iştirakidir.

BATARYALAR FİYATLARI

Kategoriler+
Filtreler+
Fiyat
 • TL
  min 1 TL
 • TL
  max 9199 TL
 • ARA
Marka
 • E.C.A [151]
 • GPD [165]
 • Artema [164]
 • Grohe [39]
 • Senatör [70]
 • Aquamix [27]
 • İtimat [12]
 • Hansgrohe [21]
 • BOCCHI [8]
 • Punto [13]
 • Ar [46]
 • Fildişi [14]
 • Artmix [6]
 • Alper Banyo [4]
 • Orka [28]
 • Penta [28]
 • AR-YAK [6]
 • Teka [3]
 • Dynamic [1]
 • Glp [2]
 • Stanley [1]
 • Cooke & Lewis [14]
 • EISL [5]
 • Artinox [5]
 • Hafele [3]
 • Şenpres [1]
Tümünü Göster

Bataryalar ve musluklar kategorisinde bulunan bataryalar, sıvı akışının kontrolünü sağlayan bir nevi vanadır. Banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlarda kullanılan bataryaları, eviye bataryaları olarak da bilinmektedir. Cimri.com’da Artema, E.C.A, GPD, Ar ve Aquamix gibi onlarca markanın içerisinden evinize veya iş yerinize en uygun bataryalarını bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

Batarya seçimi nasıl yapılmalıdır?

Mutfak, banyo ve lavabolar için doğru ve kullanışlı lavabo bataryası seçimi yapmak oldukça önemlidir. Lavabo bataryasını satın almadan önce ölçü seçiminin yapılması gerekmektedir. Bataryaların ideal ölçüleri genellikle yüksekliği 90 mm ve çıkış ucu 130 mm olan modellerdir. Ancak bu noktada; lavabo ölçüsünün, lavabo bataryasının ölçüsünü etkileyeceğini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Lavabo bataryası ölçülerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ellerinizi yıkarken elinizi lavabo bataryasının altına rahat bir şekilde koyabilmeniz ve dışarıya su sıçratmamasıdır. Bu nedenle lavabo bataryasını satın almadan önce doğru ölçülere karar vermeniz oldukça önemli olacaktır. Lavabo bataryanızı alırken, ara musluğu filtreli olan modelleri tercih etmeniz, lavabo bataryanızın ömrünü uzatacaktır.

Bataryalar nasıl parlatılır?

Mutfak ve banyolarda bulunan bataryalar zaman içerisinde su ile temas ettiğinden kararabilmektedir. Batarya temizliği için asitli kimyasallar yerine besinlerdeki doğal asitleri kullanmak ise daha güzel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Lavabo bataryasını parlatmak için kullanılabilecek en pratik yöntem sirke ya da limon kullanmaktır. Sirkeyi temiz bir bezin üzerine dökerek lavabo bataryanızı ovabilirsiniz. Sirkenin içerisinde bulunan ürik asit, lavabo bataryanıza zarar vermeden parlamasını sağlayacaktır. Su ile duruladıktan sonra kurulamanız lavabo bataryanızın ilk günkü gibi parlamasını sağlayacaktır. Lavabo bataryasını parlatmanızı sağlayacak bir diğer yöntem ise limon veya limon tuzu kullanmaktır. İkiye böldüğünüz limonu, lavabo bataryasının üzerinde ovarak gezdirebilir ve sonrasında duru su ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntem ile de lavabo bataryanızı parlatabilir ve güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Lavabo bataryaları kromlu yüzeyler olduğundan, kezzap türü temizleyiciler ya da sert yüzeyli sünger kullanmanız kromun yapısını bozacak ve lavabo bataryanızın üzerinde geri dönüşü olmayan lekelerin oluşmasına sebep olacaktır.

Siz de mutfak veya banyonuza en uygun bataryalara Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz lavabo bataryasına kolayca sahip olabilirsiniz.

BANYO BATARYASI NEDİR?

Modern yerleşim yerlerinde içme ve temizlik için kullanılan su, büyük şebekeler aracılığıyla binalara ulaştırılır. Bina ve daire içlerine, çeşitli borulardan oluşan tesisatlar döşenir ve su, bu tesisatların içinden akar. Suyu bina ve daire içine ileten bu sisteme de su tesisatı denir. Su tesisatının en son noktası musluktur. Musluk, suyun akışını kontrol etmemizi sağlayan bir vanadır. Musluğun üzerindeki vanayı sağa veya sola çevirerek suyun akmasına izin veririz veya akışı keseriz. Musluk tanımı sadece tek bir vana için kullanılır. Birden fazla musluk kullanılan sistemler de vardır. Bu sistemlere batarya denir. Bataryalar banyo ve mutfak gibi hem sıcak hem de soğuk suya ihtiyaç olan yerlerde kullanılır. Sıcak su vanası ve soğuk su vanası ayrıdır ama aynı musluktan aynı anda akarlar. Sıcak veya soğuk su vanalarını açıp veya kısarak suyun sıcaklığı ayarlanır. Vanalardan biri diğerine göre daha çok açılırsa açılan vanadan akan suya göre su sıcaklığı değişir.

Batarya Çeşitleri ve Banyo Bataryası Kullanımı Nasıldır?

Batarya kullanılan alanlar genellikle mutfak ve banyolardır. İkisinde de iki vana ve bir musluk vardır. Muslukların birisi kırmızı renklidir ve bu renkli vanadan sıcak su akar. Diğer vana ise mavi renklidir ve soğuk suyu kontrol eder. Banyo bataryalarında, yönlendirici ve duş başlığı da bulunur. Yönlendirici, suyu yönlendirir ve suyun musluktan veya duş başlığından akmasını sağlar. Bataryalarda, farklı biçimlerde yönlendiriciler bulunur. Klasik banyo bataryalarındaki yönlendirici, ince uzun bir kol şeklinde yapılır. Kolu yukarı veya aşağı hareket ettirerek suyun yönü değiştirilir. Fakat yeni sistemlerde düğme tarzında yönlendiriciler tasarlanmıştır. Üstten bastırarak veya yukarı doğru çekerek yönlendirici suyun akışını değiştirir. Banyo bataryasındaki duş başlığı ise suyun yukarıdan akmasını sağlayarak banyo konforumuzu artırır.

Yönlendirici, suyu duş başlığına gönderir, su metal bir hortum içinden başlığa ulaşır. Başlık üzerindeki delikler sayesinde su yağmur şeklinde akar. Böylece su sabit bir yere değil de daha geniş bir alana akar. Bu sayede banyo yapmak daha hızlı ve kolay olur.

Eğer bozulursa, banyo bataryaları tamir edilir veya yeni bir bataryanın montajı yapılır. Yeni bir batarya almak isterseniz, Artema, Gpd, E.C.A., Grohe, Fildişi, Senatör, Hansgrohe, Artinox, Alper Banyo, Artmix, Punto, Aquamix, AR-YAK, Penta, Ar, Hafele, Gip, Stanley, Orka, Cookie & Lewis, Şenpres, BOCCHI, EISL marka bataryaları, en ucuza almak isterseniz, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.cimri.com/banyo-bataryasi

Duş Bataryanız Su mu Sızdırıyor?

Su sızdıran duş bataryası ile hepimiz karşılaşmışızdır. Hatta suyu normalde vermesi gereken duş başlığı uç kısmından değil de, hemen altında bulunan ek yerinden vermesi; duş alırken başlığı fırlatıp atma isteği yaratmıştır çoğu kişide.

Bataryanız su sızdırıyorsa; öncelikle tamir etmeyi deneyebilirsiniz. İç kısmında bulunan duş batarya filtresi kireçlenmiş olabilir ve bu basıncın normal dağılmamasına neden oluyor olabilir. Ya da ek bölgesinin sıkıştırılması gerekiyor olabilir. Bu kontrolleri yaptıktan sonra hala problem devam ediyorsa; önerimiz duş başlığını yenilemeniz olacaktır. Duş başlığı fiyatları oldukça uygundur ve çoğu zaman yenilemek, tamir etmekten çok daha mantıklıdır. Tamir konusunda ısrar ediyorsanız duş parçalarına cimri.com’dan çok kolay ulaşabilirsiniz.

Duş Bataryası Montajı Nasıl Yapılır?

Başlığın değişimi oldukça kolay bir işlemdir ve çoğu zaman yardıma ihtiyacınız kalmaz. Eski duş başlığını, hortumunun musluğa bağlandığı noktadan bir anahtar yardımı ile sökün. Ardından orada birikmiş bir kireç varsa temizleyin. Sonrasında yeni duş başlığınızı, hortumundan ö bölgeye monte edin ve yine bir anahtar yardımı ile sıkıştırın.

Musluğu açıp su kaçağı olmadığından emin olun. Eğer hortumu değiştirmek istemiyorsanız; aynı işlemi hortum ile başlığın birleştiği noktadan yapabilirsiniz.

Bataryanın değişimi ise biraz daha zordur. Ana vanayı kapattıktan sonra anahtar yardımı ile bataryayı iki adet ya da modeline göre tek adet giriş noktasından sökmeli ve kireç kontrolünü tamamlamalısınız. Sonrasında yeni bataryanızı aynı şekilde takıp, su sızdırma kontrollerini yapabilirsiniz.

Duş Bataryası Yüksekliği ve Modelleri

Bataryanın yüksekliği konusunda tesisatçınıza danışmanız faydalı olacaktır. Bu sırada kullanım kolaylığını da düşünmek gereklidir. Model olarak aç kapa, duş bataryası modelleri su sıcaklığını ayarlarken çok daha kullanışlıdır. Klasik musluklu modeller ise kullanım sırasında fazla sıkıştırılmamaya özen gösterilmelidir. Duş bataryasından sıcak su gelmemesi durumu yükseklik ile ilgili bir problemi gösteriyor olabilir. Bu durumda mutlaka tesisatçınıza danışınız.

Banyonuza uygun ve uzun süre sorunsuz kullanacağınız, E.C.A, Artema, GPD, Hansgrohe, Hafele, Senatör ve Ar marka duş bataryalarını, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.