Silecek Motoru

En Ucuz Silecek Motoru Fiyatları

2 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Silecek Motoru fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Silecek Motoru modelleri ve Silecek Motoru fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Silecek Motoru kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Modacar. 2 adet Silecek Motoru fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Silecek Motoru Nedir?

Yağmurlu havalarda araç sürüşünün net olabilmesi ve kirlenen camların temizlenmesinde kullanılan sileceklerin çalışmasını sağlayan motorlara verilen isimdir. Trafikte görüş mesafesinin netliği güvenli sürüş için çok önemlidir. Sürekli yağış esnasında düşen görüş mesafesi silecekler sayesinde eski haline getirilir. Aynı zamanda toz, çamur gibi durumlarda da oto silecek motoruna bağlı olan silecekler vasıtasıyla camları temizlemek mümkündür. Silecek motoru nasıl çalışır, sorusunun yanıtı ise 12 voltluk elektrik enerjisi ile çalışmaktadır, şeklinde yanıtlanabilir. 24 volt çıkışlı motor çeşitleri de bulunmaktadır.

Silecek Motoru Çeşitleri Nelerdir?

Cam silecek motoru kendi içinde ikiye ayrılır. Bunlar; ön silecek motoru ve arka silecek motorudur. Oto silecek motoru sonsuz dişli kombinasyonu ile sileceklerin ihtiyacı olan enerjiyi sağlayarak farklı hızlarda ileri geri çalışma imkânı sağlar. Yağış yoğunluğuna göre silecek motoru ayarı hızlandırılarak konforlu sürüşler elde edilir. Aracınızın marka ve modeline göre silecek motoru seçimi yapma şansınız mevcuttur. Her markanın kendine özgü bir araç silecek motoru vardır. Aracınıza uyan çeşitteki motoru kullanmanız güvenli sürüş için önemlidir. Camlarda meydana gelen toz, çamur ve görüntü kalitesini azaltan her durumda başvurulan sileceklerin her zaman aynı verimde çalışması için araba silecek motorunun iyi durumda olması şarttır. İlkbahar ve sonbahar aylarındaki yağışlı hava koşullarında büyük yardımcınız olacak sileceklerinizi ve silecek motorunu rutin aralıklarla kontrol ettirmeniz yararınıza olacaktır. Silecek motoru nasıl değiştirilir, sorusuna imkân varsa yetkili bir serviste değişim yaptırmak en iyi yol olacaktır şeklinde cevap verilebilir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına işi ehline teslim etmek en doğrusu olacaktır.

Silecek Motoru Ne Zaman Kullanılmalı?

Silecek motorları her araçta olmazsa olmaz bir gereçtir. Silecek motorları sayesinde yağmurlu ve karlı havalarda yolunuzu görmenizi sağlayacak şekilde hızlı ve yavaş özelliklerinde silecekleri çalıştırarak görüş açınızı açmaktadır. Silecek motorları boş zamanlarda çalıştığında cam kuru olduğu zaman sileceklere zarar verecektir. Bu aşınma sonucu silecek motoru da zarar görebilir. Bu yüzden silecek motorlarını sadece yağmurlu ve karlı havalar gibi camınıza gelen nesneleri çekerek görüş açınızı kapatmasını engellemek Silecek motoru, cam silecekleri için su atıp camı temizlemeye yarayan özel bir motordur. Özellikle cam kirlendiyse ve cam silecekleri kuru iyi temizlediğinden dolayı su ile ıslatarak cam silecekleri ile rahat ve güzelce temizlenebilmektedir. Ayrıca cam silecekleri kaliteli ise su içerisine camın daha iyi görünmesi için kimyasal bir bileşen konulduysa cam çok daha temiz ve parlak görünecektir. Bu da aracınız için ayrı bir güzellik ve hava verecektir.

Silecek Motoru Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Araçlara özel olan motor çeşitleri hangi araca hangi silecek motoru uygun olması çok önemli olduğundan dolayı araba üretici firmalar buna uygun olarak üretmekte ve satmaktadır. Örneğin, Tofaş bir arabaya Ferrari bir silecek motoru takmanız saçma olur ve uygun olmaz. Bundan dolayı hangi araç ve kullanılacak alana göre uygun silecek motorları alınması daha uygun olacaktır. Aracınıza uygun olan silecek motorunu temin etmenin en kolay yolu aracın teknik servisine gitmek olacaktır.

Silecek Motoru Fiyatları Nelerdir?

Silecek motor fiyatları kalite ve üretici markanın yanı sıra boyutuna göre de değişebilmektedir. Bosch, Modacar, General Motors, LINEA gibi markalar, kaliteli ve uzun süreli kullanım imkanı sunan silecek motorları üretmekte ve satmaktadır. Bu firmalların dışında her araba şirketi kendi arabalarına özel ve uygun silecek motorları üretmekte ve satmaktadır. Genel olarak fiyat aralıkları en az 20 TL gibi fiyatlardan başlamaktadır. Kalite ve araca göre değişen fiyatlar en fazla ise 750 TL’ye kadar çıkabilmektedir. En uygun fiyatlı silecek motorlarını Cimri.com fiyat karşılaştırma özelliği ile bulabilirsiniz.