track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Lavabo Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Lavabo markası:

2021 yılı Lavabo Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1018 Lavabo modeli içerisinde en ucuz Lavabo fiyatı 1.75 TL iken, en yüksek Lavabo fiyatı 142635.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Lavabo fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Lavabo fiyatı ise 912.17 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Lavabo Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Lavabo

Lavabo ayaklı ya da duvara monte edilmiş, mutfaklarda ve banyolarda el, yüz, bulaşık yıkamak için kullanılan üzerinde muslukları bulunan, dökülen suları da gidere veren küçük küvetlerdir. Porselen, emaye, metal sac, kumtaşı gibi maddelerden yapılmış olanları mevcuttur. Üzerinde sıcak veya soğuk su akıtan muslukları ve dibinde kullanılmış suyun akıp gitmesi için delikleri bulunan lavaboların farklı kullanım alanları için farklı modelleri vardır. Lavabo modellerinin hem işlevsel, hem dekoratif hem de ekonomik olması gerekir. Bu sebeple lavabo fiyatları ve modelleri oldukça fazla çeşittedir. Farklı beklentilerin tamamına cevap vermesi bu şekilde mümkün olan lavabo fiyatları da değişkendir. Çanak, tezgah altı ve tezgah üstü, köşe gibi seçenekleri bulunan lavaboların yüzeyleri de farklıdır. Mat ve parlak yüzeyli birçok model üretilir. Mutfakların ve banyoların vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle her iki alan için de kaliteli lavabolar seçilir ise uzun zamanlar boyunca sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar. 

Lavabo Modelleri

Lavabolar mutfaklarda ve banyolarda kullanılan, el, yüz, bulaşık yıkanmasına yarayan küçük küvetlerdir. Farklı materyallerden yapılmış olanları mevcuttur. Ayaklı, dolaplı, duvara sabitlenen çeşitleri vardır. Kullanılacak alanın özelliklerine uygun seçilmeye çalışılır. Her ortamın ve kullanıcının ihtiyacı farklı olduğundan bu ihtiyaçlara yönelik üretilmiş bir sürü farklı modelleri ve lavabo armatür fiyatları vardır. Mutfak ve banyolarda en sık tercih edilen model çanak lavabolardır. Her bütçeye uygun bir modeli vardır. Seramik, metal, emaye gibi seçenekleri olan çanak model lavabolar hemen hemen herkesin ihtiyacını karşılar. En sık tercih edilen lavabo modelidir. Dolaplı lavabolar ise genelde banyolarda tercih edilen modellerdir. Lavabonun altında bir dolap ile beraber satılan bu modellerin genellikle takımı olan ayna ve boy dolabı da vardır. Banyolar için takım halinde çözüm sunan lavabo fiyatları dolaplı olanlarda daha yüksektir. Bir ayna, boy dolabı ve lavabo ve lavabo altı dolabı halinde satılan bu modelleri takım halinde almak ayrı ayrı satın almaya göre daha avantajlı olur. Tek başına lavabo aynası fiyatları daha yüksek fiyatlıdır. Lavabolar mutfaklar için de olmazsa olmaz ihtiyaçlardır. Mutfakta su altında yapılacak her işlem için lavabolara ihtiyaç duyulur. Mutfaklarda kullanılan lavabolar genellikle tezgah üstünde kullanılan metal lavabolardır. Fakat boyutları, modelleri, şekilleri ve kaliteleriyle birbirlerinden ayrılırlar. Lavabo fiyatları mutfak için de oldukça değişkendir. Lavabonun modeline göre değişir. Mutfakta kullanılan lavabolar tezgaha montedir. Bu yüzden ayaklı olanları pek görülmez. Ayaklı lavabo modelleri banyolarda daha sık tercih edilir. Lavabo ayağı fiyatları ayağın boyutuna göre ve markaya göre değişir. Farklı uzunluklarda lavabo ayakları farklı beklentileri karşılar. Lavaboların işlevsel olması kadar dekoratif olması da istenir. Bu sebeple mutfaklarda olmasa da banyolarda çok şık cam lavabolar kullanılır. Renkli camlardan da yapılan cam lavabolar estetik görüntüleri ile bulunduğu ortamın havasını değiştirir. Cam lavabo fiyatları standart seramik lavabolardan çok farklı değildir. Fakat modele göre değişkenlik gösterir. Cam lavabolarda da model seçenekleri çok fazladır.

Lavabo Fiyatları

Lavabolar çeşitleri çok fazla olan ev eşyalarıdır. Yapıldığı materyal ya da görsel özellikleri ile birbirinden ayrılırlar. Modelden modele fiyatlar değişir fakat geniş ürün yelpazesi nedeniyle hemen her bütçeye uygun bir lavabo modeli bulunur. Dolaplı, dolapsız, cam, metal, seramik farklı özellikleri bulunan lavabolarda her ortama uygun bir model bulmak mümkündür. Dolaplı modeller genelde sadece lavabolara göre daha pahalıdır. Standart seramik çanak lavaboların ise çok farklı fiyat seçenekleri bulunur. En çok tercih edilen ve en fazla modeli bulunan çanak lavaboların her bütçeye uygun bir alternatifini bulmak mümkündür. Lavabolar çeşitli yapı marketlerde, üreticilerin kendi mağazalarında ve online alışveriş sitelerinde bulunur. Cimri.com’u takip ederek tüm lavabo modellerine indirim dönemlerinde en uygun fiyatlarla ulaşmak mümkün olur. 

Lavabo Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Banyo ve mutfak tasarımları, hijyenik bir ortamın sağlanması gibi işlevsel ve görsel tasarımları kapsar. Bu nedenle bu ortamlara herhangi bir eşya seçilirken hem işlevsel olması hem de ortamın dekorasyonunu tamamlaması istenir. Lavabo da bunlardan biridir. Duvara monte, ayaklı lavabo, tezgah üstü lavabo gibi birçok alternatifi bulunan lavaboları satın almadan önce lavabonun geleceği yerin ölçüleri alınır. Uygun boyutlardaki modellerden ortamın tarzına en uygun olan seçilmeye çalışılır. Lavabolar ortamın tarzını tamamlayacak şekilde seçildiğinde şık bir bütün oluşturur. Gereksiz bir detay gibi görünse de lavabo seçimi çok önemlidir. Küçük alanlarda veya köşeler için mini lavabolar veya köşe lavabolar tercih edilirse yerden tasarruf olur. Lavabolar dolaplı, dolapsız, ayaklı, çanak, cam şeklinde birçok alternatifi bulunan eşyalardır. Bu modeller arasında tasarım ve kalite farkları vardır ve bu da fiyatlara yansır. Farklı materyallerden yapılmış olan türleri mevcut olan çanak lavabo fiyatları da modele göre değişir. Lavabo satın alırken lavabonun boyut ve tasarım olarak uygun olduğundan emin olunmalıdır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery