusu gelir. Seçilecek olan kravat, mendil gibi aksesuarların takım elbisenin hakim rengi ile uyum içerisinde olması estetik açıdan önemli detaylardandır. Mendil ve kravatın aynı renkte olması gereksiz abartıyı önler. Takım elbise aksesuarı dendiğinde mendil ve kravat dışında yaka broşları ve kravat iğneleri de akla gelmelidir. Bu parçalar da kullanıcılarına zarif bir hava katar. Kravat iğnesi, yaka broşu ve kol düğmesi aynı anda kullanılıyorsa bunların da birbirleri ile uyumu önem kazanır. Broş ile kol düğmesi birlikte güzel bir ikili olabilirler. Benzer şekilde ceket üzerinde mendil yerine kullanılabilecek zincir aksesuarı ile kol düğmeleri de uyumlu olmaları halinde takım elbise göze oldukça şık gelir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery