• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri Nedir?

Oto bakım ve temizlik ürünleri araçlarını her anlamda düşünen ve onların daha uzun ömürlü olmalarını sağlayan kişiler için üretilmiş temizlik malzemelerine verilen genel isimdir. Bazı kişiler için araçlar tamamen hobi alanıdır. Sadece satın alıp bir yerden bir yere gitmekten çok araçlarına yaptırdıkları bakımlarla mutlu olan kişiler tarafından oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Genellikle erkeklerin ilgi alanında olan otomobiller sadece iç temizliği ile değil dış temizlikleriyle de bakıma girmelilerdir. Örneğin, camların bakımı, cila bakımları ya da çiziklerin giderilmesi için olan bakımlar bu ürünlere verilen örnekler arasında yer almaktadır.

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Temizlik ürünlerinin en başında gelen ve küçük çiziklerin, sıyrıkların ya da kirlenmelerin üstesinden gelebilen otomobil cila ve cila aksesuarları kullanarak aracınızı temiz bir hale getirebilirsiniz. Oto genel temizlik adı altında sunulan ürünlerle aracınızın içini ve dışını temizleyebilirsiniz. Bu ürünler araç süpürgesi, şampuan, sprey ve genel temizleyicilerdir. Aracınızın üstü kadar camları da kirlenen alanlar arasındadır ve oto cam bakım ürünleri sayesinde aracınızın camlarını temizleyebilirsiniz. Parlatıcı, sünger, cam koruma, kir sökücü, çek çek, cam cilası, cam mendili, tutkal sökücü ve bakım setleri ile birlikte camlarınızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Oto bakım bezleri sayesinde aracınızı özel bezlerle silebilirsiniz. Havlu, sünger ve temizlik bezleri şeklinde farklı türlerde olan ürünler yer almaktadır. Otomobil için polyester macun ile birlikte aracınızı eski görüntüsüne çevirebilirsiniz. Oto çizik giderici ile birlikte küçük çizikleri, sıyrıkları ve boya lekelerini çıkarabilirsiniz. Oto yıkama ürünleri ile birlikte aracınızın dışını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Aracınızın koltuk kumaşları deri ise bunun için farklı bir temizleyeme aracı bulunmaktadır. Oto deri yüzey bakımı olarak adlandırılan sprey, krem ve köpük ürünleriyle kirleri giderebilirsiniz. Metal yüzeylerin bakımı için ise oto krom metal yüzey bakım ürünleri mevcuttur. Klimalarınız temiz olması da oldukça önemlidir klima temizliği için özel olarak üretilen spreyler oto klima bakım kategorisinde yer almaktadır. Boyanızın daha da tutucu ve koruyucu olmasını istiyorsanız oto bakım yenileme ürünleri arasında yer alan boya koruyuculardan destek alabilirsiniz. Aracınızın işlevi açısından parçaların birbirleriyle sürtmemesi için oto yağlayıcılar kategorisinden destek alabilirsiniz.

Oto Bakım ve Temizlik Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Oto bakım ve temizlik ürünleri öncelikle aracınızın ömrünü uzatmaktadır. Temizlik, sürüş keyfinizi ikiye katlayacaktır. Aracınızın temiz olması sizin sağlığınız içinde oldukça önemlidir. Özellikle toza alerjisi olan kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Oto Bakım ve Temizlik Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Oto bakım ve temizlik ürünleri markaya ve ürün çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Otomobil cila ve cila aksesuarları 10 - 450 TL, oto genel temizlik ürünleri 20 - 600 TL, oto cam bakım ürünleri 10 - 500 TL, oto bakım bezleri 10 - 70 TL, oto çizik giderici 10 - 30 TL, polyester macun 20 - 60 TL, oto yıkama ürünleri 10 - 5000 TL, oto deri yüzey bakım ürünleri 20 - 40 TL ve oto metal yüzey bakım ürünleri ise 40 - 300 TL fiyat aralığında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri belirleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.