Otomobil için Polyester Macun

Otomobil için Polyester Macun Fiyatları

8 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Otomobil için Polyester Macun fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Otomobil için Polyester Macun modelleri ve Otomobil için Polyester Macun fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Otomobil için Polyester Macun kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Brio, Xigmatek, Bina Store, 404, Polikor. 8 adet Otomobil için Polyester Macun fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Otomobil için Polyester Macun Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Otomobil için Polyester Macun markası:

En Çok İncelenen Otomobil için Polyester Macun Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Otomobil için Polyester Macun Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 8 Otomobil için Polyester Macun modeli içerisinde en ucuz Otomobil için Polyester Macun fiyatı 24.5 TL iken, en yüksek Otomobil için Polyester Macun fiyatı 37.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Otomobil için Polyester Macun fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Otomobil için Polyester Macun fiyatı ise 31.9 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Otomobil için Polyester Macun Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Otomobil İçin Polyester Macun

Otomobil için polyester macun hasarlı yerlerin tamir edilmesi için son derece uygun bir malzemedir. Polyester iyi bir dolgu malzemesi olduğundan macun hale getirilerek aracınızın zarar görmüş yerlerini onarmak için kullanılır. Otomobil için polyester macun sayesinde onarım için fazla nakit ve vakit harcamadan hasarlı yerleri kolaylıkla doldurabilirsiniz. Kaporta hasarı gibi yaygın bir problemle karşılaştığınızda polyester macun sizin için kurtarıcı bir içerik sunabilir. Çünkü polyester macun gibi dolgu malzemeleri yumuşak bir karışım olmakla birlikte sertleştirici reçine içerikli bileşiklerdir. Genellikle astar ve boyama işleminden önce uygulanarak yüzeyin düzeltilmesine yardımcı olur. Polyester macun, özel formülasyonu ile son derece kolay bir şekilde uygulanabilir. Özellikle ince bir tabaka halinde kullanılması ön görüldüğünden size fazla maliyet de çıkarmaz. Darbe almış yerleri pürüzsüz hale getirerek arabanızın eski haline dönmesine yardımcı olan polyester macunu, aracınızın yüzey özelliklerine uygun olacak şekilde rahatlıkla seçebilirsiniz. Nitekim farklı yüzey alanları için farklı polyester oto macun çeşitleri bulunur.  

Otomobil İçin Polyester Macun Çeşitleri

Farklı kullanım alanlarına göre değişik polyester macun özellikleri ve çeşitleri bulunur. Ancak genel olarak otomobil için polyester macun çeşitleri; çelik/metal, fiberglass ve lite (soft) olmak üzere üçe ayrılır. Öncelikle metal polyester macundan başlayacak olursak adından da anlaşılacağı üzere metal yüzeyler için özel olarak üretilmiştir ve çok yaygın olarak kullanılır. Polyester çelik macun sudan yalıtma kapasitesini arttırmak için özel formülleri sayesinde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca metal polyester macun sertleştikten sonra yeniden şekil vermenize gerek bırakmayacak şekilde üretilmiştir. Metal polyester macunlarının revaçta olmasının en önemli sebebi, işlem tamamlandıktan sonra oldukça pürüzsüz ve sağlam bir yüzey elde etme konusundaki başarısıdır. Bir diğer otomobil için polyester macun çeşiti olan fiberglass polyester macunlarında ise hem cam elyafı hem de metal parçacıkları bir arada kullanılır. Polyester fiber macun suyu emme özelliği taşımaz. Suyu emme özelliği olmadığı için araçların dış yüzeylerinde, paslı alanlarda oldukça iyi sonuç çıkarır. Ancak metal polyester macunlardan farklı olarak fiberglass polyester macunun kuruması için ısıtılması gerekir. Hem metal polyester macundan hem de lite (soft) polyester macundan uygulama konusunda biraz uğraş gerektirmesi nedeniyle ayrılır. Nitekim bu nedenle fiberglass polyester macununun profesyonel uygulamaya tabi olması gerekir. Otomobil için fiberglass polyester macunun bir diğer önemli özelliği de geniş yüzeyleri doldurmak ve onarmak için biçilmiş kaftan olmasıdır. Bu sayede onarımın maliyeti düşürülerek profesyonele bir sonuç ortaya çıkarılır. Son polyester macun çeşidi olan lite (soft) polyester macun ise tıpkı metal polyester macun gibi içeriğinde fazlaca reçine bulundurur. Lite polyester macunlar adından da anlaşılacağı üzere oldukça hafiftir. Hafif olması sebebi ile de yüzeysel çiziklerde ve hafif hasarlarda kullanılmaya uygundur. Ayrıca zımpara uygulaması için de ekstra kolaylık sağlar. Yumuşak bir yüzey elde edilmek istendiği takdirde metal polyester macunların akabinde son katman olarak da uygulanabilir. Pek çok marka polyester macun çeşitlerini kullanıcıların beğenisine çıkarır. Ayrıca polyester macun çeşitleri farklı boyutlarda da olabilir. En yaygın kullanıldığı hali 500 gram iken 1 kilogramlık ve 2 kilogramlık çeşitleri de satın alınabilir. 

Otomobil İçin Polyester Macun Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Polyester dolgu macunu satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. En önemli husus polyester macunun otomobilin uygulanacak yüzeyi ile uyumlu olmasıdır. Bu detay, macunun iyi tutması için son derece önemli bir unsurdur. Metal ya da fiberglass en çok kullanılan yüzeyler olduğu için bunlar arasından bir seçim yapılabilir. Aynı zamanda ahşap, plastik ve SMC yüzeyler için de çeşitli polyester macunlar satın alınabilir. Bunlara ek olarak uygulama yapılacak yüzeyin büyüklüğü de oldukça önemli bir faktördür. Küçük hasarlar için tüp şeklinde polyester macunlar bulunur. Büyük hasarlar için ise özellikle fiberglass polyester macunlar ve litrelik ürünler tercih edilebilir. Satın alma işlemi yapılırken fiberglass polyester macunların kuruması için ısıtılması gerektiği unutulmamalıdır. Yalnızca küçük onarımlar yaptığınız takdirde lite (soft) polyester macunlar son derece yeterli olacaktır. Polyester macun kullanımı kolay zımparalanma özelliği istediğiniz takdirde ise yine lite (soft) macunlarla sizin için ideal olacaktır.  

Otomobil İçin Polyester Macun Fiyatları

Otomobilinize uygulamanız için farklı polyester tamir macunu çeşitleri bulunur. Bu polyester macun çeşitlerinin her biri farklı fiyat aralıklarından satışa çıkarılır. Polyester macunun satışa çıkarılmasında dikkat edilen bazı unsurlar vardır. Bu unsurların başında polyester macunun tek mi yoksa set halinde mi satılıp satılmadığıdır. Genellikle uygulama aparatı ile beraber satılan ürünler pratik olmakla beraber tam bir fiyat performans ürünüdür. Genel olarak polyester macunlar için ekonomik ürünler olduğunu söylemek mümkündür. Nitekim aracın onarılması için gerçekten de en uygun fiyatlı yollardan biridir. Polyester macun fiyatları aynı zamanda gramajların farklı olmasından da etkilenir. Gramaj arttıkça onla doğru orantılı olarak fiyatların da artması beklenen bir durumdur. Dilerseniz cimri.com aracılığı ile otomobil için polyester macun çeşitleri arasından kendiniz için uygun olanı teknik özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına bakarak seçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery