Lavabo

Lavabo Fiyatları

686 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    duşakabin
Lavabo fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Lavabo modelleri ve Lavabo fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Lavabo kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bien, Grohe, GPD, E.C.A. 686 adet Lavabo fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Creavit Damask Gold 45 cm Tezgah Üstü Lavabo
Creavit Damask Gold 45 cm Tezgah Üstü Lavabo
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Lavabo

Evlerde günün başlangıcında ilk ziyaret edilen, günün sonunda da son kez uğranılan yer banyolardır. Banyolarda bulunan lavabolar temel ihtiyaç olan su ile teması sağlayan eşyalardır. Lavabo, her evde temel ihtiyaç kalemlerindendir. Evin kullanıma hazır hale geldiği zaman biriminde lavabolar da hazır bulunmaktadır. Lavabolar ihtiyaç kalemi olan eşyalardır ancak zamanla standart bir görünüme sahip olması yeterli bulunmamıştır. Görsel olarak da şık bir görünüme sahip olması ve banyoda bulunan diğer eşyalarla uyum içinde olması talep edildiği için farklı modellere sahip bir şekilde üretilmeye başlanmıştır. Banyoda bulunan tezgah, dolap, klozet, duşakabin ya da küvet gibi eşya kalemleriyle görünüm olarak uyumu yakalayabilmesi istenmektedir. Lavabolar bataryasıyla birlikte satılabildiği gibi bataryasız olarak da satılmaktadır. Set şeklinde mevcut olan lavaboların batarya bölümleri istenildiğinde değiştirilebilir. Bataryalar da lavabo ile uyum sağlayacak tarzda üretilmeye başlanmıştır. İki eşyanın birbirini tamamlayacak nitelikte olması gerekmektedir. 

Klasik stilde de daha modern tarzda da üretilmiş lavabo çeşitleri mevcuttur. Kullanıcının isteği, kullanılacak banyonun özellikleri baz alınarak tarzlar arasından bir seçim yapılmaktadır. Lavabo süzgeç gibi aparatlara da sahiptir. Süzgeçler de lavaboya göre değişkenlik göstermektedir. Lavabo ile süzgecin uyumlu olması da lavabonun görünümünü etkilemektedir. Lavabolar banyolarda değişik tarzda kullanıma sahiptirler. Asma, ayaklı ya da tezgâha yerleştirme şekillerinde kullanılabilmektedir. Lavabolar sadece evlerde değil otel, restoran, kafe, pansiyon gibi işletmelerle birlikte tüm işyerlerinde kullanım alanı olan eşyalardır. Kullanılacak yerin niteliğine göre farklı lavabolar tercih edilmektedir. Bu sebeple lavabo çeşitleri her zevke ve her yere uygun olabilecek şekilde üretilmektedir. 

Lavabo Çeşitleri

Günlük hayatta sık kullanılan ve her evde mutlaka bulunan lavabolar, görünümüne ve kullanım şekillerine göre modellere ayrılmaktadır. Her modelin farklı yapı maddelerine sahip modelleri olduğu gibi sadece seramik, cam, mermer gibi üretilmiş modelleri de mevcuttur. Lavabonun hangi maddeden üretilmiş olduğu lavabo markasına göre de farklılık göstermektedir. Kimi markalar tüm malzeme çeşitlerini kullanarak lavabo üretimi yaparken kimi markalar da tek bir malzeme üzerinden üretim gerçekleştirmektedir. Sahip oldukları özelliklere göre lavabo çeşitleri şu şekilde sınıflandırılabilir. 

  • Çanak lavabo bu lavabo modellerden biridir. Çanak lavabolar, genellikle daire şeklinde bir görünüme sahip olduğu gibi kare, oval, dikdörtgen görünümlü modeller de mevcuttur. Geniş bir hacme sahiptir. Çanak görünümüne benzediği için de bu ismi alırlar. Birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş çanak lavabo modelleri vardır. Daha çok tezgâh üzerlerinde kullanılmaktadır. Çanak modellerde bataryalar lavaboya değil banyo ya da tuvalet duvarına monte edilerek kullanılmaktadır. Bu modellerde lavabo bağımsız olmaktadır. 
  • Bir diğer lavabo modeli de etajerli lavabodur. Etajerli lavabolar dolaplı bir şekilde kullanılabilen modellerdir. Dolap anlamına gelen etajer ile lavabonun birlikte kullanımıyla alandan tasarruf sağlanmaktadır. Duvara monte edilerek kullanılmaktadır. 
  • Tezgâh üstü lavabo da bir diğer lavabo çeşididir. Banyoda bulunan tezgahların üst kısmına monte edilerek kullanılan değişik ebat ve modeldeki lavabolardır. Mermer, seramik, cam, taş gibi malzemeler kullanılarak üretilmiş modeller mevcuttur. Tezgâh boyutuna uygun ebatta lavabo seçimi yapılarak kullanılmaktadır. 
  • Lavabo modelleri arasın bir başka çeşit olarak tezgâh altı lavabolar mevcuttur. Bu lavabolar da banyoda buluna tezgahların alt bölümüne monte edilerek kullanılmaktadır. Tezgâh üstte lavabo daha derinde bir görünüme sahiptir. 
  • Bir diğer lavabo çeşidi de asma lavabolardır. Banyo ya da tuvalet duvarına monte edilerek kullanılır. Dar bir alana sahip olan banyo, tuvalet gibi yerlerde daha yaygın kullanılmaktadır. İşyerleri tarafından da tercih edilebilen modellerdir. 
  • Bir de standart modeller lavabo çeşitleri arasında yer alır. Bu modeller oval şekline sahip lavabolardır. Bataryaları lavabo üzerine monte edilmektedir. 
  • Monoblok olarak geçen tek parça olan ayaklı lavabo modelleri de çeşitler arasındadır. 

Lavabo Fiyatları

Lavabo fiyatları, markalara, modellere, lavabonun yapıldığı malzemeye göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda lavabonun boyutu da fiyatı etkileyen faktörlerdendir. Fiyatlar şu şekilde sıralanabilir:

Oval standart lavabolarda fiyatlar 110 TL ile 4300 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Çanak lavabo modellerinde de fiyatlar 200 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Tezgâh altı lavabo modellerinde fiyatlar 135 TL ile 16.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Tezgâh üstü lavabo modellerinde ise fiyatlar 180 TL ile 7000 TL arasındadır. Monoblok lavabo modellerinde de fiyatlar 163 TL ile 3150 TL arasında değişmektedir. Etajerli lavabo modellerin fiyatları da 170 TL ile 1700 TL arasında farklılık göstermektedir. 

Lavabo Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Lavabo seçimi yapılırken banyonun boyutu dikkate alınmalıdır. Banyonun geniş ya da dar oluşuna göre bir lavabo seçimi yapılmalıdır. Geniş banyolarda ufak ebatta lavabolar güzel bir görünüm oluşturmayacağı gibi dar banyolarda da geniş lavabolar görünüm olarak uygun olmayacaktır. Birlikte kullanılacak tezgâhın boyutu ve görünümü de dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır. Tezgah koymak için alanı olmayan banyolarda asmaya uygun tipte lavabolar ya da ayaklı olan lavabo modelleri tercih edilebilir. Lavaboyla birlikte kullanılacak ayakların da lavaboyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Lavabo süzgeçleri bile lavabonun görünümünde önemli bir faktördür. Seçimi yaparken birlikte kullanılacak tüm aparatların uyumlu olması göz önünde bulundurulmalıdır. Beyaz dışında başka renge sahip lavabolarda yine uyum göz önünde bulundurulmalıdır. Renk banyonun diğer eşyaları ile uyum oluşturmadığı takdirde güzel bir görünüm sergilemeyecektir. İşyerleri için de çok iddialı renk seçimi uygun olmayabilir. 

Model seçimi de banyo ve birlikte kullanılacak tezgaha göre yapılması daha uygun olacaktır. Lavabonun kullanılacağı yerin ev ya da işyeri olmasına göre de bir tercih yapılabilir. Evlerde kullanıcının kişisel zevki baz alınırken işyerlerinde daha standart ve klasik modeller tercih edilebilir. Otel, restoran gibi işletmelerde ise daha şık modeller ön plana çıkmaktadır. Okul gibi alanlarda da kolay kullanılabilen ve dayanıklı lavabo modelleri tercih edilebilir. Kullanımı pratik olan modeller de bu alanlarda aynı şekilde işlevsel olacaktır.  Dar banyoya sahip olanlar ve kimi işletmeler alandan yer kazanmak için etajerli lavaboların kullanımını tercih etmektedir. Duvara monte bir şekilde kullanıldığı için alandan yer kazanıldığı gibi arka tarafta bulunan boruların da kötü görüntüsünü ortadan kaldırmış olacaktır. Banyoda ihtiyaç duyulan malzemelerin de kullanıcının elinin altında olması sağlanmış olacaktır. 

Lavabo markaları araştırılarak güvenilir, sağlam ve garanti süresi uzun, bir sıkıntı yaşandığında ulaşılabilecek bir markanın lavabo modelleri arasından bir seçim yapılması daha sağlıklı olacaktır. İstenilen batarya modellerinin kullanımını sağlayabilecek lavabo çeşitleri tercih edilebilir. Böylece kullanıcılar batarya seçiminde sınırlı bir seçeneğe sahip olmayacaktır. Banyolarda ve tuvaletlerde hijyen çok önemli olduğu için kolay temizlik sağlayan modellerin seçimi de tercih edilebilir. Kullanılacak yere göre lavabonun yapıldığı malzeme önem arz edebilmektedir. Kolay kırılma riskine karşı çocuklu ailelerin cam lavabo modellerini tercih etmeleri uygun olmayabilir. Okul gibi alanlarda özellikle de ufak yaştaki çocukların bulunduğu okullarda dayanıklılık çok daha önem kazanmaktadır. Tezgâh üstü ve altı modellerde de monte işlemlerinin sağlam bir şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir kaza yaşanmaması açısından bu oldukça önemlidir. Ayaklı modellerin de sabit olarak durması oldukça önemlidir ve bu sebeple sağlamlaştırılması gerekmektedir.