track source

Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça

Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça Fiyatları

36578 Ürün gösteriliyor.
Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça modelleri ve Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Oto Rüzgarlıkları, Oto Branda, Röle, Debriyaj & Şanzıman, Tampon Aksesuarları. 36578 adet Oto Dış Aksesuar & Yedek Parça fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Dış Aksesuar ve Yedek Parça

Otomobiller, günlük hayatta önemli bir yere sahiptir. Bir noktadan bir başka noktaya gitmek için gerekli olan araçlara düzenli bakım yapmak gerekir. Bu amacı gerçekleştirirken kullanılan pek çok özellik vardır. Bu özellikler aracın iyi bir sürüş deneyimi sunmasından aracın ve içindeki seyahat eden kişilerin rahatı ve güvenliğine kadar pek çok farklı şey olur. Bunların yanı sıra aracı satın alan kişinin farklı zevklerine hitap eden özellikleri de barındırır. Bu özellikler aracı satın alırken seçilirken, araç satın aldıktan sonra da araca eklenebilecek çeşitli özelliklere dair ihtiyaçlar olur. Bu ihtiyacı karşılamak için pek çok farklı oto dış aksesuar ve yedek parça yapısı pek çok firma tarafından üretilir. Kapı aynası gibi genellikle zarar gören ya da değişmesi istenen ürünler için pek çok farklı araca uygun yedek parça üretilir. Bunun dışında oto rüzgarlıklar gibi aracın hem performansını arttıracak hem de görsel olarak da aracı güzelleştirecek aksesuar satışları da yapılır. Bunlar arasından uygun olan ürün kişi tarafından ihtiyacına ve zevkine uygun olarak farklı modellerde ve fiyatlarda seçilir.

‌Oto Dış Aksesuar ve Yedek Parça Modelleri

Oto dış aksesuarları ve yedek parça modelleri pek çok farklı parçaya ve o parçanın pek çok farklı yapısına sahip olabilir. Depo kapağı gibi parçalar her araca göre farklı boyutlara sahip olabildiği gibi aynı ölçüye sahip olan depo kapakları farklı kilit sistemlerine sahip olabilir. Bunun sebebi her aracın tasarımı sırasında kullanılan farklı kararlardır. Bu farklılık sadece dış parçalarda değil aracın içindeki farklı triger setleri gibi parçalarda da değişkenlik gösterebilir. Zira her aracın farklı modelleri ve bu modellerin barındırdığı farklı patentlere sahip farklı parçaları vardır. Bu parçalar uzaktan aynı gözükse bile ufak farklılıklarla birbirinden ayrılabilir. Kör nokta aynası gibi aksesuarlar araç ile beraber gelmez ve ayrıca satın alınması gerekir. Bu noktalar aracın aynasının görüş açısında olmayan noktaların rahatça izlenebilmesi için tercih edilir. Bu sayede sürekli aracın aynasının açısını değiştirmekle uğraşmak yerine sabit bir ayna ile çok daha geniş açılarda görüş sağlanabilir. Oto brandalar ise her araç için farklı boyutlarda üretilir. Bu boyutlandırmanın sebebi her aracın farklı bir uzunluğa ve genişliğe sahip olmasıdır. Genişleyebilen bir yapıları olmalarına karşın oto branda satın alırken brandanın boyutuna dikkat edilmelidir. Bu brandalar sayesinde araç hem güneşten korunabilir hem de yağmur, kar ve dolu yağışı gibi durumlarda aracın kirlenmesinin ve boyasının zarar görmesinin önüne geçilebilir. Araçlardaki bütün yedek parça ve aksesuar yapısı ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmaz. Bazı aksesuarlar aracı süslemek içindir. Farklı tampon yapıları gibi aracın dış görünüşünde değişiklik yapabilecek aksesuarlar olduğu gibi oto ayna süsleri gibi aracın da içini kişinin isteğine göre şekillendirebilecek aksesuarlar da mevcuttur.  Sadece aracın görünüşünü etkileyen şeylerin yedek parçası bulunmaz. Debriyaj ve şanzıman gibi aracın pek çok iç parçasının yedeği bulunabildiği gibi oto anahtarlık yapıların da yedekleri vardır. Bu sayede belirli bir parçanın zarar görmesi durumunda farklı bir anahtar satın alınabilir ya da eskimiş veya değiştirilmesi tercih edilen bir parça kişinin isteğine ve ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir.

Oto Dış Aksesuar ve Yedek Parça Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oto dış aksesuar ve yedek parça satın alım yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler vardır. Bu özellikler alınması istenen parçaya göre oldukça büyük değişiklikler gösterebileceği gibi kullanılacak araba modeline göre de oldukça büyük değişimler gösterir. Oto branda satın alınırken arabanın boyutu göz önüne alınması gereken bir faktördür. Aksi durumda satın alınacak oto branda araca küçük gelebileceği gibi fazla da büyük gelebilir ve bu brandanın kullanılamayacak bir halde olmasını sağlar. Debriyaj ve şanzıman seçimlerinde ise bu dikkat daha fazla olmalıdır. Her aracın tasarımından gelen farklı bir debriyaj ya da şanzıman sistemi vardır. Ufak farklar bile alınacak bir debriyaj ya da şanzımanı kullanılamaz halde olmasını sağlayabilir. Bu noktada arabanın modelini tam olarak bilmek çok önemlidir. Zira aynı aracın farklı yıllarda üretilmiş modelleri bile birbirinden farklı debriyaj veya şanzıman sistemine sahip olabilir. Tampon aksesuar seçimlerinde ise aracın modeli haricinde bakılması gereken faktörler olabilir. Özellikle kullanılacak araç ikinci el alındıysa tampon yapısı orijinal modele oranla farklılaşmış olabilir. Bu yüzden alınacak tampon aksesuarı seçilirken aracın o anki tampon yapısı göz önüne alınmalıdır.

‌Oto Dış Aksesuar ve Yedek Parça Fiyatları

Oto dış aksesuar ve yedek parça fiyatları satın alınması planlanan aksesuara ve o aksesuarın yapısına göre oldukça büyük farklılıklar gösterebilir. Röle aksesuarlarını ele alırsak birbirinden çok daha farklı yapılarda ve özelliklerde oldukları için çok daha farklı fiyatlara sahip olurlar. Bu farklılığın sebebi farklı araçlar için tasarlanmış farklı voltaj yapılarından olabileceği gibi zaman rölesi, şebeke kontrol rölesi ve ısı rölesi gibi farklı amaçlara hizmet eden role yapılarından kaynaklı da olabilir. Bu farklı yapılar da sonuç olarak farklı fiyatlara sebebiyet verir. Oto ayna aksesuarı ise farklı araçlar için tasarlanan yapılarından ziyade farklı görsel yapıları sebebiyle fiyat farklılıkları gösterir. Bu tip aksesuarlar genellikle kişinin aracını süslemesi için tasarlandığından farklı zevklere hitap eden farklı ürünler olarak tasarlanır. Bu farklı tasarımlar ve bu tasarımlarda kullanılan farklı malzeme yapısı da sonuç olarak farklı fiyatların ortaya çıkmasını sağlar. Dilerseniz siz de Cimri.com'u ziyaret ederek ürünlerin fiyatlarına göz atabilir, en uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery