iştirakidir.

SİLECEK MOTORU

En Ucuz Silecek Motoru Fiyatları

Kategoriler+
Filtreler+
Fiyat
  • TL
    min 11 TL
  • TL
    max 440 TL
  • ARA
Marka
  • Bosch [1]
  • General Motors [3]
  • Modacar [1]
Tümünü Göster

Yağmurlu mevsimlerde, tozlu fırtınalarda ya da çamur sıçramalarında araç sahipleri hemen ön ve arka silecekleri çalıştırırlar. Yağmur, toz, çamur gibi görüşü etkileyecek bütün dış etkenler böylece bertaraf edilmiş olur. Sileceklerin bu denli etkili ve işlevsel çalışmasını sağlayan ise; silecek motorudur. Siz de arızalanan motorunuz için yeni bir ön silecek motoru veya arka silecek motoru almak istiyorsanız; en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz. Cimri.com’da fiyat karşılaştırması yaparak aracınıza uygun en ucuz silecek motoruna sahip olabilirsiniz.

Silecek Motoru Nedir?

Yağmurlu havalarda araç sürüşünün net olabilmesi ve kirlenen camların temizlenmesinde kullanılan sileceklerin çalışmasını sağlayan motorlara verilen isimdir. Trafikte görüş mesafesinin netliği güvenli sürüş için çok önemlidir. Sürekli yağış esnasında düşen görüş mesafesi silecekler sayesinde eski haline getirilir. Aynı zamanda toz, çamur gibi durumlarda da oto silecek motoruna bağlı olan silecekler vasıtasıyla camları temizlemek mümkündür. Silecek motoru nasıl çalışır, sorusunun yanıtı ise 12 voltluk elektrik enerjisi ile çalışmaktadır, şeklinde yanıtlanabilir. 24 volt çıkışlı motor çeşitleri de bulunmaktadır.

Silecek Motoru Çeşitleri Nelerdir?

Cam silecek motoru kendi içinde ikiye ayrılır. Bunlar; ön silecek motoru ve arka silecek motorudur. Oto silecek motoru sonsuz dişli kombinasyonu ile sileceklerin ihtiyacı olan enerjiyi sağlayarak farklı hızlarda ileri geri çalışma imkânı sağlar.

Yağış yoğunluğuna göre silecek motoru ayarı hızlandırılarak konforlu sürüşler elde edilir. Aracınızın marka ve modeline göre silecek motoru seçimi yapma şansınız mevcuttur. Her markanın kendine özgü bir araç silecek motoru vardır. Aracınıza uyan çeşitteki motoru kullanmanız güvenli sürüş için önemlidir. Camlarda meydana gelen toz, çamur ve görüntü kalitesini azaltan her durumda başvurulan sileceklerin her zaman aynı verimde çalışması için araba silecek motorunun iyi durumda olması şarttır. İlkbahar ve sonbahar aylarındaki yağışlı hava koşullarında büyük yardımcınız olacak sileceklerinizi ve silecek motorunu rutin aralıklarla kontrol ettirmeniz yararınıza olacaktır.

Silecek motoru nasıl değiştirilir, sorusuna imkân varsa yetkili bir serviste değişim yaptırmak en iyi yol olacaktır şeklinde cevap verilebilir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına işi ehline teslim etmek en doğrusu olacaktır.