Oto Silecekleri

En Ucuz Oto Silecekleri Fiyatları

901 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Oto Silecekleri Ne İşe Yarar?

Oto silecekleri aracınızın camlarını silerken size destek verecek tüm ürünlerin genel bir adıdır. Bu ürünler sayesinde camlar daha rahat ve kolay silinerek temizlenebilmektedir. Ön ve arka camların hepsini gönül rahatlığıyla silebilirsiniz. Siz temizledikten sonra sileceği çalıştırıp üzerinden bir kaç kez daha geçebilirsiniz.

Oto Silecekleri Ürünleri Nelerdir?

Araca özel silecekler bu kategorinin başında gelmektedir. Her araca özel silecek üretimi yapılır. Her markanın ve her modelin kullandığı silecek modelleri farklı olabilir. Örneğin taksilerin ve kamyonların cam boyutları farklıdır. Bu nedenle, araç silecek ölçüleri alınarak silecek temini yapılmalıdır. Taksilerde silecekler aynı yönde hareket ederler fakat kamyonlar ve otobüsler de silecekler farklı yönlere dönerler. Bu durum camların ve aracın büyüklüğünün etkisiyle oluşmuştur. Bu durum her aracın kendine özel silecek kullanılmasını gerektirir. Sileceklerin ucunda lastik bir malzeme vardır ve camlarla bu lastikler temas ederi. Lastik olmasının sebebi lastiğin yumuşak olması ve camlara zarar vermemesidir.  Universal silecekler, universal muz silecekler ya da muz tipi silecekler olarak da bilinirler. Yeni nesil araçlarda kullanılan bu tip, eski nesil araçlar için de paket içerisindeki aparatlarla kullanılabiliyor. Aracınız eski dahi olsa gerekli aparatlarla bu en son teknolojik ürünü kullanabilirsiniz. Universal silecekler, cama 20 noktadan birden basmaktadırlar. Eski sileceklerde bu rakam 4'tü. Bu artış camdaki silme oranını arttırmaktadır. Muz silecek lastiği diğerlerinden daha yumuşak ve ince bir yapıya sahiptir. Ayrıca daha sessiz ve daha izsiz çalışma prensibi ile hareket eder. Bu durumu sağlayan sahip olduğu grafit tabakasıdır. Universal sileceklerin montajını tamamladıktan sonra dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Montaj işleminden sonra silecek kolunun tam olarak tam olarak yerine yerleştiğini kontrol etmelisiniz. Son olarak sürüş güvenliğini doğru ve en uygun şekilde sağlamak için silecekleriniz her sezonun başında yaz ve kış olmak üzere değiştirmelisiniz. Bir diğer ürün olan silecek motoru, yağmurlu havalarda araç sürüşünün net olabilmesi ve kirlenen camların temizlenmesinde kullanılan sileceklerin çalışmasını sağlayan motorlara verilen isimdir. Trafikte görüş mesafesinin netliği güvenli sürüş için çok önemlidir. Sürekli yağış esnasında düşen görüş mesafesi silecekler sayesinde eski haline getirilir. Aynı zamanda toz, çamur gibi durumlarda da oto silecek motoruna bağlı olan silecekler vasıtasıyla camları temizlemek mümkündür. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız araba ve motorsiklet aksesuarları kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı inceleyebilirsiniz.

Oto Silecekleri Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Oto silecekleri ürünlerinin fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Araca özel silecekler 10 TL - 150 TL, universal silecekler 10 TL - 100 TL ve silecek motoru ise 10 TL - 1000 TL fiyat aralığında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan oto silecekleri ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız oto silecekleri ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.