track source
track source
track source

Silecek Motoru

Silecek Motoru Fiyatları

16 Ürün gösteriliyor.
Silecek Motoru fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Silecek Motoru modelleri ve Silecek Motoru fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Silecek Motoru kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Fiat, Ford, GM, Citroen. 16 adet Silecek Motoru fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Silecek Motoru Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Silecek Motoru markası:

2021 yılı Silecek Motoru Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 16 Silecek Motoru modeli içerisinde en ucuz Silecek Motoru fiyatı 70.8 TL iken, en yüksek Silecek Motoru fiyatı 971.34 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Silecek Motoru fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Silecek Motoru fiyatı ise 134.82 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Silecek Motoru Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Silecek Motoru

Bir araçla seyir halindeki bir sürücünün, yağışlı havada en önemli yardımcısı sileceklerdir. Yola devam edebilmek için yağmur damlalarının çok seri bir şekilde aracın ön ve arka camından uzaklaştırılması, görüşün açık kalmasının sağlanması gerekir. Yağışın şiddetine bağlı olarak bu bir tercih değil, zorunluluk haline gelebilir. Bu noktada cam üzerindeki sileceğin lastiklerinin sorunsuz olmasıyla birlikte en temel gereksinim silecek motoru parçasının kesintisiz çalışmasıdır. Hem ön camda hem arka camda takılı silecekleri, aracın elektrik sisteminden beslenen bu küçük motorlar çalıştırırlar. Genelde 3 farklı kademede çalışan silecekler motordan aldıkları enerjiyi hareket enerjisine çevirir ve camda biriken yağmur, kar ya da dolu tanelerinin birikimine ve görüşü engellemelerine mani olur. Silecek motoru bu noktadaki fonksiyonu ile aracın birçok parçasından çok daha hayati önem arz eden bir parça haline gelir. O yüzden yalnızca ihtiyaç halinde başvurulmamalı, yağış olmayan zamanlarda da performansı test edilmelidir. Bu, yağış anında istenmeyen aksaklıkların yaşanmasının önüne geçmek adına gerekli bir tedbirdir.

Silecek Motoru Çeşitleri

Araçlarda silecekler camların büyüklüğüne bağlı olarak öncelikle sürücünün sürüşe devam edebilmesini sağlayacak görüş açısını sağlamak üzere dizayn edilirler. Sol baştan başlayarak ön camda adeta yan yana 2 tepe resmi çizer. Bu sayede sürücü yolun tamamını görebileceği bir açıya kavuşur. Bu kapsama alanında camdaki tüm yağmur ya da kar taneleri bazen de başka araçtan fırlayan çamur birikintileri silecekler yardımı ile camdan uzaklaştırılır. Bu işlem yağışın ya da cama temas eden nesnelerin yoğunluğuna bağlı olarak farklı hızlarda yapılabilir. Silecek motoru çeşitleri her ebattaki sileceğin 3 farklı hız kademesinde kesintisiz çalışmalarını sağlayacak şekilde dizayn edilir. Silecek ebatlarına göre daha küçük ölçekli araçlarda 12v silecek motoru gereken enerjiyi sağlayabilir. Araçların ön camları ile birlikte arka camlarında da genelde camın orta noktasında arka taraftan gelen hareketliliği görmeyi sağlayacak bir görüş sağlayan tekli silecekler vardır. Ön ve arka camlar 2 ayrı motordan beslenirler. Her 2 motorda aracın sağladığı enerji ile çalışırlar. Daha büyük sileceklerin kullanıldığı araçlarda ise 24v silecek motoru istenen performansı sağlayabilir. Oto silecek motoru yalnızca ihtiyaç anında silecekleri çalıştıran, harici zamanlarda hiçbir işlevi olmayan bir motor olduğu için sıklıkla kontrol edilmesinde fayda vardır. Sileceklerin hiçbir şekilde çalışmadığı uzun dönemler boyunca herhangi bir aksama yaşanmaması adına belli aralıklar ile silecek sularının ve silecek performanslarının tüm kademelerde kontrol edilmesi faydalı bir uygulamadır. Ön cam silecek motoru ile arka cam silecek motoru birbirlerinden bağımsız olduğu için aynı kontrol mekanizması arka cam için de işletilmelidir. Bu sayede ihtiyaç anında silecek motorlarından beklenen kesintisiz performans garanti altına alınmış olur. Silecek motorlarının yalnızca çalışıyor olmaları değil, 3 farklı hız kademesinde sorunsuz performanslarını sürdürmeleri önemlidir. Aksi bir durum, aracın seyrine devam edememesine dahi yol açabileceğinden sürüş devamlılığı ve güvenliği açısından son derece önemlidir. Silecek lastikleri, silecek mekanizmaları ve motorları sürekli kontrol altında tutulup test edildikleri sürece, sürücünün yağışlı havalarda güvenli ve kesintisiz yol almasına imkan sağlanır.

Silecek Motoru Fiyatları

Silecek motorları, araçların fabrika çıkışlı orijinal hallerinde bulunan parçalardır. Zaman içerisinde fonksiyonlarında bir aksaklık olduğunda değiştirilme ihtiyaçları oluşabilir. Silecek motorları silecek büyüklüğüne göre çeşitlendirilirler. 12 v silecek motoru fiyatları benzer markaların silecek motoru ürünlerine kıyasla farklılıklar gösterebilir. Daha büyük ölçekli silecekleri çalıştıran 24v silecek motorları da aynı kategorideki diğer markaların motorları ile karşılaştırıldığında farklı fiyatlardan temin edilebilir. Tek bir sileceği çalıştıran arka silecek motorları da muadil ürünlere göre yüksek fiyatlı olabilirler. Hem ön hem arka silecek motorunun takım halinde tedariği halinde tekil fiyatlara göre değişkenlik gözlemlenebilir. Hem 12v modellerde hem de 24v silecek motoru çeşitlerinde kullanıcıların daha uzun süreli ve yüksek performans aldıkları için tercih ettikleri ürünler olabilir. Bu ürünler bu tercih yoğunluğu sonucunda daha yüksek fiyatlarda sunulabilir. Silecek motorlarının üretiminde kullanılan tüm materyallerin girdi maliyetleri dönem dönem yükselebilir. Bu yükselişler silecek motorlarının fiyatlarına da etki edebilir. Otomotiv yedek parça sektöründeki majör değişimler de birçok üründe olduğu gibi silecek motorlarının fiyatlarında da değişimlere yol açabilir.

Silecek Motoru Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Aracınızın ön ya da arka silecek motorunu değiştirme ihtiyacı hissettiğinizde öncelikle kaç volt olduğunu bilmeniz gereklidir. Silecek motorları üreten birçok markanın sayısız modeli vardır. 12v ya da 24v silecek motoru ihtiyacının tespiti sonrası, bu sayısız marka arasından öncelikle bir tercih yapmanız gerekir. Tüm markaların silecek motoru özellikleri hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunları değerlendirdikten sonra benzer deneyimleri olan dostlarınızın tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. Markayı belirledikten sonra da 12 ya da 24v silecek motorlarından birini tercih edebilirsiniz. Eğer arka silecek motorunuzun performansında da bir düşüş gözlemliyor iseniz, kullanım yoğunluğunuza da bağlı olarak silecek motorunun ekonomik ömrünü tamamlamış olma ihtimalini de değerlendirmenizde fayda olabilir. Bu nedenle silecek motorlarınızı şiddetli yağışın olduğu bir havada yolda kalmamak, seyahate devam edebilmek adına sürekli maksimum verimlilikte tutmanızda büyük fayda vardır. Edineceğiniz ve yağışsız havalarda da sürekli test ederek sağlamlığını garanti altında tutacağınız silecek motoru modelleri kötü hava koşullarında yolu sağlıklı görebilmenize ve güvenli bir şekilde yolculuğunuza devam edebilmenize yardımcı olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery