• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Atkı ve Boyunluk Çeşitleri Nelerdir?

Atkı ve boyunluk, kötü hava koşullarında takılan aksesuarlar olarak hayatımızda yeriniz almaktadır. Sıcak tutmakta ve hasta olmanıza engel olmaktadır. Aynı zamanda kıyafetlerinizi kombinlemek amacı ile kullanılmaktadır. Atkıların iki ucu açıktır fakat boyunluk yuvarlak şekilde yapılmaktadır ve herhangi bir ucu yoktur. Erkek atkısı modelleri genellikle koyu renkli olup sade ve düzdür. Erkek atkılarının bağlanma şekli herkesin kendi kişisel zevkine göre farklılaşabilir fakat yaygın olan birkaç tane atkı bağlama stili vardır. Bunlardan ilki klasik olarak atkının bir kısmının boyundan dolandırılarak kullanılmasıdır. Gömlek giyildiği zaman atkının bağlanması değişir. Gömlek yakalarını kapatmayarak bol bir şekilde omuzda tutturulmasıdır. Erkekler tarafından sık kullanılan bir bağlama şeklide daha ince kumaşlı fularlarla oluşturulur. Fular ikiye katlanır boyundan geçirilir ve bir ucu diğer ucunun içine sokulur. Bu tarz bağlanışta şık bir görünüm kazanılır. Çocuk atkısı ile birlikte çocuğunuzu kış aylarında kötü havalardan koruyabilirsiniz. İsterseniz hem kadın hem de erkekler için olan unisex atkı modellerine de göz atabilirsiniz. Kadınların ise kış aylarında en çok kullandığı kadın atkı modelleri hem sağlık hem de uyum için kullanılmaktadır. Kadın atkı çeşitlerinin birçok modeli vardır ve rengarenk modelleri incelemeye başlayabilirsiniz. Erkek boyunluğu ise yine koyu renklerde olup sade biçimde tasarlanmaktadır. Çocuk boyunluğu kış mevsiminde en çok tercih edilen aksesuarlar arasındadır özellikle yünlü ya da içi polar olan boyunluklar çocuğunuzu çok sıcak tutacaktır. Birbirinden farklı renkleriyle üretilen kadın boyunluğu ürünlerini de atkı ve boyunluk kategorisi altında inceleyebilirsiniz. Ayrıca hem kadın hem de erkeklerin kullandığı unisex boyunluk ürünlerine de bakabilirsiniz.

Boyunluk Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Soğuk kış ayları ve mevsim geçişlerinde boğazların sıcak tutulması önemlidir. Bahar ayları gibi mevsim geçişlerinde, havanın ısındığını düşünerek, ince giyiniriz, ancak aniden değişen hava koşulları ve çıkan rüzgar üşümemize neden olabilir. Boğaz bölgesi üşütüldüğünde üst solunum yolları rahatsızlıkları çok daha hızlı tetiklenir. Nezle ve öksürük genellikle boğazların üşütülmesine bağlı olarak gelişir. Bu tip havalarda boğazlarımızı sıcak tutmak için boyunluk kullanabilirsiniz. Boyunluklar, kış ayları için kürklü ve kalın modeller tercih edilebileceği gibi bahar aylarında kullanmak için daha ince modeller tercih edilebilir. Hem şık duran hem de bizi soğuklardan koruyan bu aksesuarlar, atkılardan daha az yer kapladıkları ve kullanım açısından kolay oldukları için genellikle tercih edilmektedir.

Atkı ve Boyunluk Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Atkı ve boyunluk ürünlerinin fiyat aralıkları markaya, modele, ürün çeşidine ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan atkı ve boyunluk ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca sıraladığınız atkı ve boyunluk ürünlerinin fiyatı değiştiği an fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.