Bataryalar & Musluklar

En Ucuz Bataryalar & Musluklar Fiyatları

5062 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bataryalar ve Musluklar Nedir?

Evinizin en önemli alanlarından olan banyo ve mutfak için kullanılan bataryalar ve musluklar, sadece evler için değil aynı zamanda banyo ve mutfak olan tüm alanlar içinde gerekli ürünler arasında yer almaktadır. Bataryalar, sıvı akışını sağlayan vanalar olarak adlandırılmaktadır. Dokunmatik olarak da tasarlanan bu ürünün farklı çeşitleri de mevcuttur. Mutfak ve banyolarda bulunan bataryalar zaman içerisinde su ile temas ettiğinden kararabilmektedir. Batarya temizliği için asitli kimyasallar yerine besinlerdeki doğal asitleri kullanmak ise daha güzel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Lavabo bataryasını parlatmak için kullanılabilecek en pratik yöntem sirke ya da limon kullanmaktır. Sirkeyi temiz bir bezin üzerine dökerek lavabo bataryanızı ovabilirsiniz. Sirkenin içerisinde bulunan ürik asit, lavabo bataryanıza zarar vermeden parlamasını sağlayacaktır. Musluklar ise su akışını sağlarken kontrol amaçlı bir mekanizma olarak kullanılırlar. Musluk çeşitlerini 3 ana başlığa ayırabiliriz. Bunları ara, rakorlu (çamaşır) ve düz (adi) şeklinde adlandırabiliriz. Rakorlu diye adlandırdığımız çeşitler bulaşık ve çamaşır makinelerinde ve hortum bağlanması gereken yerlerde kullanılır. Ara diye adlandırdığımız çeşitler ise genelde pisuar, klozet ve rezervuar gibi tesisat girişlerinde kullanılır. Düz musluk ise en çok bilinen modellerdir. Suyun istenilen miktarda akmasını sağlarlar. Bu modellerde başka bir aparat kullanmaya gerek olmaz.

Batarya ve Musluk Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak, banyo ve lavabolar için doğru ve kullanışlı lavabo batarya seçimi yapmak oldukça önemlidir. Lavabo bataryasını satın almadan önce ölçü seçiminin yapılması gerekmektedir. Bataryaların ideal ölçüleri genellikle yüksekliği 90 mm ve çıkış ucu 130 mm olan modellerdir. Ancak bu noktada; lavabo ölçüsünün, lavabo bataryasının ölçüsünü etkileyeceğini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Lavabo bataryası ölçülerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ellerinizi yıkarken elinizi lavabo bataryasının altına rahat bir şekilde koyabilmeniz ve dışarıya su sıçratmamasıdır. Bu nedenle lavabo bataryasını satın almadan önce doğru ölçülere karar vermeniz oldukça önemli olacaktır. Lavabo bataryanızı alırken, ara musluğu filtreli olan modelleri tercih etmeniz, lavabo bataryanızın ömrünü uzatacaktır. Musluk seçimi yaparken ise belirli standartlarda üretildiği için sadece modeli seçebilirsiniz. Musluklar TS 6'ya göre standartlar belirlenmiştir. Örneğin çapları 10 mm ile 50 mm arasında olmak durumundadır. 16 bar gibi yüksek bir basınç seviyesinde kontrol edilirler. Çalışma basınçları kontrol edildikleri bu basınç seviyesinin 2/3 katıdır.

Batarya ve Musluk Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Batarya ve musluk ürünlerinin fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.