track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kravat Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kravat markası:

2021 yılı Kravat Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3570 Kravat modeli içerisinde en ucuz Kravat fiyatı 9.0 TL iken, en yüksek Kravat fiyatı 604.44 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kravat fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kravat fiyatı ise 104.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kravat Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kravat

Şık ve bakımlı görünmek her dönemde önemini oldukça arttıran konulardan bir tanesidir. Modayı takip etmek, doğru kombinleri yapmak ve kişiye yakışan tercihleri yapmak herkesin isteklerindendir. Gündelik kıyafetlerde olduğu kadar resmi kıyafetlerde de doğru tercihleri yapmak gereklidir. İnsanlar daha şık görünmek için farklı aksesuarlar kullanmak ister. Erkekler için kullanılabilen ideal aksesuar türü sayısı sınırlıdır. Bunlar arasında ilk akla gelenlerden birkaç tanesi kol düğmesi ve kol saatidir. Aynı zamanda en çok dikkat çeken ve en şık görünenlerden bir tanesi de kravattır. Kravat, tarihi çok eskilere dayanan ve tarih boyunca çok farklı şekillere bürünmüş bir aksesuardır. Kimi erkekler kravatı özel günlerde gömlek ve takım elbise ile kullanmayı tercih edebilir. Aynı zamanda iş hayatında her gün kravat takması gereken kişiler de bulunur. Hem kişiye yakışan hem de diğer kıyafetler ile uyum içinde bir kravat tercihi yapmak önemlidir. Kravatlar ile ilgili bilinmesi gereken birçok farklı detay bulunur. 

Kravat Çeşitleri

Çok farklı çeşitleri ile dikkat çeken kravatlar, özellikle erkeklerin en gözde aksesuarlarından bir tanesidir. Kravatları birbirinden ayıran özelliklerden bir tanesi kalınlıklarıdır. Kravatların kalınlıkları, takılacakları yere göre değişiklik gösterebilir. Klasik kravat, slim kravat ve çok ince kravat modelleri bulunur. Klasik kravatların genişliği genelde 7 ve 8 cm arasındadır. Slim kravatlar ise genellikle 6 cm civarındadır. Daha ince kravat modellerinin genişliği ise 4 ve 5 cm arasında değişiklik gösterebilir. Daha resmi ortamlarda genellikle daha kalın kravatlar tercih edilir. Gündelik hayatta ise daha ince kravatlar takılabilir. Aynı zamanda ince kravatlar daha genç bir görüntü yaratırken kalın kravatlar da daha olgun bir imaj çizer. Kravat modelleri ile ilgili başka bir önemli konu ise ürünün kumaşıdır. Kravat üretiminde en sık kullanılan iki kumaş; ipek ve ketendir. Keten, oldukça hafif ve su tutmayan kumaş olması ile dikkat çeker. Özellikle yaz mevsimlerinde sıklıkla kullanılan bir kumaş türüdür. İpek kumaşlı kravatlar ise daha çok özel zamanlarda kullanmak için uygundur. İpek oldukça yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir materyaldir. Kravatın kumaşı kadar deseni de çeşitlerini oldukça belirler. Çizgili, noktalı ve ekose gibi desenler, genelde çok kullanılanları arasındadır. Daha geleneksel ve klasik modellere yönelmek isteyen kullanıcılar için şal desenli kravatlar kolaylıkla tavsiye edilebilir. Diğer desen isimleri ise puantiyeli, kum desenli ve çiçek desenli olarak adlandırılabilir. Özgün tasarımı ile dikkat çeken özel bir model ise Atatürk kravatlarıdır. Bu kravatlarda Atatürk imzası, Atatürk silüeti ya da Türk bayrağı sembolü olabilir. Kravatların desenleri olduğu gibi renkleri de önem teşkil eder. Klasikten vazgeçmek istemeyenlerin bir numaralı tercih elbette her zamanki gibi siyahtır. Siyah her türlü gömlek, ceket ve pantolon ile kolay bir şekilde kombinlenebilecek bir seçenek olduğu için popülerdir. Daha resmi ortamlarda olgun bir görüntü için lacivert, bordo ve koyu yeşil gibi renkler sıklıkla tercih edilir. Yaz mevsimlerinde blazer ile birlikte giymek için de açık mavi ve krem gibi modeller tercih edilir. 

Kravat Fiyatları

Kravat, diğer birçok aksesuar gibi fiyat segmenti oldukça geniş olabilen bir üründür. Günlük hayatta kullanılabilecek ve birçok farklı çeşidini edinebileceğiniz uygun fiyatta kravatlar bulmak oldukça mümkündür. Aynı zamanda çok lüks ve kaliteli kravat seçenekleri de lüks tercihleri olan kullanıcılara sunulur. Kravat fiyatları, birçok farklı etmenden etkilenerek değişiklik gösterebilir. Öncelikle kravatlar her zaman tekli şekilde satılmaz. Ayrıca kravat seti gibi olanaklar da bulunur. Bu setlerin içinde kravatın dışında göğüs cebi mendili, kol düğmesi ya kravat iğnesi de bulunabilir. Kravatların fiyatlarını etkileyen bir numaralı etmen ise genellikle kravatın üretiminde kullanılan materyaldir. Keten gibi kumaşlar genellikle daha uygun fiyatlı olur. Aynı şekilde mikrofiber kullanılarak yapılan kravatlar da genelde her kullanıcının bütçesine hitap eder. Ancak ipek ile üretilen kravatlar oldukça yüksek fiyatlı ve lüks ürünlerdir. Sonrasında kravatların kalınlıkları ve desenleri de fiyatları dolaylı yoldan etkileyebilir. Kravat satın almak isteyen kullanıcılar cimri.com’u ziyaret ederek fiyat karşılaştırma opsiyonundan faydalanabilir.

Kravat Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kravat, doğru tercihlerin yapılmasının önemli olduğu bir aksesuardır. Öncelikle kravatın giyileceği ortam ve yer önem teşkil eder. Günlük hayatta, iş yerinde ve ofiste takılacak kravatlar genelde farklıdır. Bu kravatlar daha ince olabilir. Daha gündelik olan keten gibi kumaşların tercih edilmesi de mantıklıdır. Aynı zamanda yaz ayları için bir tercih yapılacaksa eğer yine keten benzeri materyaller tercih edilmelidir.  Özel geceler için tercih edilecek kravatların da farklı özellikleri bulunur. Bu kravatlar genelde takım elbise ile birlikte giyileceği için dikkatli olunmalıdır. İpek gibi daha lüks ve kaliteli kumaşlar tercih edilebilir. Bu tarz kravatlar aynı zamanda daha kalın olmaya da eğilimlidir. Kravatın kalınlığı ve inceliği, kravat bağlanması gibi durumları da etkiler. Kravatları birçok farklı şekilde bağlanabilir ve farklı düğümleri bulunur. Aynı zamanda kravat satın alırken kravat iğnesi gibi ekstra aksesuarlar da göz önüne alınabilir. Kravat iğnesi, kravatın iki ucunu birbirine bağlayarak hareket etmesini engelleyen bir aksesuardır. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra her ortamda şık görüneceğiniz bir kravat satın alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery