track source
track source

Jant Kapağı

Jant Kapağı Fiyatları

6749 Ürün gösteriliyor.
Jant Kapağı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Jant Kapağı modelleri ve Jant Kapağı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Jant Kapağı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Atlas, Honda, Hyundai, Modacar. 6749 adet Jant Kapağı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Jant Kapağı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Jant Kapağı markası:

En Çok İncelenen Jant Kapağı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Jant Kapağı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 6749 Jant Kapağı modeli içerisinde en ucuz Jant Kapağı fiyatı 26.0 TL iken, en yüksek Jant Kapağı fiyatı 266.95 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Jant Kapağı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Jant Kapağı fiyatı ise 62.54 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Jant Kapağı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Jant Kapağı

Jant kapakları araçların tekerleklerinde bulunan jantların üzerine monte edilerek kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin yapımında genellikle sert plastik ve metal gibi malzemeler kullanılır. Söz konusu ürünlerin birçok araç türü için çeşitleri bulunur. Jant kapakları otomobillerin yanı sıra kamyon, kamyonet gibi ticari araçlarda da kullanılabilecek şekilde üretilir. Araçların güzel görünmesini sağlayan bu ürünlerin tercih edilme sebeplerinden biri de lastikleri çevresel etkilerden korunmasıdır. Diğer bir deyişle araçların kullanılması sırasında tekerleklere çarpabilecek taş gibi parçalar olabilir. Jant kapağı araç tekerleklerini söz konusu sert darbelerden korunmasını sağlayarak lastiklerin kullanım ömrünü uzatır. Bununla birlikte bu ürünler kullanıldıkları jantlara estetik olarak güzel görünümler kazandırırlar. Jant kapakları araçların teker ve jant bölümlerinin tozlanması ve kirlenmesini engeller. Böylece jantların paslanması ya da oksitlenmesinin önüne geçerek kullanım ömrünü uzatır. Jant kapakları seçilirken araçların modellerine ve türlerine göre seçimler yapılmalıdır. Araç tekerleklerinin boyutlarının birbirinden farklı olması nedeniyle jant kapağı seçilirken jant inçlerinin boyutlarına göre ürünler alınmalıdır. Aksi takdirde satın alınan jant kapakları jant ve tekerleklere tam oturmaz.

Jant Kapağı Modelleri ve Özellikleri

Jant kapakları estetik görünümlerinin yanı sıra bazı türleri ile balata ve diskleri soğutulmasını da sağlar. Ayrıca jantların paslanması ve oksitlenmesini de engeller. Jant kapak modelleri ürünlerin türlerine ve özelliklerine göre değişmektedir. Bu ürünleri seçerken öncelikle kullanılacak tekerleklerin ve jantların türlerinin bilinmesi gerekir. Çünkü söz konusu ürünler farklı tür ve ebatlarda üretilerek tüketicilere sunulur. Örneğin 14 inç büyüklüğünde bulunan tekerlek ve jantlar için jant kapağı 14 inç boyutunda olması gerekir. Benzer şekilde jant kapağı 16 inç olan ürün çeşitleri 16 inç boyutunda jant ve tekerleği bulunan araçlar için kullanılır. Sert plastikten üretilmiş jant kapaklarının yanı sıra metal kullanılarak üretilmiş jant modelleri de bulunur. Metal bileşenlerden üretilmiş modeller sert darbelere karşı lastik ve jantları daha iyi korur. Diğer taraftan bu ürünler araçların marka türlerine göre birbirinden farklı çeşitlerde üretilir. Araç marka modellerine göre üretilen kapakların üzerinde araç markalarının sembolleri bulunur. Jant kapakları alınırken kolay temizlenebilen yapıdaki ürünler alınırsa temizlik açısından zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Özellikle aynalı diye tabir edilen jant kapakları diğer ürünlere göre oldukça kolay temizlenir. Diğer taraftan jant kapakları sert plastik ya da metal gibi çeşitli malzemelerden üretilir. Krom jant kapağı modellerinin diğer modellerden en önemli farkı sararma ve renk atması gibi olumsuz belirtileri göstermemesidir. Ayrıca krom kaplamalı kapak modelleri korozyona da uğramaması nedeniyle daha uzun ömürlü ürünlerdir. Jant kapaklarının kolay takılabilir ya da çıkarılabilir olması zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu bakımdan kapakların monte edilmesinde kullanılan aparatların pratik olup olmadığı kontrol edilebilir. Monte edilmesi açısından jant kapaklarının tırnak bileşenlerinin olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde plastik kelepçeler ile monte edilen kapaklar tekerleklerin görüntülerini bozabilir. Jant kapağında ne kadar fazla tırnak bulunursa araç kullanımı sırasında kapağın janttan çıkması daha zor olur. Jantların kapaklarının orijinal tırnaklı olmasına özen gösterilebilir. Jant kapaklarının vernik ile kaplanması bu ürünlerin kullanım ömrünü uzamasının yanı sıra estetik olarak da şık bir görünüm kazanmasını sağlar.

Jant Kapağı Fiyatları

Jant kapakları tekerlek ve jantların üzerine monte edilerek lastiklerin kullanım ömrünü uzatan ürünlerdir. Söz konusu ürünler jantların toz ve kirden korunmasını sağlayarak tekerlerin paslanması ya da oksitlenmesini önler. Ayrıca birbirinden özel tasarımlar kullanılarak üretilen bu ürünleri tercih ederek aracınıza güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Jant kapağı fiyatları ürünlerin özelliklerine ve modellerine göre değişiklik gösterir. Jant kapak fiyatlarını tasarımları ve bileşenleri gibi birçok faktör etkilemektedir. Öncelikle söz konusu ürünlerin yapımında kullanılan malzemelerin türü jant kapak fiyatlarını doğrudan etkiler. Krom kaplamalı olan jant kapaklarının kullanım ömrü daha uzun olduğu için fiyatları diğer malzemelerden üretilmiş ürünlere göre farklıdır. Bu ürünlerin farklı ebatlarda olan çeşitleri arasında da fiyat farklılıkları bulunabilir. Uygun fiyatlarda ürün satın alabilmek için çeşitli internet siteleri üzerinden fiyat karşılaştırmaları yapılabilir. Ayrıca bu ürünlerin marka temsilcilikleri tarafından yapılan kampanyalar takip edilerek daha uygun fiyatlarda ürünler satın alınabilir.

Jant Kapağı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Jant kapakları satın alınırken bazı hususlara dikkat edilmesi halinde ihtiyaçlara uygun ürünler daha kolay bulunabilir. Öncelikle jant kapağının araçların modeline uygun olması gerekir. Çünkü bu ürünler araç modellerine göre değişik türlerde üretilir. Araç modeline göre alınan jant kapaklarının üzerinde araç markalarının sembolleri de bulunur.Örneğin Mercedes jant kapağı modellerinin üzerinde mercedes markasının sembolü olan işaret yer alır. Ayrıca jant kapak boyutları inç birimi cinsinden ölçü birimi ile ifade edilir. Dolayısıyla söz konusu ürünlerin satın alınması sırasında jantın ölçü birimine uygun ürünler tercih edilmelidir. Örneğin 15 inç ebatlarındaki jantlar için jant kapağı 15 inç satın alınması gerekir. Aksi takdirde satın alınan jant kapağı tekerleklere tam olarak yerleşmez. Jant kapakları tercih edilirken kolay çıkarılıp takılabilen ürünlerin satın alınması tavsiye edilir. Böylece pratik bir şekilde bu ürünlerin kurulumunu sağlayarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Jant kapakları kullanımları sırasında çeşitli deformelere uğrayabilir. Kullanım ömrü uzun olan krom jant kapaklarının tercih edilmesi halinde korozyon ve sararma gibi olumsuz görüntüler ile karşılaşılmaz. Ayrıca bu ürünler tercih edilirken ön tekerlekler ve arka tekerlekler arasında uyumun olması için set halinde alınması tavsiye edilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery