Röle

En Ucuz Röle Fiyatları

185 ürün gösteriliyor.
Röle fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Röle modelleri ve Röle fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Röle kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Siemens, Schneider, Viko, ABB, Makel. 185 adet Röle fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Röle Nedir, Ne İşe Yarar?

Röle, elektrik ile çalışan bir devre elemanıdır ve üzerinden sadece elektrik geçtiği zaman çalışmaktadır. Küçük olan bu ürünlerin işlevi düşünüldüğünden de büyüktür. Elektrik anahtarı olan röle, elektrik devrelerini açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yaramaktadır. Küçük röleler, yüksek güçlü akımları rahatlıkla iletebilir, kapatabilir ve anahtarlayabilmektedir. Tek bir röle üzerinden birçok anahtar olan röleler, birden fazla elektrik akımını ve yükü çalıştırma ve kapatma gücüne sahiptir. Mekanik çalışan rölelerin tek kötü yanı ise arıza çıkartma oranının yüksek olmasıdır. Kontakların oksitlenmesi sonucu birçok akımı atlattığı için arıza çıkartabilen röleler, iletimlerini kaybedebilmektedirler. Fakat tamiri kolay ve maliyeti ucuz olduğu için bu problemler de çözülebilmektedir.

Röle Çeşitleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre röle çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin; Koruma röle çeşitleri ve zaman röle çeşitleri şeklinde iki farklı gruplu çeşidi bulunmaktadır. Kullanım alanları yine elektrik anahtarı olarak görev alan röleler koruma olarak aşırı yüksek akımları sıcaklık konusunda zarar görmesini engellemektedir. Zaman röleleri ise adından da anlayacağınız üzere zamanlayıcısı bulunan bir röle çeşididir. Kumanda yardımı ile ne zaman açılıp kapanacağını zamanlayarak yapabilirsiniz.

Röle Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Röle alırken dikkat edilecek nokta, anahtar görevi görmelerini sağlamaktır. Kaliteli bir röle çabuk yanmaz ve yıpranmaz. Fakat ucuz alınan röleler birkaç açma ve kapama sonrası yanma, oksitlenme gibi durumlar göstererek kısa sürede arıza çıkartabilmektedir. Bundan dolayı bilindik kaliteli üretici markalardan röle alınmalı ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde her defasında röle almak ve değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Röle Fiyatları Ve Üretici Markaları Kimlerdir?

Röle fiyatları çok uygun fiyatlarda olmakla beraber işlevine ve boyutuna göre değişmektedir. Orijinal, Valeo, Emas, İthal, CEY, Topran, Elo, Magnetic Marelli, DWA şeklinde markalar röle üretmektedirler. Genel olarak fiyatlar en az 15 TL’den başlamakta ve en fazla ise 500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Özellikle sigorta röleleri yüksek fiyat olurken kullanım alanları ve boyutlarına göre fiyatları artmaktadır. Kalitesi ve işlevi yüksek olan rölelerin fiyatları yaklaşık olarak 100 TL üzerinden başlamaktadır. Cimri.com aynı ürüne ait farklı fiyatları tek bir çatı altında toplayarak en uygun fiyatı bulmanıza yardımcı olur. Fiyat karşılaştırma özelliği ile farklı satıcıların arasından en uygun fiyatlı röleyi bulabilirsiniz.