track source

Lavabo

En Ucuz Lavabo Fiyatları

349 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    duşakabin
Lavabo fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Lavabo modelleri ve Lavabo fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Lavabo kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, E.C.A, Penta, Grohe, Kale. 349 adet Lavabo fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Creavit Damask Gold 45 cm Tezgah Üstü Lavabo
Creavit Damask Gold 45 cm Tezgah Üstü Lavabo
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Lavabo Nedir?

Lavabolar, banyo veya tuvaletlerde bulunan, duvara tutturulmuş ya da ayaklı, bulaşık veya el-yüz yıkamak için kullanılan emaye veya sac küvetlerdir. Gerek kullanım amacı dolayısıyla gerekse dekoratif açıdan lavabolar, evlerin vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Üzerlerinde sıcak ve soğuk su çıkışları bulunur. Lavabodan akan sular pis su yolu ile aşağı verilir.

Lavabo Çeşitleri Nelerdir?

Lavabo seçimlerinizde ürününüzde işlevselliğe önem verdiğiniz kadar tasarımına ve şıklığına da önem verilmelisiniz. Banyonuzda en çok kullanılan bölümlerden biri olacak lavabolarınızı birbirinden farklı beklentilerin tümüne cevap verebilecek çeşitliliğe sahip Cimri.com da bulabilirsiniz. Cimri lavabo modelleri kategorisi tarz, ebat, renk, derinlik ve yükseklik gibi banyonuzun ölçüsüne ve zevkinize uygun ürünü bulmayı kolaylaştıracak birçok seçeneğe sahip. Tüm bunların dışında lavabolarda şekil bakımından da farklılıklar mevcut. Lavabo şekli kategorisi standart, çanak, köşe lavabo, tezgah altı ve tezgah üstü gibi zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Bu zamana dek yalnızca beyaz renk kullanılan lavabolar, dekorasyona önem veren kullanıcılar için farklı renk seçenekleriyle de üretilmeye başlandı. Bu geniş renk yelpazesinde altın, bakır, kırmızı, turuncu, siyah, bej, platin, terracota gibi renkleri ve daha fazlasını görebilirsiniz. Lavabonuzu parlak veya mat olarak tercih etmeniz de mümkün.

Lavabo Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Lavabolar evlerde kişisel olarak kullanılabildiği gibi sokakta, kafede, iş yerlerinde, camilerde umumi olarak da karşımıza çıkabiliyorlar. Lavabo ölçüleri kullanılacağı yere uyum açısından oldukça önemlidir. Hacim ve derinlik bir lavabo için en önemli kriterlerdir. Banyoda kullanılacak bir lavabo içi 2 litrelik seçenekler yeterli olacaktır. Ancak ihtiyaca göre bu arttırılabilir. Mutfaklarda ise bu seviye 10 litre dolaylarında olmalıdır. Mutfak ve banyoların büyüklüğüne uygun olarak dikkatli seçilmesi gereken lavabo hacimleri 40 litreye kadar çıkabilmektedir. Günümüzde artık yaşam alanlarının yapımında küçülmeye gidiliyor. Özellikle yoğun nüfuslu ve yüz ölçümünün küçük olduğu şehirlerde yerden tasarruf etmek adına iç mekanlar küçük yapılıyor. Banyo ve mutfaklar da bundan nasibini alıyor elbette. Özellikle banyolarda yerden oldukça kısılıyor ve banyoya sığmak dahi zorlaşabiliyor. Burada ise lavabonun boyutu büyük önem taşıyor.

Lavabo Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Lavabolar gün içerisinde en sık kullanılan ev ürünlerinde birisidir ve temizliğine dikkat edilmezse sağlığı tehdit edebilir. Bu yüzden sıkça ve iyice temizlenmelidir. Lekeler zaman geçtikçe daha zorlu hale geleceği için temizlik sıklığı önemlidir. Lavabo temizliği yaparken ilk olarak çamaşır suyu lavaboya dökülmeli ve yumuşak bir bezle güzelce ovalanmalıdır. Yağ gibi zorlu lekeler için ise yağ çözücü kimyasallar tercih edilmelidir. Daha sonra ise su ile iyice durulanarak kimyasalların giderden akması sağlanır. Eğer lavabonun daha da parlak olmasını istiyorsanız, çeşitli parlatıcı kimyasallar da tercih edebilirsiniz.

Lavabo Fiyatları Nelerdir?

Lavabo fiyatları hacmine, derinliğine, kalitesine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Creative, Vitra, İdevit, Kale gibi markalar kaliteli ve şık lavabolar üretmektedir. 60 Liradan başlayan lavabo fiyatları lavabonun kalite ve boyutuna göre 150 hatta 500 Liralara kadar çıkabiliyor. En uygun fiyatlı lavaboları, Cimri.com fiyat karşılaştırma özelliğini kullanarak bulabilirsiniz.