Bataryalar & Musluklar

En Ucuz Bataryalar & Musluklar Fiyatları

2470 ürün gösteriliyor.
Bataryalar & Musluklar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bataryalar & Musluklar modelleri ve Bataryalar & Musluklar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bataryalar & Musluklar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Bataryalar, Musluklar, Ara Musluk. 2470 adet Bataryalar & Musluklar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bataryalar ve Musluklar Nedir?

Evinizin en önemli alanlarından olan banyo ve mutfak için kullanılan bataryalar ve musluklar, sadece evler için değil aynı zamanda banyo ve mutfak olan tüm alanlar içinde gerekli ürünler arasında yer almaktadır. Bataryalar, sıvı akışını sağlayan vanalar olarak adlandırılmaktadır. Dokunmatik olarak da tasarlanan bu ürünün farklı çeşitleri de mevcuttur. Mutfak ve banyolarda bulunan bataryalar zaman içerisinde su ile temas ettiğinden kararabilmektedir. Batarya temizliği için asitli kimyasallar yerine besinlerdeki doğal asitleri kullanmak ise daha güzel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Lavabo bataryasını parlatmak için kullanılabilecek en pratik yöntem sirke ya da limon kullanmaktır. Sirkeyi temiz bir bezin üzerine dökerek lavabo bataryanızı ovabilirsiniz. Sirkenin içerisinde bulunan ürik asit, lavabo bataryanıza zarar vermeden parlamasını sağlayacaktır. Musluklar ise su akışını sağlarken kontrol amaçlı bir mekanizma olarak kullanılırlar. Musluk çeşitlerini 3 ana başlığa ayırabiliriz. Bunları ara, rakorlu (çamaşır) ve düz (adi) şeklinde adlandırabiliriz. Rakorlu diye adlandırdığımız çeşitler bulaşık ve çamaşır makinelerinde ve hortum bağlanması gereken yerlerde kullanılır. Ara diye adlandırdığımız çeşitler ise genelde pisuar, klozet ve rezervuar gibi tesisat girişlerinde kullanılır. Düz musluk ise en çok bilinen modellerdir. Suyun istenilen miktarda akmasını sağlarlar. Bu modellerde başka bir aparat kullanmaya gerek olmaz.

Mutfak Bataryası Nedir?

Dairelerinizin içinde dolaşan, su tesisatının içinden geçirdiği suyun çıkış noktasıdır. Şebekelerden sokağınıza kadar gelen sular, binanızın tesisatından dairenizin tesisatına aktarılarak en son bu bataryalara gönderilir ve su kullanılabilir halde hizmetinize sunulmuş olur. Modern yerleşkeler başta olmak üzere bütün evlerde bulunması zorunlu aletlerden birisi olan bataryalar banyolarda kullanıldığı gibi mutfaklarda da tercih edilmektedir. Mutfak bataryaları, günün büyük çoğunluğunda kullanılan mutfak musluklarının çok daha stabil çalışmasını sağlar.

Mutfak Bataryaları ve Eviyeler Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Bu bataryaları alıp kullanmaya başlamadan önce yapılması gereken ilk şey işi ustalarına bırakmak ve işinde uzman olduğunuz tesisat ustalarının önerdiği ölçüleri not almaktır. Çünkü ölçülere dikkat etmek sizleri hem yüksek su faturasından hem de ağır bir israftan koruyacaktır. Mutfak lavabo bataryalarında tazyik konusu diğer önemli noktalardan birisidir. Bulaşık yıkarken suyun sıçramaması veya yetersiz ve yavaş akması sizin yaşamak istemeyeceğiniz bir durumdur. Bu nedenle bir mutfak lavabo bataryası satın alırken en önemli etkenin ölçü değerleri olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Ayrıca mutfak bataryalarında başlığın uzun ve sağa sola hareket edebilir olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Filtreli Ara Musluk Nedir?

Merkezi su tesisatları zaman zaman kirliliğe maruz kalabiliyor. Gözle bakıldığında anlaşılamayan veya musluk kullanılırken ilk aşamada fark edilemeyen bu kirlilik, özellikle mutfaklarda meyve sebze yıkarken sağlığınızı tehdit edebilir. Filtreli ara musluklar, suyun içine karışmış partikülleri temizleyerek sağlığınızı tehdit edecek maddeleri temizler. Bu açıdan mutfaklarda kullanımı oldukça önemlidir. Ayrıca banyolarda da tercih edilmektedir. Duş alırken suyun daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi musluklarında da filtreli ara musluk kullanılabilir. Bu sayede makinelerin kireçlenmesinin önüne geçerek kullanım ömrü uzatılabilir.

Batarya ve Musluk Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak, banyo ve lavabolar için doğru ve kullanışlı lavabo batarya seçimi yapmak oldukça önemlidir. Lavabo bataryasını satın almadan önce ölçü seçiminin yapılması gerekmektedir. Bataryaların ideal ölçüleri genellikle yüksekliği 90 mm ve çıkış ucu 130 mm olan modellerdir. Ancak bu noktada; lavabo ölçüsünün, lavabo bataryasının ölçüsünü etkileyeceğini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Lavabo bataryası ölçülerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ellerinizi yıkarken elinizi lavabo bataryasının altına rahat bir şekilde koyabilmeniz ve dışarıya su sıçratmamasıdır. Bu nedenle lavabo bataryasını satın almadan önce doğru ölçülere karar vermeniz oldukça önemli olacaktır. Lavabo bataryanızı alırken, ara musluğu filtreli olan modelleri tercih etmeniz, lavabo bataryanızın ömrünü uzatacaktır. Musluk seçimi yaparken ise belirli standartlarda üretildiği için sadece modeli seçebilirsiniz. Musluklar TS 6'ya göre standartlar belirlenmiştir. Örneğin çapları 10 mm ile 50 mm arasında olmak durumundadır. 16 bar gibi yüksek bir basınç seviyesinde kontrol edilirler. Çalışma basınçları kontrol edildikleri bu basınç seviyesinin 2/3 katıdır.

Batarya ve Musluk Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bataryalar söz konusu olduğunda bir iki marka dışında kaliteli ürün pek bulunmamakta. Fakat en Artema, E.C.A, GDP gibi kaliteli markaların ürünlerini Cimri.com'dan güvenle satın alabilirsiniz. Cimri.com barındırdığı bütün kategorilerde kaliteli ürünün uygun fiyattan satılması gerektiğini bilir ve siz değerli müşterilerine bu konuda eksiksiz hizmet sunar.